مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

دوست اجتماعی

786 بازدید
سوال شده دسامبر 4, 2017 در دوستی یا نامزدی توسط بی نام
سلام مدتیه با دختر وارد رابطه عاشقانه شدم و باهاش قصد ازدواج دارم.مشکل بزرگ اینه که هر از چند گاهی با چند دوست اجتماعیش به صورت دسته جمعی با هم کوهپیمایی میکنند من از این قضیه ناراحت هستم خیلی سختمه که دختر مورد علاقه من دوست اجتماعی داشته باشه.من بهش اعتماد دارم اما نمیفهمم که چرا باید دوست اجتماعی از جنس مخالف داشته باشه؟تو رو خدا کمکم کنید چون این موضوع تنها مشکل من هست.
4 پاسخ
پاسخ داده شده دسامبر 4, 2017 توسط راهنما
بر اساس توضیح شما نوع ارزشهای شما و شخصیت شما تطابق با این خانم ندارد و اینطور هم نیست که شما بتوانید خود را تغییر دهید و بیخیال باشید.همچنین فقط همین یک تفاوت بین شما نیست این فقط یک نمونه از تفاوت های تنش زا بین شما ست که اکنون واضح است این مشت نمونه خروار از تفاوت هیا شخصیتی و ارزشی شما دو نفر هست.

پس این ارتباط آغازی برا ناآرامی ، اضطراب و تنش درونی شما خواهد بود اگر به ازدواج نرسد یک نوع آسیب هایی برای شما دارد و اما اگر به ازدواج منتهی شود ده ها یا صد های نوع آسیب .
پاسخ داده شده دسامبر 4, 2017 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,620 امتیاز)
ویرایش شده سپتامبر 26, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام

دوست عزیز منظور از دوست اجتماعی از نظر ایشون چیه ؟؟؟تفاوت دوست اجتماعی و شما در چیست اینکه با فردی رابطه عاشقانه ای داشته باشی و با فردی از همان جنس صرفا رفت و امد های دست جمعی چه معنایی دارد ببنیید حس شما قابل درک است چون حس مالکیت است که در همه مردان وجود دارد ولی دقت کنید شما دوست پسر ایشون هستید و در این رابطه تعهدی نیست که بخواهید نگران شوید ایشون همون طور که با شما وارد رابطه شدند با نفرات دیگر هم می توانند رابطه داشته باشند و به هر حال با هر عنوانی باشد چون جنس مخالف حس مثبتی در فرد  وجود دارد که رفت و امدهایی دارد .اینکه افراد تصمیم می گیرند  با هم رابطه داشته باشند .وقتی قصد ازدواج باشد ممکنه خب حساسیت هایی وجود داشته باشد ولی در غیر این صورت حساسیت های شما شاید فقط منجر به  ترک شما شود .چون این فرد دوست ندارد محدودیت هایی را بپذیرد بنابراین بهتره  خودتون رو عذاب نداید و ناراحت نباشید چون  گرچه برای شما سخت است ولی اگر با ایشون صحبت کنید و نپذیرند و درک نکنند که چقدر شما از این مساله ناراحت می شوید پس صحبت بیشتر قایده ای نخواهد داشت مگر اینکه با صحبت شما متوجه مساله شوند .
بهتره در این باره درست شرایط را ارزیابی کنید و بررسی دقیقی داشته باشید .به هر حال موفق باشید
پاسخ داده شده مارس 9, 2021 توسط آرزو
شما هم یکی از دوستهای اجتماعی اون هستید. وقتی اینقدر بی بند و بار بار اومدن که با جنسهای مخالف میرن کوهپیمایی، فردا هم میرن مسافرت و باید منتظر برگشتنش باشید!! شما عاشقید، اون نه. وگرنه به شما احترام میذاشت. اگر قصدتون ازدواجه، همه حرفاتونو اول بهش بزنید، اگر نه، که هیچ. چون عاشقید چشماتونو بستید و نمیبینید. به هر حال به درد زندگی نمیخوره. مشخصه هیچی براش مهم نیست. مگه میشه با چند تا پسر تو یه جمع باشی و شوخی نکنند و دست بهت نزنن؟؟!!! رهاش کن یا تو هم دوست اجتماعیش بمون. کاش پسرها غیرت بیشتری داشتند و با بی قید و بندها ازدواج نمیکردند شاید کمی دین و حلال و حرام خدا رو یاد دختران بندازند. مسلما خانوادشم .... اصلا به درد عاشقی هم نمیخوره.
پاسخ داده شده مارس 25, 2023 توسط فرید حرفه ای (5,360 امتیاز)
سلام.
حقیقت رو بهت بگم.... رهاش کن
برادرانه گفتم.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,050 سوال

27,797 پاسخ

29,369 دیدگاه

2,033 کاربر

سوالات مشابه
5 پاسخ 2,632 بازدید
2 پاسخ 799 بازدید
سوال شده دسامبر 4, 2017 در دوستی یا نامزدی توسط بی نام
2 پاسخ 385 بازدید
سوال شده مارس 9, 2018 در دوستی یا نامزدی توسط مسعود
2 پاسخ 462 بازدید
3 پاسخ 572 بازدید
2 پاسخ 724 بازدید
3 پاسخ 378 بازدید
سوال شده نوامبر 4, 2018 در قبل از ازدواج توسط Hodhod ممتاز (100 امتیاز)
2 پاسخ 487 بازدید
2 پاسخ 673 بازدید
2 پاسخ 177 بازدید
...