از حریم خصوصی خارج شدن خواهر و برادر

235 بازدید
سوال شده 13 ژان 2021 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط ......
سلام.من خواهر دارم دو تا،یکیش۱۷سالشه من خودم۱۶م.خواهرم اصلا حریم خصوصی منو رعایت نمیکنه،میخنده خودشو میندازه رو من،با گوش و گردنم ور میره منم تشویق میشم بهش دست بزنم.خیلی دورم پیداش میشه،ببخشی ببخشید میپرسه سایزت موقع برانگیختگی چنده،کمتر از یکساله اینطور شده،در کل دختر خوبیه از هر لحاظ،خدایی خیلی کمکم کرده،ولی بی حیا شده،حیامون از بین رفته،جلو من میگه عفونت اون ناحیه دارم،منم خب شیطونی میکنم میگم اونجات چه شکلیه،خیلی خراب شدیم،خواهشا بگید چطور حریم خصوصی آواره مونو دوباره بسازیم.پدر و مادرم تحصیل کردن. با شخصیت و در حد توانمون،کمک میکنن به نیازمندا و ایتام،البته خودمونم وضعمون رو به پایینه.من چطور با خواهرم با حیا بشیم؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده 14 ژان 2021 توسط ravanshenasesite حرفه ای (62,820 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن نیاز است که به شریاط سنی خودتان و نیازهایی که تجربه می کنید بیشتر توجه کنید و سعی کنید که در مسیر رو به رشدی به آنها پاسخ بدهید .

صمیمت بین شما و خواهرتان تا زمانی که برای هریک از شما آسیب زا نباشد مورد پذیرش می باشد و در این مسیر بهتر است شما حدود خود را مشخص کنید . مثلا اگر در مورد مشکلاتی زنانگی خود صحبت می کند در احترام به او بگوید که در این مورد تخصصی ندارید و بهتر است از مادرتان کمک بگیرد و محیط را ترک کنید .

نیاز نیست که شما به همه سوالات او پاسخ بدهید چون این سبک رفتاری نشان از مشکلاتی در خواهرتان می باشد و باید ایشان را به روانشناس ارجاع بدهید تا بتوانیم به ایشان کمک کنیم.

بهتر است مشکلات خواهرتان را به خودش و پدر و مادر واگذار کنید و شما بر مشکلات رفتاری خودت تمرکز داشته باشید وقت خواهرتان از سمت شما بعد از مدتی پاسخ در مورد این مسائل را دریافت نکرد مسیر خودش را تغییر می دهد در کنار اینکه شما در احترام نیاز است که به او بگوید که از این سبک صحبت ها بین خودتان ناراحت می شوید و بهتر است در مورد این مسائل با مادر صحبت کند.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

13,429 سوال

20,354 پاسخ

18,579 دیدگاه

2,235 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 99 بازدید
2 پاسخ 609 بازدید
1 پاسخ 280 بازدید
2 پاسخ 72 بازدید
2 پاسخ 317 بازدید
4 پاسخ 182 بازدید
7 پاسخ 451 بازدید
1 پاسخ 91 بازدید
1 پاسخ 432 بازدید
...