شک به اعتیاد یکی از اعضای خانواده

61 بازدید
سوال شده ژوئیه 13, 2019 در اعتیاد و درمان ها توسط zara590 ممتاز (160 امتیاز)
با سلام

برادری 24 ساله دارم که به دلایلی به او مشکوک شده ام که اعتیاد دارد یا نه. او در یک کافی شاپ کار می کند. دلایل من برای شکم از این قرار است/

1. شبها ساعت دو به خانه می آید. البته برایم هر شب عکس می فرستد که در یک گیم نت نشسته(نمی دانم آنجا کار شبانه گرفته یا برای بازی می رود.)

2. از همراهی خانواده در پارک رفتن و تفریحات بیزار است و هر دفعه سر ساعت مشخصی ما را ترک می کند.

3. صبح ها تا ساعت ده و نیم یازده می خوابد و بعد می رود بیرون و دوباره یک یک و نیم برمی گردد و پنج می رود تا 2 شب.

4. یک بار دیدم در کوچه سیگار می کشد.

5. اخیرا شنیده ام در کافی شاپ شان قلیان سرو می شود و من بیش از پیش ناراحت شده ام. مدتی به شدت بوی سیگار میداد که با تذکر شدید من و مادرم دیگر لباس هایش بوی سیگار نمی دهد. می گفت من در محیطی کار می کنم که دیگران سیگار می کشند و خودم نمی کشم.

اما از سرفه هایش مطمئنم روزی چند نخ می کشد. منتها نمی دانم این سیگار هم مثل مواد مخدر خماری اش در حدی است که آدم بیقرار و مضطرب و پرخاشگر بشود و جمع را به خاطرش ترک کند؟؟ مثلا چند ساعت بعد از آخرین مصرف سیگار دچار بیقراری، اضطراب بهانه گیری برای دوری از جمع و ... بشود؟؟؟

خودم شک کرده ام که نکند از راه بینی چیزی مصرف می کند. چون چیزی مبنی بر وجود مواد و وسایل استعمال تا کنون مشاهده نکرده ام.  البته در این مورد چیزی از او ندیده ام. و تنها از حرکات و رفتار و پرخاشگری اش به او مشکوکم. شبها تا دیر وقت بیدار است. می گوید به خاطر ماندن در گیم نت تا نیمه شب نمی تواند بخوابد. ادعا می کند با دختری آشنا شده و می خواهد سخت کار کند تا به او برسد. چون من خانواده فقیری دارم. اما هیچ کدام از اینها بیرون ماندن او تا نیمه شب را توجیه نمی کند چون می گوید برای بازی به گیم نت می رود. بارها با زبان خوش با او درد دل کرده ام و گفته ام که اگر مشکلی داری بیا با هم مشاوره می رویم و حلش می کنیم. اعتیاد چیزی مثل باتلاق است. هر چه زود تر درمان بشود بهتر است. اصرار می کند که اعتیاد ندارد. اما من مطئنم که مشکلی دارد. فکر نمی کنم به خاطر سیگار از خانواده و جمع کنارهگیری کند. یک بار با او مشاجره کردم. خلاصه بیشتر از او من عذاب می کشم. نگرانم. می ترسم اعتیاد پیدا کرده باشد و نتوانم کاری بکنم. پدرم بی خیال است و پیر و مادرم فکر می کند نباید به روی برادرم بیاورم. نمی دانم چه کار کنم. حتی رفته ام کیت خریده ام ولی نمی دانم چطور به او بگویم می خواهم ازت آزمایش بگیرم. از عکس العملش می ترسم. لطفا راهنمایی ام کنید. نه زبان خوش می فهمد نه تلخ و من دارم دیوانه می شوم. می گوید تو روانی هستی که هر روز به من پیام می دهی بیا برویم مشاوره. من مشکلی ندارم. خودت مشکل داری. ولی تا کنون همین امسال بارها دیده ام وسط گردش می گذارد می رود. شاید برای سیگار آنطوری می شود. رنگش می پرد. عصبانی و مضطرب می شود و جیم می شود. شاید هم دچار مواد مخدر شده. لطفا راهنمایی ام کنید که چه کار کنم. می خواهم هر طور شده حقیقت را بفهمم و اگر اعتیاد است کمکش کنم.
پاسخ شما
نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی:
برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

10,189 سوال

14,796 پاسخ

11,637 دیدگاه

2,355 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 54 بازدید
سوال شده دسامبر 30, 2017 در اعتیاد و درمان ها توسط mitra
1 پاسخ 82 بازدید
سوال شده فوریه 2, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط سحر
2 پاسخ 211 بازدید
4 پاسخ 298 بازدید
1 پاسخ 121 بازدید
2 پاسخ 207 بازدید
سوال شده دسامبر 26, 2017 در دوستی یا نامزدی توسط بی نام
2 پاسخ 450 بازدید
سوال شده دسامبر 6, 2017 در زوج درمانی توسط علی مهرابی
1 پاسخ 38 بازدید
0 پاسخ 23 بازدید
...