خواب بیش از حد پسر نوجوانم و حالتهای نگران کننده او در خواب

22 بازدید
سوال شده 23 می 2020 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط farkhondeh
سلام.روز بخیر،خسته نباشید
پسرم ۱۸ سالشه،باشگاه(فیتنس) میره،اما روزی ۱۲ ساعت میخوابه و اصلا بیدار نمیشه مگر با صدای محرکی.بعد خواب خیلی پرخاشگری میکنه،اشتها اصلا نداره.در واقع کاری نمیکنه و فقط در حال خوابه،با گوشی هم اصلا کاری نمیکنه،حتی نیم ساعت؛ اما قبلا با گوشی بیشتر مشغول بود.
آزمایش خون هم داده مشکلی نداشت،عاشق خوابه و تا میاد توی جمع خانواده بشینه برای صحبت و حل مشکل و با هم بودن، خیلی بی حاله و الکی سر تایید تکون میده و یه کمم لبخند میزنه بعد میگه من برم بخوابم بعدش برم حمام بعدش برم درس بخونم و.....؛و همیشه برنامه میچینه،
وقتی هم که خواب هست لبخند به لب داره،پیرهنشو با دستاش داده بالا و بعضی اوقات از روی شلوار دستش روی آلتشه،یا اینکه بالش کنارشو با تمام وجود بغل کرده و و با پاهاش قفلش کرده!!!!!من واقعا هم نگران خواب زیاد پسرمم و هم اینکه حالتایی که توی خواب داره انگار نشون میده که خیالاتش جنسیه.

ممنون میشم کمکم کنید.
1 پاسخ
پاسخ داده شده 23 می 2020 توسط ravanshenas حرفه ای (13,720 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

نگرانی شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که او در دوران نوجوانی قرار دارد و در این سن نیازها و احساسات جدیدی را تجربه می کند که ممکن است او را به سمت تنهایی و خواب بیشتر بکشاند در این مسیر بهتر است به صورت حضوری برای مشاوره نوجوانتان را به روانشناس ارجاع بدهید تا بتوانیم با صحبت با او در این مورد به او کمک کنیم.

تا زمانی که ندانیم او از نطر روانی چه چیزی را تجربه می کند نمی توانیم به او کمک کنیم .

در این سن گرایش به جنس مخالف و داشتن نیاز های جنسی کاملا طبیعی می باشد و گاهی ممکن است نوجوان را به سمت خودارضایی نیز بکشاند که می تواند در ایجاد و نیاز به تنهایی بیشتر و یا کاهش سیستم ایمنی بدن نقش داشته باشد اما این تنها یک حدس می باشد و ممکن است از نظر روحی فرزندتان تجربیاتی چون افسردگی را داشته باشند که بازهم در روند خوابی او تاثیر گذار می باشد .

در این مورد که او در خواب شما متوجه می شوید او خیالات جنسی دارد نمی توانیم نظری را بیان کنیم و اگر او خواب های جنسی نیز بینید و حتی در خواب ارضا شود کاملا طبیعی می باشد اما همه این موراد می تواند در ذهن فرزند مشا معنایی داشته باشد که در روند و شرایط روحی او تاثیر داشته باشد .

بهتر است به او بیان کنید که نگران او هستید و در این مسیر می خواهید که از یک روانشناس کمک بگیرید و می خواهید که او در این مسیر با شما همراه شود دقت کنید که از هرگونه برچسب زدن و یا تشخیص گذاری خوداری کنید و سعی کنید که بدون اجازه وارد اتاق او نشوید و به حریم های خصوصی او احترام بگذارید .

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354783
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

7,562 سوال

9,369 پاسخ

5,338 دیدگاه

2,073 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 52 بازدید
1 پاسخ 54 بازدید
1 پاسخ 54 بازدید
سوال شده ژان 23, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط حمیده بانو
3 پاسخ 48 بازدید
1 پاسخ 52 بازدید
3 پاسخ 76 بازدید
1 پاسخ 65 بازدید
0 پاسخ 24 بازدید
سوال شده سپتامبر 28, 2019 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط Mizan1234 ممتاز (140 امتیاز)
1 پاسخ 65 بازدید
...