ازدواج دختر مجرد با مرد مطلقه

27 بازدید
سوال شده 5 روز قبل در قبل از ازدواج توسط ...
من دختری هستم ۲۶ ساله . حدود دو سال پیش زمانی که دانشجوی فوق لیسانس بودم با آقایی آشنا شدم که ازدواج‌ کرده بودن و یک پسر داشتن اما در مراحل طلاق و .. بودند . با تمام مقاومت ها و بی محلیهای من , ایشون مصر به ازدواج و ادامه ی آشنایی شدند. شش ماه پیش طلاق گرفتن و همسر سابقشون دوماه بعد ازدواج کرد و مهریه را تمام دریافت کردند و پسر ۷ ساله شون پیش مادرش میمونه. به مرور زمان با آشنایی بیشترو مشاهده اخلاقیات و رفتار اسشون من هم علاقه مند شدم اما همچنان با تمام مسائل ازدواج قبلیو فرزندشون و .. مشکل داشتم اما خب چون رفتارهای خوبی ازشون میدیدم و در طول این مدت تقریبا ب خوبی شناختمشون این مسایل رو چشم پوشی کردم. چند وقتی هست ک خوانواده شون پیگیر ازدواج و ... هستند. من هم با خونوادم در میون گذاشتم . پدرم منطقی توضیح دادن و موافقت و مخالفتشونو اعلام کردندو با اینکه براشون سخت بود اما گفتن اگر واقعا هم رو‌دوست داشته باشید ما هم پشتتونیم و میتونید با اینا کنار بیاید . اما مادرم به شدت مخالفت کردند و همه ی حرفشون اینه که «ایشون مرده و بچه ی هفت ساله داره. چرا تو ک میدونستی همونموقع کاتپنکردی و فردا پسفردا ازدواج میکنین همسر سابقش میاد تو زندگیتونو و ... یا چند صباح دیگه بچه ش میاد وارد زندگیتون میشه درحالیکه تو دختری و داری دکترا میخونی و .... بی شوهری ک بیداد نمیکنه اینهمه خواستگارای خوبتو رد میکنی به خاطر این! و ... » بیشترروی این موضوع تاکید دارن ک چرا هنوز طلاق نگرفته بود با تو ارتباط داشت؟ درحالیکه بی طرفانه بخوام بگم من ایشونو شناختم و هر مشکلی ک داشتن از مدتها قبل جدا از هم زندگی میکردن و ... . خلاصه کلام اینکه مادرم به شدت مخالفت کردند. من هم دوست ندارم اگر مدتی کسیو دلبسته ی خودم کردم یا دلبستگی بینمون ایجاد شده به هم بخوره. یادمه قبل از طرح این مسائل حدود یکو نیم سالی بود که من میگفتم نه ولی ایشون همچنان پیگیر بودن و .. . و هرموقع ک راجع ب این دغدغه هام گفتم گفتن پسرشون با مادرش زندگی میکنه و مزاحنتی به ما نداره و .... از طرفی لازمه بگم بنده چند سال پیش بک نامزدی ناموفق داشتم کت حتی طرف مقابل رو هم نمیشناختم و تنها از طریق معرفی و .. این نامزدی برقرار شده بود. همچنین من تهران زندگی میکنم و دانشجو هستم. خانوادم در تبریز و این آقا در شیراز زندگی میکنن و مدت زیادیه که تصمیم دارن بیان تهران و قول دادن بعد از عید حتما بیان. و اگر بیاد باید دنبال یه کاری باشه تو تهران که این مسیله ی دیگر مخالفت مادرم و البته پدرم هست. اصلا نمیدونم چیکارکنم . برگشتم ب نقطه ی صفر دو سال پیش ک میگفتم نمیشه این کار و ایشون اصرار پشت اصرار که بذار منو بشناسی بعد و ... . همچنین مادرم میگه ما همچین چیزی تو فامیل نداشتیم و اگه کسی بدونه چی میشه و همینجوریش من از غصه ی تو نمیتونم بخابم. تو الان تمیفهمی چارسال دیگه که دیدی زدزیر حرفشو بچه شو اورد تو خونه ی تو یا خانومه اومد مدعی چیزی شد میفهمی من چی میگم و ... . نمیدونم چیکار کنم اگر امکان داره یه راهنمایی بکنید شاید مرهمی بشه به دل پراشوبم و راهنمایی برای تشخیص راه درست . پیشاپیش از وقتی که میگذارید ممنونم
1 پاسخ
پاسخ داده شده 4 روز قبل توسط zahra.dehghan حرفه ای (87,280 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

احساسات هردوی شما قابل احترام می باشد اما بهتر است در احترام با دیدگاهای خودتان و خانوادیتان برخورد کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .

در هر صورت نگرانی هایی که والدینتان بیان کرده اند از اهیمت برخوردار می باشد و شما در کنار احترام به احساسات خودتان نیاز است به این مسائل نیز توجه داشته باشید چون ممکن است در آینده نیاز باشد که ایشان از فرزندشان نگهداری کنند و یا نیاز است برای تصمیم گیری در مورد فرزندشان ارتباطاتی با همسر سابقشان داشته باشند و نمی توان این موضوع را نادیده گرفت .

در کنار توجه به این مسائل بهتر است برای بررسی دقیق شرایط هردویتان و آشنایی بیشتر از توقعات و دیدگاها و مشکلات احتمالی مشاوره پیش از ازدواج دریافت کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .

در مورد شرایط کاری ایشان نیز بهتر است در زمانی که اقدام به تصمیم گیری کامل کنید که ایشان به شرایط مد نظرشان رسیده باشند و تنها بر اساس یک صحبت نباشد تا شما بتوانید با اطمینان بیشتری تصمیم گیری کنید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

021-22685741
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

5,723 سوال

7,276 پاسخ

1,645 دیدگاه

2,231 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 168 بازدید
1 پاسخ 21 بازدید
سوال شده Mar 28, 2019 در مشاوره خانواده آنلاین توسط مجید
1 پاسخ 99 بازدید
2 پاسخ 152 بازدید
2 پاسخ 69 بازدید
2 پاسخ 78 بازدید
سوال شده دسامبر 17, 2017 در قبل از ازدواج توسط ناشناس
1 پاسخ 4,413 بازدید
سوال شده دسامبر 3, 2017 در قبل از ازدواج توسط q2aadmin حرفه ای (500 امتیاز)
2 پاسخ 79 بازدید
سوال شده سپتامبر 28, 2018 در قبل از ازدواج توسط بی نام
1 پاسخ 38 بازدید
سوال شده 18 ژان 2020 در قبل از ازدواج توسط پسر
1 پاسخ 46 بازدید
...