لطفا راهنمایی کنید.

13 بازدید
سوال شده 2 روز قبل در دوستی یا نامزدی توسط بی نام
سلام خسته نباشید.من 20 سالمه و یکماهه نامزد کردم.همسرم 23 سالشه با هم تو یک دانشگاه درس میخونیم.هر دوتامون آدم های مذهبی هستیم بخصوص شوهرم.ما اصلا قبل از نامزدی با هم آشنایی نداشتیم و حتی برای قضیه خاستگاری هم این با دوستم حرف زده بود و مستقیم به خودم نگفته بود.وقتی با دوست و آشنا در مورد دوران نامزدیشون حرف میزنم دائما از اسرار نامزدشون برای رابطه جنسی مینالن و میگن که در این مورد زیاد با هم حرف مزنن اما همسر  من اصلا در این موارد حرفی نمیزنه و درخواستی هم نداره.خیلی آدم مهربونی هست و خیلی ازم سراغ میگیره ولی اصلا در این مورد حرفی نمیزنه.آدم خجالتی نیست و برعکس خیلی هم آدم رکی هست.من موافق برقراری رابطه تو دوران نامزدی نیستم اما چون خودم خیلی گرم مزاج هستم می ترسم که همسرم سرد مزاج باشه و در آینده به مشکل بخوریم.یکبار دیگه طاقت نیاوردم و ازش سوال کردم که چرا چیزی نمیگه.گفت که گرم مزاجه اما این حرف ها اصلا ارزش زدن نداره  و نمی خواد من اذیت بشم.
با خودم گفتم شاید استمنا می کنه که مشکلی نداره اما وقتی ازش پرسیدم گفت نه(از بابت راستگو بودنش مطمعن هستم تا حالا دو سه بار پیش اومده که به خاطر راست گفتن کمی به دردسر افتاده اما دروغ نگفته)
من واقعا از این بابت نگرانم اگر سرد مزاج باشه در آینده به مشکل بر میخوریم.باید چیکار کنم؟رفتن به مشاور می تونه کمکی بکنه(تشخیص بده که شرایط در این مورد به درد هم می خوریم یا نه)؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده 2 روز قبل توسط ravanshenas حرفه ای (32,360 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

نگرانی های شما قابل درک می باشد و این موضوعی است که عموما افراد ان را نادیده می گیرند و در مورد آن در دوارن نامزدی و آشنایی صحبت نمی کنند و بله ممکن است بعد با مشکلاتی در این زمینه مواجهه شوند .

اما صحبت نکردن نامزدتان ممکن است به دلیل افکاری باشد که ایشان دارند و ارتباطی به سرد بودن ایشان و یا استمنا نداشته باشد پس بهتر است در این مسیر در زمان و مکان مناسبی در احترام نگرانی های خود را با ایشان در میان بگذارید البته بودن قضاوت و پیش داروی در مورد اشان و نیازهایشان بپرسید که رابطه جنسی را چگونه معنا می کنند؟ برایشان در زندگی مشترک چه میزان اهمیت دارد؟ دیدگاهشان در مورد رابطه جنسی چیست؟ و...

بله بهتر است مشاوره پیش از ازدواج را با توجه به تایم کم و شیوه آشنایی سپری کنید تا همه موضوعات و موضوع جنسی مورد بررسی قرار گیرد و در تست های و مصاحبه این موضوع بررسی دقیق تر شود.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
02122354783
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

8,397 سوال

11,121 پاسخ

7,115 دیدگاه

2,927 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 129 بازدید
1 پاسخ 16 بازدید
سوال شده 5 روز قبل در مشاوره رایگان فردی توسط .Leila. حرفه ای (200 امتیاز)
1 پاسخ 27 بازدید
1 پاسخ 11 بازدید
سوال شده 4 Mar 2020 در مشاوره خانواده آنلاین توسط مهسا
1 پاسخ 46 بازدید
1 پاسخ 41 بازدید
1 پاسخ 102 بازدید
سوال شده فوریه 11, 2019 در آموزش جنسی و زناشویی توسط ناشناس
...