نیاز به رفتن پیش روانشناس دارم

21 بازدید
سوال شده 27 ژوئیه 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط احمد

سلام.
من داشتم سوال و جواب هایی که توی سایت هست رو می خوندم چشمم خورد به بعضی ها که دوست داشتن تنها باشن و شما گفته بودین باید برید روانشناس.
من خیلی وقته که ددوست دارم تنها باشم.تفریح هایی که می کنم دوست دارم تنهایی باشه.دوست خیلی نزدیکی ندارم.خیلی هم کم حرف می زنم.از این وضع هم راضیم چون واقعا از تنهایی لذت میبرم.برعکس بودن توی جمع خانواده برام حوصله سر برنده هست.اما علائمی از افسردگی ندارم البته تا دو سال پیش داشتم اما الان حالم خیلی خوبه.اون هم فکر کنم برای شرایط سنی بود.از همون موقع هم به تنهایی علاقه پیدا کردم.الان خیلی شاد هستم برای زندگیم هدف دارم.هر چند به خاطر این گوشه گیری به چشم بقیه افسرده میام اما واقعا خیلی امیدوار تر از اون ها به زندگی مگاه می کنم.
الان این هم مشکله؟یعنی نیاز به مشاوره داره؟به نظر خودم عادی بود اما جواب ها برای این جور افراد کمی منو نگران کرد
من الان 19 سالمه و دانشجو هستم

2 پاسخ
پاسخ داده شده 27 ژوئیه 2020 توسط lady_zohi حرفه ای (11,820 امتیاز)
منم مث شما هستم خیلی تنهایی رو دوست دارم از جمع متنفرم ..دوست دارم تنها باشم و ب خودم برسم و کتاب بخونم ...ب نظر من ک عادیه ..و هر کسی یه خصوصیت اخلاقی داره ...حالا نظر روانشناس مهمه
پاسخ داده شده 27 ژوئیه 2020 توسط ravanshenas حرفه ای (61,120 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

در این مورد انتخاب گزینه تنها بودن و کناره گیری از افراد خانواده و اجتماع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و تنها بر منبای این انتخاب و سبک رفتاری نمی توان نظری داد . در این مسیر دلیل اینکه شما چرا تنهایی را انتخاب کرده اید اهمیت زیادی دارد .

افراد افسرده حوصله بودن در جمع را ندارند ، فکر می کنند دیگران دائم به آنها توجه می کنند ، احساس غم و اندوه باعث کناره گیری انها می شود ، و... اما در فردی که درون گرا می باشد بدون وجود مشکل در کنار اینکه می تواند در زمان لازم ارتباط موثر را با دیگران داشته باشد از تنهایی و کارهای انفرادی لذت بیشتری می برد و این سبک رفتاری نرمال می باشد اما همانطور که اشاره کردم تنها بر مبنای این موضوع نمی توان نظری داد و اینکه دلیل شما چیست برای این انتخاب و یا اینکه چرا دیگران شما را افسرده می دانند و همچنین اینکه در زمان ارتباط با دیگران چه احساسی دارید و می توانید در صورت نیاز ارتباط موثر و سازنده را برقرار کنید و.... این موضوع می تواند متفاوت باشد .
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

9,571 سوال

13,583 پاسخ

9,961 دیدگاه

2,056 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 64 بازدید
سوال شده 5 اکتبر 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط Nasim
1 پاسخ 66 بازدید
سوال شده اکتبر 28, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط تنفر انگیز
1 پاسخ 32 بازدید
سوال شده 10 اکتبر 2020 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط لیلا ط ممتاز (120 امتیاز)
2 پاسخ 84 بازدید
1 پاسخ 26 بازدید
1 پاسخ 26 بازدید
1 پاسخ 43 بازدید
...