باید چی کار کنم؟

22 بازدید
سوال شده 2 روز قبل در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط ناشناس
سلام
من یک دختر۱۶سالم که هیچ علاقه ای به جنسیتم ندارم و از دختر بودنم یدم میاد و نمیتونم تحملش کنم و  بیشتر علائم ترنس هارو دارم و اصلا علاقه ای به جنسیتی که دارم ندارم و ازش متنفرم و خب خانوادمم نمیشه گف مذهبی ولی از بی حجابی خوششون نمیاد و من نمیتونم اونجور که دوست دارم باشم نمیتونم مثل جنس مخالفم باشم و اینو نمیخوام و نمیتونمم بهشون بفهمونم که دوست ندارم جنسیتمو و .... و حتی خجالت میکشم درموردش با کسی حرف بزنم و مورد سرزنش قرار بگیرم از بچگی به ورزشای پسرونه و... الانم موهام کاملا پسرونس و لباسای پسرونه یکم دارم ولی فقط میتونم تو خونه بپوشم و برم جلوی اینه و از اون شخصیتم لذت ببرم و دائما تو فکر اینم که بدون عمل سسنه هامو کوچیک تر کنم چون اجازه عمل ندارم ممنون میشم اگه بتونید جواب منو بدین و کمکم کنید
1 پاسخ
پاسخ داده شده 2 روز قبل توسط ravanshenas حرفه ای (32,360 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

قابل درک هست که این سردرگمی که با آن مواجهه هستید از نظر روحی و خانوادگی برای شما مشکلات زیادی را همراه با احساسات ناخوشایند به دنبال داشته است .

اما عزیزم دقت داشته باش که هر دوست نداشتن جنسیتی ترنس بودن نیست و در این مسیر دیدگاهای شما ، سبک تربیتی ، عوامل محیطی ، هرمون ها ، تفکرات بنیادین شما و... می تواند نقش زیادی داشته باشد اما در کنار عامل که از اهمیت برخودار می باشد این موضوع نیز اهمیت دارد که شما بدانید در سن نوجوانی هستید و در این سن توجه به جنسیت بیشتر می شود تا فرد بتواند به هویت با ثبات تری برسد و اگر شما در اصلی ترین موضوع هویت یعنی جنسیت با مشکل مواجهه باشید در مسیر های دیگر نیز مشکلات بیشتر و شناخت کمتری خواهید داشت .

بهتر است در این مورد به صورت حضوری به روان درمانگر و روان پزشک مراجعه داشته باشید تا شرایط شما و احساسات و افکار و سبک تربیتی و... را بررسی دقیق کنیم و در این مسیر بتوانیم به شما جهت رسیدن به یک هویت با ثبات کمک کنیم.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354304
دارای دیدگاه 2 روز قبل توسط بی نام
درست منظورتونو درمورد اینکه هورمونام باید برسی بشه نفهمیدم ولی من ۴ساله هورمونام اختلال دارن و کلا دارم تو ازمایشگاه ها و سونوگرافی هام همیشه و هنوز نتونستن تشخیص بدن برای چیه این مشکل و ۴ساله درگیرشن و به شدت هورمونام بهم ریختس
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

8,397 سوال

11,121 پاسخ

7,116 دیدگاه

2,926 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 37 بازدید
سوال شده 26 ژوئیه 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط Fatiii حرفه ای (5,040 امتیاز)
3 پاسخ 44 بازدید
1 پاسخ 43 بازدید
4 پاسخ 71 بازدید
...