به حضرت زهرا جواب بدین

49 بازدید
سوال شده 23 می 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
سلام من ۱۸ سالمه پسرم در خود ارضایی دچار انحراف جنسی شدم وفیلم gayمیبینم بدنم بد جور لاغر شده چکار کنم تادرست بشم
1 پاسخ
پاسخ داده شده 23 می 2020 توسط ravanshenas حرفه ای (13,680 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

دقت کنید که خودارضایی آسیب های زیاد جسمی و روحی را می تواند به همراه داشته باشد مخصوصا برای شما که در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن نیاز است که هویت جنسی خود را تشکیل بدهید و برای آینده خود برنامه ریزی داشته باشید .

از جمله عوارض خودارضایی شامل موارد زیر می باشد :

الف) آسیب های جسمانی

کم اشتهایی و مشکلات گوارشی

کم خوابی و اختلال در خواب به دلیل تمرکز زیادی که بر این نیاز و دیدن فیلم و خودارضایی می شود

تنگی نفس به دلیل فشار زیادی که به بدن در زمان خودارضایی وارد می شود

سردرد و سرگیجه به دلایل ضعف بدنی ایجاد می شود

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران ناپذیر خود ارضایی است. احساس خستگی عارضه طبیعی انزال است. اگر خود ارضایی در شبانه روز به دفعات تکرار شود این احساس خستگی در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بی حالی در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوی برای او ایجاد می کند.

کاهش و تخلیه مکرّر قوای جسمانی به ضعف عمومی و دائمی بدن و بالاخره به پیری زودرس می انجامد.

لاغری، لرزش بدن، پژمردگی، ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه ها و عوارض ضعف جسمانی است.

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی شود بلکه کل بدن را ساقط می کند. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمردرد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا می شود.

خودارضایی به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می گذارد و آن را کاهش می دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خود ارضایی دارد و این به حدی است که گاه به نابینایی منجر می شود.

خود ارضایی اثرات مهمی در دستگاه تناسلی از خود بر جای می گذارد. دکتر «هوچین سون» معتقد است که عموم ناراحتی های مربوط به دستگاه تناسلی از آثار خود ارضایی است. بعضی از این اثرات عبارتند از:

ـ تورم غدد وذی.

ـ تورم کانال نطفه.

ـ تورم قسمت پایینی و عقب کانال ادرار.

ـ شل شدن عضلات تناسلی.

ـ خروج بی اختیار منی با کوچک ترین تحریک.

ـ ایجاد قاعدگی نامنظم و خروج ترشحات چرکی و احساس درد هنگام قاعدگی در دختران.

ـ از بین رفتن پرده بکارت.البته این موارد و مورد بالا مخصوص خانم ها می باشد که برای اینکه این تایپک توسط دوستان خانم نیز خوانده می شود بیان شد

ـ ارضای ناکامی جنسی و از دست دادن لذّت مقاربت بعد از ازدواج به دلیل اینکه فرد بر خود تمرکز دارد و وجود فرد دیگر نمی تواند برای او لذت بخش باشد

عوارض روحی و روانی خودارضایی:

1. ضعف حافظه چنین اشخاصی است همراه با کاهش تمرکز

2.اضطراب،دلهره و دلواپسی از ویژگی هایی است که دائماً فرد خود ارضا را رها نمی کند، او مرتب با خود درگیر است و نمی تواند با خود کنار آید. افکار آشفته، وسواس فکری، بی ثباتی، درهم ریختگی فکری دامنگیر اوست: «نکند کسی بفهمد»، «کی و چگونه این کار را تکرار کنم»، «در آینده با شمکلی مواجهه نمی شوم» و.. .. لحظه ای آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت او را در هم می کوبد. گاهی تأخیر در ترک و این که بعد از ترک چه می شود، امان او را می گیرد.

3.افسردگی: بی احساسی و بی تفاوتی، بی نشاطی و بی ذوقی، سستی و گوشهگیری، غم و اندوه، عدم علاقه به امور هنری، ورزشی، مسائل معنوی و... همگی از نشانه های بارز و حتمی افسردگی است.

4.پرخاش گری و بد اخلاقی: شخص خود ارضا نسبت به کوچک ترین محرّک محیطی حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در می رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و.. ..حساسیت فوق العاده دارد و عموما روابط اجتماعی و خانوادگی فرد نیز محدود می شود

5.یأس از زندگی به دلیل کاهش اعتماد به نفس و کاهش موفقیت ها

6.از بین رفتن خلاقیت ها، توانایی ها و سرکوب شدن استعدادها.

7.عدم میل به تحصیل، مطالعه، تحقیقات علمی و فعالیت های فکری.

8.هوس باز و بی بند و بار شدن و اعتیاد به ارضای جنسی نا مشروع مخصوصا زمانی که فرد از فیلم های پورن استفاده می کند و اینکه شما بیان می کنید به فیلم های همجنس بازی علاقه مند شده اید نیز از آسیب های خودارضایی و دیدن این فیلم ها می باشد که می تواند باعث ایجاد انرحافات جنسی در شما شود و نیاز به درمان دارد .

بهتر است در این مسیر برای ترک خودارضایی و همچین شناخت بهتر گرایشات جنسی و هویت خود یک دروه مشاوره حضوری را ردیافت کنید تا بتوانیم در این زمینه به بهبود شرایط روحی و عملکرد شما کمک کنیم.

برای ترک خودارضایی نیاز است که شرایط خانوادگی ، شرایط روحی ، میزان خودارضایی ، عوامل تحریک کننده و.. شناسایی شود و شما در این مسیر بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید .

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22247100
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

7,561 سوال

9,367 پاسخ

5,337 دیدگاه

2,941 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 40 بازدید
سوال شده 4 می 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 40 بازدید
1 پاسخ 34 بازدید
سوال شده 3 روز قبل در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 120 بازدید
سوال شده ژوئیه 24, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 48 بازدید
سوال شده سپتامبر 11, 2019 در مشاوره تحصیلی توسط Poya1824 ممتاز (160 امتیاز)
1 پاسخ 24 بازدید
سوال شده 26 می 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
0 پاسخ 49 بازدید
1 پاسخ 18 بازدید
سوال شده 28 مارس 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
...