ازدواج با اختلاف سنی 12 سال

62 بازدید
سوال شده مارس 19, 2018 در قبل از ازدواج توسط leila
سلام من ۲۳ سالمه و دانشجو هستم، چند وقتی هست که از طرف یکی از دوستان خانوادگی با آقایی آشنا شدم که دوازده سال از خودم بزرگتره. بدون در نظر گرفتن اختلاف سنی زیادمون، تمامی شرایط ایشون خوبه و اینکه خانواده های هر دو طرف هم با این قضیه یعنی اختلاف سنیمون مشکلی ندارند. اما من خودم کمی نگران هستم، به خاطر اینکه مطالب زیادی راجع به مسائل و مشکلات اختلاف سنی تو ازدواج شنیدم و خوندم، اما خب از طرف دیگه این آقا واقعا فهمیده و منطقی هستند و تمامی شرایط مناسب برای ازدواج رو دارند، آیا اگه بخوام با این آقا ازدواج کنم به مشکل برمی خورم؟! راهنماییم کنید لطفا.
3 پاسخ
پاسخ داده شده مارس 19, 2018 توسط محبوبه
دوست گرامی، نمی شه نقش مهم تفاوت سنی در اینده ی زندگی زوجین را نادیده گرفت، هر چند این مسئله برای همه ی افراد صدق نمی کنه و موارد نادری هم وجود داره، اما به طور کلی تناسب سنی زن و شوهر نقش مهمی رو توی موفقیت و یا شکست یک زندگی داره. از طرف دیگه باید ۱۰ سال دیگه رو در نظر بگیرید که شما یک خانم ۳۳ ساله و همسرتون ۴۵ ساله هستند شاید الان این اختلاف زیاد به نظر نرسه اما با بالا رفتن سن این مسئله پررنگ تر میشه، باید خیلی از جوانب رو در نظر بگیرید، در کنارش اگر با مشاور و یا روانشناس هم در ارتباط باشید قطعا خیلی می تونه موثر باشه، امیدورام بهترین تصمیم رو بگیرید.
پاسخ داده شده مارس 19, 2018 توسط hadi
سلام، با وجود باورهای سنتی جامعه ی ما درباره تفاوت سنی زن و مرد گاهی وقتا ازدواج هایی خارج از چارچوب های رایج صورت می گیره که دوام این نوع ازدواج ها به میزان درک، فهم، بلوغ افراد (جسمی، جنسی، عقلی، عاطفی) و خیلی از موارد دیگه بستگی داره. این سوال رو از خودتون بپرسید که آیا شما به درک و فهم و همچنین بلوغ کامل رسیدید؟ طرف مقابلتون چطور؟ و خیلی سوال های دیگه. سن شما سنی هست که هر فردی به دنبال شکوفایی استعدادهاش هست ولی فردی که از شما دوازده سال بزرگتره این دوران رو طی کرده، خیلی از افراد با تغییرات این چنینی از طرف همسرشان کنار نمیاند. بهتر هست به شناخت درستی از طرف مقابلتون برسید، همه ی موارد رو در نظر داشته باشید، و منطقی فکر کنید. موفق باشید.
پاسخ داده شده مارس 26, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده مارس 27, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز دقت داشته باشید که به هر حال   اختلاف سنی وجود داشاه تضمینیتی برای ایجاد مشکل نیست و اینکه اگر به لحاظ درک و فهم و علایق و سلایق و سطح هیجانات مشابهت هایی دارید مشکلی نیست ضمت اینکه چون خانم ها زودتر به بلوغ فکری می رسند بزرگ بودن مرد مساله ساز نخواهد بود منتهی توجه داشته باشید  که به هر حال  بهتره برای اطمینان خاطر خودتون مراجعه حضوری داشته باشید تا شرایط بررسی شود و با اطمینان خاطر بیشتری تصمیم بگیرید
ولی خب بدانید اختلاف سنی شما انقدر هم بالا و مساله ساز نیست مگر اینکه خود شما به هیچ وجه نتوانید با فردی بزرگتر به توافق برسید که این مساله مهمی است که باید در نظر داشته باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689558

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,072 سوال

4,678 پاسخ

772 دیدگاه

2,349 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 42 بازدید
1 پاسخ 39 بازدید
سوال شده دسامبر 17, 2017 در قبل از ازدواج توسط سحر
3 پاسخ 34 بازدید
3 پاسخ 28 بازدید
2 پاسخ 32 بازدید
1 پاسخ 24 بازدید
سوال شده ژان 10, 2018 در قبل از ازدواج توسط امید امیدی
3 پاسخ 30 بازدید
1 پاسخ 53 بازدید
...