حکم نماز و غسل با ناخن کاشت

70 بازدید
سوال شده دسامبر 6, 2017 در مشاوره مذهبی توسط mina.m
سلام من همیشه برام سوال بوده که آیا امکان وضو گرفتن و یا غسل کردن با وجود ناخن کاشت هست یا خیر؟ قطعا برای هر خانمی زیبایی مهمه، و شاید خیلیا مثل من علاقه به کاشت ناخن داشته باشند اما به خاطر مسائل شرعی تردید دارند. تعدادی از دوستانم این کار رو انجام دادند، و وضو و یا غسل را به نیت جبیره انجام می دند. اما از طرفی شنیدم که کاشت ناخن باعث باطل شدن وضو و غسل می شه، به خاطر جواب های مختلفی که گرفتم دچار تردید شدم، نمی دونم این کار شرعا درسته یا نه؟ با این وجود زیبایی ناخن هام برام مهمه اما از طرفی دو دل هم هستم. نمی دونم باید چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید!
1 پاسخ
پاسخ داده شده دسامبر 6, 2017 توسط dr
با سلام

دوست گرامی در این سایت فردی که در زیمنه مسائل فقهی نظراتی دهد به طور خاص نیست منتهی رجوع به عقل سلیم و مبتدیات ابطال وضو و غشل این است که شما حتی اگر روی ناخن لکه ای زنگ  بوده باشد در اثر لاک و یا هر چیزی و متوجه نشده باشید باید دوباره وضو بگیرید چه برسد به اینکه  خب به طور کل کاشت ناخن صورت بگیرید که طیعی است ماده و بخش زائد است و اب با این شرایط به پوست نمی رسد نمی شود که صورت مساله را حذف کرد افرادی که فرضا مقید هستند و بعد کلاه شرعی درست می کنند .این طور که مسئله ای حل نمی شو د البته باز شاید بهتر باشد مجددا سوال بپرسید ولی اینکه زیبایی برای خانم ها مهم است دلیل نمی شود فرایندی دائمی اتفاق بیفتد که حتی امروزه ثابت شده بسیاری از اقدامات اینگونه برای سلامتی هم ضرر دارد .

به هر حال باید برای برخی اعتقادات مسائلی را هم پذیرفت و الا اینکه در مورد دین برخی از افراد هر چیزی که به نفع خودشون است را تفسیر می کنند فکر نمی کنم صحیح باشد برای زیباتر شدن که اصلا در اسلام در این مورد منافاتی وجود ندارد موارد زیادی مطرح شده است .امیدوارم به نتیجه درست برسید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

982122354783

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

2,903 سوال

4,509 پاسخ

745 دیدگاه

2,142 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 42 بازدید
سوال شده دسامبر 5, 2017 در مشاوره مذهبی توسط ناشناس
2 پاسخ 79 بازدید
سوال شده فوریه 2, 2018 در مشاوره مذهبی توسط فاطی
2 پاسخ 46 بازدید
سوال شده دسامبر 5, 2017 در مشاوره مذهبی توسط محبوبه
2 پاسخ 24 بازدید
1 پاسخ 48 بازدید
2 پاسخ 164 بازدید
2 پاسخ 71 بازدید
2 پاسخ 49 بازدید
1 پاسخ 28 بازدید
سوال شده ژان 25, 2018 در مشاوره مذهبی توسط فراست
2 پاسخ 59 بازدید
...