اهمیت مسایل اعتقادی در ازدواج

37 بازدید
سوال شده نوامبر 8, 2019 در قبل از ازدواج توسط بی نام
سلام. من خواستگاری دارم که تازه با ایشان آشنا شده ام و فقط یک جلسه باهم صحبت کرده ایم. تمام صحبت های ما در خصوص مسائل اعتقادی بود. ایشان اهل نماز و روزه و رعایت مسائل محرم و نامحرم هستند اما از آن دسته آدم هایی است که به بعضی مسائل و احکام دین اعتقاد ندارند. خودشان گفتند که برخی از احکام دین را می پسندند و برخی را نه. حتی در خصوص حجاب خانم ها هم ایشان صراحتا گفتند که چون مادر و خواهر خودشان چادری هستند، ایشان نیز با این مدل حجاب (چادر) راحت هستند. اما نوع نگاه و فکر من درباره دین متفاوت است. من نمیتوانم قبول کنم که دینداری انسان محدود به اجرای احکامی باشد که مورد علاقه اوست. میتوانم بگویم که بعضی از احکام را گاهی اوقات رعایت نمیکنم اما نمیتوانم بگویم قبولشان ندارم. این ضعف من است که رعایت نمیکنم نه اشکال در احکام دین. به نظر میرسد ایشان از آن دسته افرادی هستند که فکر میکنند همه چیز را با منطق و عقل خودشان میتوانند قضاوت کنند. اما من به اصولی معتقدم که تغییرپذیر نیستند چون منشا و منبع آن ها علم الهی است و نمیتوان گفت که عقل محدود انسان بیشتر از علم بی کران الهی صلاح انسان را میفهمد. با این تفاسیر به نظر شما آیا ادامه صحبت من با این فرد لازم است یا میتوانم به همین دلیل ایشان را رد کنم؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده نوامبر 8, 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (88,840 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

در این مورد دقت کنید که به نظر می رسد هریک از شما مقداری از احکام دینی را رعایت نمی کنید و بنا بر دلایل خودتان و این به معنای این نمی باشد که ایشان به علم الهی شک دارند چون در این صورت ایشان با عقل خودشان بقیه مسیر را نیز انتخاب می کردند .

در این مورد نیاز است که بقیه معیارهایتان را نیز مورد توجه قرار بدهید و همچنین در شناخت بیشتر نسبت به ایشان و همچنین مشاوره پیش از ازدواج تصمیم گیری داشته باشید.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

7,569 سوال

9,380 پاسخ

5,373 دیدگاه

2,457 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 75 بازدید
2 پاسخ 103 بازدید
1 پاسخ 133 بازدید
2 پاسخ 84 بازدید
سوال شده ژان 18, 2018 در قبل از ازدواج توسط هادی
1 پاسخ 97 بازدید
2 پاسخ 535 بازدید
2 پاسخ 34 بازدید
0 پاسخ 38 بازدید
سوال شده 6 فوریه 2020 در قبل از ازدواج توسط بی نام
1 پاسخ 31 بازدید
سوال شده 6 فوریه 2020 در قبل از ازدواج توسط بی نام
...