مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

مسخره شدن منو همسرم توسط خانواده های جفتمون

248 بازدید
سوال شده فوریه 23, 2021 در زوج درمانی توسط غزاله توکلی ممتاز (120 امتیاز)
سلام من ۱۹ سالمه و همسرم ۲۴ سالشه[تو عقدیم] من مدرک دیپلم دارم و همسرم فوق دیپلم داره ما خیلی راضی هستیم و از نظر خودمون خوشبختیم
همسر من کارمنده ماهی ۲۵۰۰ تا ۳ تومن حقوق میگیره و خیلی خوش اخلاق و خوبه اما خانواده من چون اکثرا عروس و داماد ها تحصیل کردن معلم و مهندس و دکترن و همش میگن چرا درس نخوندی که یک همسر تحصیل کرده داشته باشی با حالت تمسخر میگن همسرت بیسواده از طرف خانواده همسرمم جفتمون در فشاریم که جاریام یکیشون پرستاره یکیشون مهندسه و خواهرشوهرمم تربیت معلم میخونه اوناهم میگن که باید زن تحصیلکرده میگرفتی نه یک دیپلمه ساده من چیکار میتونم بکنم؟آیا داشتن تحصیلات میتونه ملاک خوشبختی باشه؟ در ضمن من همسرمو دوست دارم و ازدواجمونم سنتی بوده
مرسی که راهنمایی میکنید.
3 پاسخ
پاسخ داده شده فوریه 23, 2021 توسط بی نام
سلام به شما
اول اینکه تحصیلات هرگز نمیتونه معیاری برای خوشبختی فردی باشه اما با توجه به اینکه سنتون کم هست و انرژی کافی و زمان مناسب برای درس خوندن دارید در صورت علاقه به ادامه تحصیل میتونید رشته ای که ساده تر هست و علاقه هم دارید رو در دانشگاه انتخاب کنید و اینکه چون سن ازدواج متاسفانه یا خوشبختانه پایین اومده خیلی ها درس و رها کردند و چنین مشکلاتی رو درخانواده پیش می آورد تا زمانی که صاحب فرزند نشدید حداقل لیسانس رو بگیرید تا با دیدگاه باز و بهتری هم بتونید به تربیت و رشد فرزندتون کمک کنید.
موفق باشید
پاسخ داده شده فوریه 23, 2021 توسط ravanshenasesite حرفه ای (135,540 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

احساسات شماها قابل احترام می باشد اما دقت کنید که در این مسیر سطح تحصیلات هردوی شما باهم هماهنگ می باشد و در این مورد نمی توان توقع داشت که همسر شما و یا شما با یک پزشک و یا حتما با درجه تحصیلی خاصی ازدواج کنید.

در این موردبهتر است که سعی کنید در کنار احترام به دیدگاهای خانواده مسیر رشدی خودتان را طی کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

اگر بخواهید دائم وارد این صحبت ها شوید بر روند رابطه و زندگی مشترک شما تاثیر منفی خواهد داشت بهتر است شما و این آقا باهم برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
پاسخ داده شده فوریه 23, 2021 توسط Khahar حرفه ای (27,740 امتیاز)
سلام

در خوبی یا بدی تحصیل و مدرک صحبتی نمی کنم. اما چیزی که شاید بشه در پاسخ به طعنه های چین افرادی گفتاین هست که مدرک و درک دو تا امر مجزا  هست. کسی که مدرک داره الزاما ادم با درک و با شعوری نیست. این رو چه جوری می تونیم اثبات کنیم؟ ساده است. یعنی کسی که سه تا مدرک داره آیا درکش سه برابر شده؟ و سه برابر دیگران شعور داره؟

بعضی چیزها هست که فقط با درس خوندن و تحصیل یاد میگیرید. بعضی چیزها رو با زندگی در جامعه و به قول معروف کف خیابان یاد میگیرید. بعضی چیزهارو هم آدم سر سفره پدر  ومادرش ( کنار خانواده ) یاد میگیره که خیلی مهمه.

موفق باشید.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,158 سوال

28,246 پاسخ

29,687 دیدگاه

2,935 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 146 بازدید
1 پاسخ 126 بازدید
سوال شده مارس 14, 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط amir3_31 حرفه ای (300 امتیاز)
1 پاسخ 1,417 بازدید
3 پاسخ 1,158 بازدید
سوال شده نوامبر 17, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط بی نام
3 پاسخ 144 بازدید
سوال شده فوریه 17, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط بدون نام
1 پاسخ 281 بازدید
سوال شده ژان 17, 2018 در زوج درمانی توسط بارانا
1 پاسخ 127 بازدید
سوال شده نوامبر 28, 2018 در زوج درمانی توسط سعید
1 پاسخ 91 بازدید
1 پاسخ 141 بازدید
سوال شده ژوئن 25, 2019 در مشاوره مذهبی توسط محمد
...