روابط جنسی و نوجوانان

44 بازدید
سوال شده ژوئیه 6, 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط خواهر
با سلام

من یک دختر ۱۹ساله هستم و یک خواهر ۱۳ساله دارم.با توجه به این که الان تو سن بلوغه،  مدام از من می‌پرسه تجاوز جنسی چیه،رابطه جنسی چیه،و به هرحال یک چیزهایی رو از دوستاش شنیده و به شدت کنجکاو شده،من نمی‌دونم چطور باید این موضوع رو براش توضیح بدم ودرچه حد این کارو بکنم طوری که جذب نشه به سمتشون و دچار عوارض بعدی نشه،من خودم که نوجوون بودم نمیتونستم از پدرو مادرم بپرسم چون با پدر و مادر ادم اونقدر راحت نیست اما الان دلم میخواد خیلی‌اصولی ومنطقی به خواهرم بفهمونم.لطفا کمکم کنید.

پیشاپیش مچکرم
1 پاسخ
پاسخ داده شده ژوئیه 6, 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (87,280 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

اینکه شما می خواهید به او کمک کنید تا مسیر بهتری را در پیش بگیرد می تواند سازنده باشد و نیاز است که او در این سن یک سری اطلاعات داشته باشد تا از آسیب های احتمالی برای او جلوگیری شود .

در اول نیاز است که شما بدانید در ذهن او این موضوعات چه تعریفی دارد و وقتی با ذهنیت او آشنا شدید بدون سرزنش و دوستانه می توانید در مورد حریم های خصوصی و مناطق ممنوعه که نیاز به محافظت دارند با او گفت و گو کنید .

می توانید در این سن در مورد تفاوت های زن و مرد و اینکه چه اتفاقی بین آنها رخ می دهد با او صحبت کنید اما دقت کنید که او را با حجمی از اطلاعات ناشناخته مواجهه نکنید و به او فرصت فکر کردن و صحبت بدهید .

در دوران نوجوانی چون اغراق زیاد می باشد ممکن است او اطلاعاتی را در مورد روابط جنسی و تجاوز دریافت کند که برای او جذابیت کاذب و یا کنجکاوی و مشکلات بعدی به همراه داشته باشد اماش ما با دادن اطلاعات صحیح می توانید در این مسیر به او کمک کنید.

1. دیدگاه خواهرتان در مورد این روابط چیست؟

2. شما چگونه به او پاسخ داده اید؟

3. روابط کلی شما هردو با یکدیگر و با پدر و مادرتان چگونه است؟
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

5,726 سوال

7,276 پاسخ

1,645 دیدگاه

2,567 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 136 بازدید
1 پاسخ 42 بازدید
1 پاسخ 44 بازدید
1 پاسخ 69 بازدید
1 پاسخ 104 بازدید
سوال شده ژان 4, 2019 در آموزش جنسی و زناشویی توسط sa حرفه ای (260 امتیاز)
2 پاسخ 2,481 بازدید
1 پاسخ 41 بازدید
سوال شده می 4, 2019 در قبل از ازدواج توسط بی نام
1 پاسخ 105 بازدید
سوال شده Mar 6, 2019 در آموزش جنسی و زناشویی توسط بی نام
1 پاسخ 101 بازدید
...