رابطه جنسی در کودکان

52 بازدید
سوال شده 14 سپتامبر 2020 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط المیرا ممتاز (120 امتیاز)
نمایش از نو 14 سپتامبر 2020 توسط المیرا
باسلام

من دو پسر ۱۰/۵ و ۵ ساله دارم . با پسر بزرگم تا الان هیچوقت در مورد مسایل جنسی مشکلی نداشتم اما پسر کوچکم چند ماه هست که کنجکاوی جنسی داره و دائما بدن خودش رو لمس میکنه و یا در خلوت روی شکم دراز میکشه و خودش رو تکون میده سعی کردم که مراقب باشم و هر بار که متوجه شدم حواسش رو پرت کردم و حساسیت نشون ندادم تا اینکه برادرش عکس العمل های شدید نشون میداد باهاش صحبت کردم که انقضای سنش هست و رفع میشه . مدتی بود که کمتر شده بود این جریان تا اینکه دیشب پسر بزرگم با گریه اومد پیش من که من و برادرم کار بدی کردیم و از جلو به هم چسبیدن و همدیگه رو لمس کردن و این موضوع چهار بار تکرار شده و طی دو روز این اتفاق افتاده خودش به شدت ترسیده بود و مدام می گفت که به خودم و خدا قول دادم که تکرار نکنم . من همیشه سعی کردم که تربیت جنسی درستی داشته باشند آموزش قسمت های خصوصی بدنشون رو از بچگی بهشون دادم و  هیچوقت هیچ صحنه جنسی رو حتی از تلویزیون ندیدن همه مسایل رو سعی کردم رعایت کنم حتی لباس پوشیدن خودم جلوشون کاملا مناسب بوده اما الان به شدت سردر گم و گیجم نمیدونم چه عکس العملی باید نشون بدم و چه برخوردی داشته باشم خودمو گم کردم لطفا و خواهش میکنم راهنماییم کنید به شدت عصبی و کلافه ام
1 پاسخ
پاسخ داده شده 14 سپتامبر 2020 توسط ravanshenas حرفه ای (53,840 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

مسیر شما درست می باشد پس بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید کودک شما در سن 5 سالگی کاملا طبیعی هست که نسبت به اندام های جنسی خود کنجکاوی نشان بدهد و یا بر اساس تکرار یک رفتار و احساسا لذتی که تجربه می کند گاهی آن را تکرار کند.

در این مسیر بهتر است بازهم بدون سرزنش کردن پیش بروید صحبت های فرزند بزرگ ترتان را بشنونید به او بیان کنید که این رفتار نادرست می باشد و می تواند برای هردوی آنها آسیب زا باشد و بهتر است سعی کنید که اجازه بدهید او احساسات خود را بیان کند و در کنار آن سعی کنید که محیطی را ایجاد کنید که هریک از آنها به سمت علایق خود پیش برود  و تمرکز بر این موضوعات کاهش یابد .

سعی کنید که از فرزندتان سوال کنید که سوالی در ذهنش وجود دارد که دوست داشته باشد از شما بپرسدو سعی کنید که در این مسیر با درک افکار و احساسات فرزندتان به وسالات جنسی او پاسخ دقیق بدهید تا او بتواند این مسیر را طی کند .

در صورت تکرا این روابط نیاز است که شما فرزندتان را به روانشناس ارجاع بدهید تا بتوانیم با خود او صحبت کنیم و کمک کنیم تا بتواند مسیر رشدی خود را طی کند و نیازها و احساساتش را بهتر درک کند و در مسیر بهتری به انها پاسخ بدهد.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

9,185 سوال

12,569 پاسخ

8,680 دیدگاه

2,552 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 152 بازدید
1 پاسخ 99 بازدید
سوال شده دسامبر 8, 2018 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 86 بازدید
سوال شده اکتبر 2, 2018 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط ناشناس
1 پاسخ 39 بازدید
سوال شده 29 Mar 2020 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 69 بازدید
سوال شده دسامبر 15, 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط افسانه
1 پاسخ 78 بازدید
2 پاسخ 58 بازدید
1 پاسخ 112 بازدید
سوال شده Mar 10, 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 29 بازدید
2 پاسخ 232 بازدید
...