فرزندم من و همسرم را هنگام رابطه جنسی دید چی کار کنم؟

6,104 بازدید
سوال شده Mar 14, 2020 در آموزش جنسی و زناشویی توسط SB
نصف شب بود که دخترم 8 سالش هست به اتاقمون اومد و من و همسرم را در حال معاشقه و سکس دید یهو خشکش زده بود که ما داریم چی کار می کنیم ولی من سریع رفتم زیر پتو و گفتم چی شده اومدی اون گفت خواب بد دیدم بعد گفت ولش کن و رفت. من و همسرم خیلی نگران هستیم بعد از اون شب خیلی یه جوری نگاهمون میکنه و تو خودشه
1 پاسخ
پاسخ داده شده Mar 14, 2020 توسط zahra.dehghan2 حرفه ای (22,700 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

بهتر است با توجه به سن فرزندتان سعی کنید در زمان رابطه جنسی مراقبت بیشتری داشته باشید چون دیدن اینگونه صحنه ها می تواند برای آنها مشکلاتی را ایجاد کند حال اگر کودکی به طور اتفاقی وارد اتاق خوابتان شد در اون لحظه قبل از هر چیزی نباید آشفته و وحشت زده بشوید، خونسردی خود را باید حفظ کنید و هرگز فرزندتون رو به خاطر وارد شدن به اتاق خوابتان یا دیدن رابطه جنسی که داشتید سرزنش یا دعوا نکنید که بچه بیشتر از این نگران و مضطرب نشود و سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید و لباس و یا ملافه و... را به دور خودتان بپیچید و بعد به سراغ او بروید .

او را  بغل کنید تا از شک وارد شده به او بیرون آید . بعد یه بار چک کنید که چی دیده و چی مقدار متوجه رابطه شما شده، چون ممکنه اصلا چیزی ندیده باشه و بعد براش توضیح بدین که چیزی که دیده ابراز عشق و علاقه مامان و بابا بهم دیگه بوده و مامان باباها وقتی این کار رو می کنن یعنی هم دیگه رو خیلی دوست دارند. و خیلی خوشحال هستند و به همین دلیل همو در آغوش گرفتن و می بوسند.

دادن این توضیحات خیلی مهمه چون ذهن بچه ها از چیزی که دیده برداشت بد و وحشتناکی می کنه! بچه ها اکثرا فکر می کنند که مامان و بابا ها در حال آزار هم دیگر هستند یا بابا داره مامان رو اذیت می کند و دید خیلی بدی به موضوع رابطه جنسی یا پدر در ناخود آگاه کودک شکل می گیرد.

  سعی کنید رد مقابل فرزندتان مشاجره نداشته باشید چون اگر والدین به طور کلی در زندگی مشترک رابطه پر تنشی هم با یکدگیر داشته باشند، که این موضوع ایجاد نگرانی در کودک را چند صد برابر خواهد کرد.

به کودک اجازه بیان دیده ها، احساسات و ترس هایش را بعد از اتفاق افتادن این ماجرا بدهید تا احساستش پردازش بشود و بار سنگینی که در ذهنش به وجود آمده، کاهش پیدا کند از اینکه بخواهید او به این موضوع فکر نکند و سعی در ایجاد فراموش کردن این موضوع داشته باشید خوداری کنید چون این مسیر به او کمکی نمی کند .

از روبرو شدن با سوالات کودکتان نترسید و سعی کنید که نسبت به اطلاعات او که با سوال کردن در آرامش از او که فکر می کنید این روابط چیست و... به او اطلاعات مناسب و بهتری بدهید .
دارای دیدگاه می 25, 2020 توسط عرشیا حرفه ای (1,220 امتیاز)
من هم با این پاسخ بسیار موافقم
دارای دیدگاه می 28, 2020 توسط Alireza ممتاز (140 امتیاز)
واقعا موافق این نظرم و باید با خونسردی رفت جلو
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

13,449 سوال

20,369 پاسخ

18,585 دیدگاه

2,040 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 1,704 بازدید
2 پاسخ 674 بازدید
2 پاسخ 1,946 بازدید
4 پاسخ 396 بازدید
سوال شده می 25, 2020 در آموزش جنسی و زناشویی توسط Ss حرفه ای (500 امتیاز)
1 پاسخ 842 بازدید
5 پاسخ 1,719 بازدید
2 پاسخ 864 بازدید
2 پاسخ 761 بازدید
2 پاسخ 651 بازدید
...