خودارضایی یا شاید صرفا تحریک شدن

213 بازدید
سوال شده دسامبر 10, 2019 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
سلام خسته نباشید
قبل از هر چیز ازتون خواهش میکنم قضاوت گر به من نگاه نکنید!
من یه دختر نوجوون ۱۸ ساله ام.تقرببا مومن .نمیگم خیلی خداپرست و پاک هستم اما اونقدر بد هم نیستم و تو یه خانواده تقریبا مذهبی بزرگ شدم
امروز اتفاقی با یه متن شهوت برانگیز و محرک رو به رو شدم خیلی کنجکاو شدم ناخواسته خوندمش چندین و چند بار به دفعات خوندم
نمیگم همش از سر کنجکاوی بود اما میدونم که اثر ارضا کننده ای هم آنچان برام نداشت در واقع قصد جدی من ارضا شدن نبود
بعد یک بار خوندن تصمیم گرفتم توبه کنم و دیگه نخونم اما چند بار خوندمش
الان هم حال جسمی و هم حال روحیم خیلی بده(تب و لرزش دست و پا).من خیلی آرزو و انگیزه واسه زندگیم دارم در واقع داشتم ولی الان خودم رو لایق هیچی نمیدونم از این که میتونم این قدر بد باشم حالم از خودم به هم میخوره.از خونواده ام خجالت میکشم حس میکنم بعد از بار اول میتونستم توبه کنم ولی چون نکردم و ادامه دادم دیگه بخشیده نمیشم و حس پیکنم کلید خوشبختیم در آینده رو انداختم ته یه دره. حتی نمیدونستم الان برای رفع مشکلم باید در زمینه روانشناسی مشاوره بگیرم یا مذهبی
ولی گفتم بهتره اول در زمینه مذهبی مشاوره بگیرم.چون اگه بدونم خدا منو میبخشه خیالم راحت تر میشه.بگید چیکار کنم که خدا منو ببخشه اصلا با این وجود جای بخشش هست؟!
1 پاسخ
پاسخ داده شده دسامبر 11, 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (88,840 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

احساسات شما قابل احترام می باشد اما بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید با توجه به شرایط سنیتان ممکن است با مسائل تحریک کننده زیادی روبرو شوید و احساسات جنسی را تجربه کنید و این مسائل کاملا طبیعی می باشد و بهتر است زا سرزنش کردن خودتان خوداری نکنید اما از خواندن این مطالب که می تواند به هویت جنسی شما جهت بدهد نیز کناره گیری کنید و سعی کنید بر مبنای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط سنی و نیازهایتان در مسیر بهتری گام بردارید.

اینکه شما فکر کنید بخاطر داشتن نیاز جنسی و خواندن این متن ها خداوند آینده شما تاریک می کند یک احساس گناه شدید می باشد که می تواند برای شما مشکلات زیادی ایجاد کند خداوند با توجه به چیزی که خود بیان کرده است همیشه راه توبه را باز گذاشته است و نیازهایی در انسان قرار داده است که در زمان مناسب به /ان در مسیر درست پاسخ بدهد .

اگر شدت این احساس گناه شما به میزانی می باشد که عملکرد شما را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین باعث کناره گیری شما و بی توجهی می شود نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید .
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

7,939 سوال

10,219 پاسخ

6,463 دیدگاه

2,594 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 30 بازدید
سوال شده 29 می 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط ۰۰۰۰ ممتاز (140 امتیاز)
1 پاسخ 29 بازدید
4 پاسخ 385 بازدید
3 پاسخ 70 بازدید
2 پاسخ 44 بازدید
...