پرخاشگری شدید و درگیری فیزیکی

20 بازدید
سوال شده 3 روز قبل در روانشناسی کودک و نوجوان توسط FATME
ویرایش شده 3 روز قبل
سلام.من ۱۸سالمه و دختر.من تازگی ها بسیار با خواهر جوانم مجرد و دانشجو،دعوا میکنم و صدامو بلند می کنم،با مادرم دعوا میکنم و صدامو روش بلند میکنم،هُلش میدم کنار و کتکاری میکنم و فحاشی می کنم.بزرگترین مشکلم پرخاشگری شدید با خانوادمه،با پدرم هم درگیری کلامی دارم اما اون همیشه سکوت میکنه،اما با برادرم(۱۷سالشه)دعوا نمی کنم البته برادرمم خیلی با خانواده دعوا میکنه،کتک میزنه و میخوره،فحش میده و داد میزنه،بعد میره بیرون از خونه یه پیاده روی و سریع برمیگرده،هر دومون یه وقتایی میگیم بریم سیگار بگیریم بکشیم،هر دومون حسی داریم که با سیگار آروم می شیم.لطفا کمکمون کنید.هر روز بیشتر به سیگار،الکل و مواد مخدر فکر میکنیم.این برای هر دوی ما آسیب زاست.
1 پاسخ
پاسخ داده شده 3 روز قبل توسط ravanshenasesite حرفه ای (36,020 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن نیاز است که به سبک رفتاری خود توجه بیشتری کنید چون سبک رفتاری شما به مرور شخصیت شما را شکل می دهد و این برای ادامه مسیر زندگی از اهمیت زیادی برخودار می باشد .

عوامل زیادی از تغییرات هرمونی سنین نوجوانی گرفته تا الکوهای اشتباه رفتاری و حتی مشکلات روحی و یا عوارض دارو و یا بیماری خاصی اگر دارید می تواند در این سبک رفتاری شما نقش داشته باشد .

بهتر است از وارد شدن به محدوده اعتیاد به هر شکلی خوداری کنید چون این مسیر درمان محسوب نمی شود و به مرور حتی مشکل  های بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت در این مسیر نیاز است که هردوی شما هریک با روانشناس شخصی خود جلسات درمانی وبررسی را شروع کند .

بهتر است در این مسیر به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم در این مسیر با بررسی همه جوانب به شما کمک کنیم تا بتوانید از مسیر بهتر و رشد یافته تری احساسات و نیازهای خود را بیان کنید و نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

12,077 سوال

18,407 پاسخ

17,479 دیدگاه

2,635 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 58 بازدید
3 پاسخ 57 بازدید
1 پاسخ 110 بازدید
1 پاسخ 40 بازدید
2 پاسخ 40 بازدید
سوال شده Mar 4, 2018 در قبل از ازدواج توسط علی رحیمی
1 پاسخ 140 بازدید
1 پاسخ 58 بازدید
1 پاسخ 76 بازدید
...