راه حلی برای درمان افسردگی

83 بازدید
سوال شده مارس 17, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط atoosa
با سلام، من ۲۳ سالمه و به تازگی بعد از تجربه ی بدی که در روابطم با یک پسر داشتم، احساس افسردگی می کنم، هیچ چیز نمیتونه خوشحالم کنه، کمتر با دوستام وقت می گذرونم، حتی به مهمونی های خانوادگی که دعوت می شم نمی رم. خودم از این وضعیت خسته شدم، حوصله ی انجام هیچ کاری رو ندارم، حتی به زور می رم دانشگاه، بیشتر وقت ها رو تنهایی می گذرونم. می خوام خوب بشم و دوباره بتونم خوشحال باشم، لطفا راهنماییم کنید، چکار باید بکنم؟!؟ چطوری دوباره می تونم به روال عادی زندگیم برگردم؟
2 پاسخ
پاسخ داده شده مارس 17, 2018 توسط maryam
دوست عزیز، عوامل مختلفی در شروع افسردگی نقش دارند از جمله عوامل جسمانی، ژنتیکی، محیطی و روانی، البته در برخی افراد ممکنه چند تا عامل باعث بروز افسردگی بشند. بهتر هست که شما در اولین قدم پیش یک مشاور و روانشناس مراجعه کنید، همونطور که ذکر کردید اگر انگیزه ای برای بهتر شدن و رهایی از افسردگی دارید بهتر هست حتما با یک متخصص در ارتباط باشید. مطمئنا با کمک متخصص می تونید این دوران رو پشت سر بگذارید و روز به روز بهتر بشید.
پاسخ داده شده مارس 17, 2018 توسط منیژه
سلام، واقعا افسردگی تمام انگیزه و حوصله ی فرد رو برای زندگی از بین می بره، من هم چند سالی رو افسردگی داشتم، یه مدتی رو دارو مصرف کردم و به شدت وابستگی پیدا کرده بودم، طوری که اگر روزی دارو نمی خوردم دوباره همه ی اون احساسات بدی که قبلا داشتم برمی گشت، اما یک روز تصمیم گرفتم تمامی داروها رو کنار بذارم، و به خودم این امید رو دادم که بدون دارو هم میتونم خوب باشم، خداروشکر الان بعد از ۳ سال دارو مصرف نکردن واقعا خوبم. شما هم بهتر هست حتما با یک متخصص در ارتباط باشی، اما اگر راهی برای درمان بدون استفاده از دارو هست حتما اون راه رو انتخاب کن.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,416 سوال

4,984 پاسخ

816 دیدگاه

2,459 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 827 بازدید
1 پاسخ 247 بازدید
1 پاسخ 25 بازدید
3 پاسخ 63 بازدید
3 پاسخ 36 بازدید
3 پاسخ 53 بازدید
...