آیا طلاق بگیرد یا به زندگی ادامه دهد

29 بازدید
سوال شده Mar 25, 2020 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
سلام خسته نباشید
 من یک برادر دارم که در رابطه با اون سوال داشتم.برادر من چندین ساله پیش به اصرار پدر و مادرم چون حاله مادرم خوب نبود اون رو مجبور به ازدواج با یک خانم کردن که اگه خدای نکرده مادرم چیزیش شد و در این خانواده پسری نیست یک خانم باشه که زندگی اداره کنه برادر بنده تو این هفت سالی که از ازدواجش گذشته هیچگونه رابطه ای با زنش نداره و حتی هیچ وقت تو یک اتاق با هم نخوابیدن و یه اشتباه بزرگی که کرد و بخاطر تنهایی بچه دار شد و بعد او دیگه هیچ وقت رابطه ای نداشت چون بخاطر مهریه سنگین نمی تونست طلاق بگیره چون اصلا این دو تا آدم اصلا هیچ سنخیت شخصیتی با هم ندارن و خانم بخاطر اینکه جایی نداره بره و بچه اش حاضر به طلاق نیست.حالا داداش من می گه دیگه تحمل نداره و می خواد طلاق بگیره ولی بخاطر بچه دو دله ولی زندگیش عذابه هر روز دعوا و شکستن وسایله و سعی می کنه تو خونه نباشه.
بازم تاکید می کنم برادر بنده به هیچ عنوان حاضر نیست این خانم رو به عنوان زنش قبول کنه از همون اول می گفت من زنی ندارم ولی چون مجبور بود ادامه داد. خداروشکر حال مادرم هم خوب شده.
بنظر شما آیا ادامه این زندگی بخاطر بچه صلاحه یا طلاق بهتره؟خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.
1 پاسخ
پاسخ داده شده Mar 25, 2020 توسط zahra.dehghan2 حرفه ای (22,700 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

این مسیری که خانواده شما انتخاب کرده اند هم برای برادرتان و هم این خانم مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و هردوی آنها نیز بهتر بود با دقت بیشتری وارد پروسه ازدواج شوند و تنها به خاطر تایید و یا نگرانی دیگران ازدواج کنند چون ازدواج کردن دو فرد نیاز به شرایط و احساسات اولیه دارد .

در این مسیر با توجه به شرایطی که شما بیان می کنید بهتر است برادرتان و خانمشان یک دوره مشاوره زوج درمانی را دریافت کنند تا بتوانیم در این زمینه به تصمیم گیری هردوی آنها کمک کنیم .

شرایط هریک از آنها نیاز به بررسی دقیق دارد تا بتوان نظری را بیان کرد برادر و همسر ایشان افراد بالغی می باشند بهتر است تصمیم گیری را به خودشان واگذار کنیدتا به کمک روانشناس تصمیم گیری داشته باشند.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354790
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

10,778 سوال

15,877 پاسخ

13,753 دیدگاه

2,364 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 112 بازدید
سوال شده مارس 22, 2019 در مشاوره خانواده آنلاین توسط هیوا تقی پور
3 پاسخ 278 بازدید
1 پاسخ 23 بازدید
0 پاسخ 54 بازدید
سوال شده Mar 25, 2020 در مشاوره آنلاین طلاق رایگان توسط محمد
0 پاسخ 100 بازدید
1 پاسخ 94 بازدید
0 پاسخ 23 بازدید
سوال شده Mar 3, 2020 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
1 پاسخ 59 بازدید
سوال شده ژوئن 2, 2018 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
...