توقعات مادرم از ما

29 بازدید
سوال شده دسامبر 27, 2017 در مشاوره خانواده آنلاین توسط ابی
سلام من وهمسرم با هم زندگی خوبی داریم و مشکلی نداریم.اما مادر من از ما توقع زیادی داره مثلا ما اگر با ماشین خودمون تنها بریم مسافرت میگه چرا به ما نگفتید و... به همسرم هم خیلی دستور میده این کارش رو جلوی بقیه هم انجام میده من فکر میکنم که اقتدار همسرم زیر سوال میره و احترامش رعایت نمیشه اینقدر این مسئله منو آزار میده دوست ندارم برم خونه مادرم.مادرم هم زود ناراحت میشه و قبول نمیکنه و نمیشه باهاش حرف زد من باید چیکار کنم؟
2 پاسخ
پاسخ داده شده دسامبر 27, 2017 توسط مشاور
اگه گله و شکایتی دارید در تنهایی و درآرامش با او مطرح کنید تا احساس تحقیر شدن نداشته باشه.به هر حال مادر شما ژنتیکی این رفتار رو نداره بلکه جو زندگی و خانوادگی عامل این لجبازی شده به احتمال زیاد پدر از پذیرش دستورات ایشون سرباز زده و مادر میخواد یه چوری این عقده به دل مونده رو برای برای خودش جبران کنه و یا ایشون بر اساس رشد و تربیتی که از قبل داشته زن سالار بوده و به همین خاطر همه چی باید در اختیار قدرتش باشه.با ایشون مدارا کردن و کمی دور شدن میتونه از اثرات رفتاریش روی زندگی شما بکاهه و اینکه صبور باشید.
پاسخ داده شده دسامبر 27, 2017 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده دسامبر 28, 2017 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز ایا این نوازد رو با مادرتوت در میان گذاشتید با ایشون صحبت کنید بفرمایید دوستشون دارید و مایل هستید که احترام بگذارید و حرمت 6ا حفظ شوند ولی گاهی در برخی موارد اظهار نظرها زندگی شما را دچار مشکل می کند .
اگر ایشون ممکنه پذیرا نباشند و از طرفی عدم رفت و اند هم مشولی را حل نخواهد کرد بهتره با همسرتون  صحبت کنید شرایط مادرتون رو توضیح بدیدکه به هر حال اخلاق هایی دارند ولی واقعا دست خودشون نیست و اصلا هدف به هم زدن رابطه شما دو نفر نیست و نمی خواهند درگیری ایجاد شود و بی احترامی شود منتهی در ذهنشون  عقایدی رو متصور هستند .
که فکر می کنند بهتره این طور رفتار کنند در هر حال فکر نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد و امیدوارم  موفق باشید و البته مشاوره حضوری هم می تواند کمک کند .

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

44034490

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,402 سوال

4,973 پاسخ

814 دیدگاه

2,536 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 80 بازدید
2 پاسخ 98 بازدید
2 پاسخ 143 بازدید
2 پاسخ 32 بازدید
3 پاسخ 29 بازدید
سوال شده دسامبر 27, 2017 در مشاوره خانواده آنلاین توسط زهرا شاکری
2 پاسخ 70 بازدید
1 پاسخ 78 بازدید
1 پاسخ 21 بازدید
2 پاسخ 36 بازدید
...