فرار از اجتماع به دلیل ترس از درگیری و دعوا گرفتن دیگران

721 بازدید
سوال شده می 31, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط tavan ممتاز (120 امتیاز)
سلام دوستان
شاید مشکل من عجیب غریب یا خنده دار یا نمیدونم .... باشه ولی خب خیلی آزارم داده و میده و جلوی خیلی پیشرفتهارو برام گرفته.

خیلی از دعوا میترسم. یعنی دعواهای زیادی دیدم و مدتی هم در قهوه خانه ای در محله ای افتضاح کار کردم و اونجا هم اکثرا با افراد شرور و پیگیر دعوا دمخور بودم.

سر یکی دو ماجرای فوق العاده بیخود و بی جهت هم الکی بهم گیر دادن و خلاصه ریختن سرم و الکی الکی کتک مفصلی خوردم.

خب این ماجراها جدید نیست یا مال این چند سال اخیر نیست ولی این ترس توی وجودم مونده، اونقدری که واقعا وقتی داخل خیابون میرم هر لحظه احساس میکنم الان یکی گیر میده. الان یکی میاد درگیر میشه با من. الان به هر نحوی با یه اکیپی دعوا میشه و کلی داستان توی سرم میاد و میره که باعث شده خیلی خیلی سخت بیرون برم یا مسافرت یا ... اگرم برم دائما در حال فکر و صحنه سازی دعوا و درگیری هستم.

حتی این ترس انقدر زیاد شده که میترسم با جنس مخالف هم رابطه برقرار کنم. که نکنه با اون بیرون برم و کسی بیاد درگیر بشه باهام. نکنه کسی به اون نگاه بکنه یا چیزی بگه و من مجبور بشم درگیر بشم باهاش و صدها مدل داستان سرایی و صحنه سازی که همیشه توی سرم میچرخه.

واقعا آزار دهنده شده برام و داره اذیتم میکنه. چند ساله. ممنون میشم کمکم کنید. واقعا چه کاری باید کرد. خواهشن راهنمایی های عمل گرا و قابل اجرا ارائه بدین بهم. مثلا خب میدونم این خیلی بده خیلی بهتر از شما هم میدونم بده ولی خب مشکل اینه نمیدونم چطوری باید درستش کرد.
1 پاسخ
پاسخ داده شده می 31, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده می 31, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام

دوست عزیز چرا فکر می کنید ممکنه  مساله شما خنده دار باشه به هر حال برای هر فردی ممکنه پیش بیاد و قابل درکه که بسیار ازاردهندس .شما حتما باید حضورا مراجعه داشته باشید و مطمئن باشید که مساله قطعا مرتفع می شود و اصلا جای نگرانی وجود ندارد به هر حال  یک تجربه تلخ مخصوصا در شرایط نامناسب  وقتی شما مقصر نباشید باعث ایجاد اختلال اضطراب پس از سانحه م شود که نوعی اختلال  اضطرابی است و به صورت مدام فرد احساس  ناراحتی می کند و هر نشانه و سرنخی که برای او یاداوری شود او را ازار می دهد ..اینکه  به هر حال در زندگی   هر شراطی که حس کنید ممکنه شما رو در اون موقعیت قرار بده ازارتون بده حق دارید منتهی برای این مساله تکنیک های درمانی وجود دارد منتهی فرد باید زمان بگذارد و بخواهد که انها حل و رفع رجوع شود

یعنی همین ترس از اینکه با جنس مخالف صحبنت کنید و مشکلی پیش  بیاید باید شما  کاملا  تجربه مساله قبلی را حل کنید ..یعنی اینکه دوباره در ذهنتون بازسازی بشه که اتفاق تحت چه شرایطی افتاده البته مدت زمانی که  فرد به این مساله دچار است اهمیت ویزه ای دارد که شاید شما اصلا در نظر نگیرید

به هر حال باید  بدونید که مساله غیر قابل رفعی نیست ولی بسته به همکاری خود شما دارد و اینکه بخواهید مساله حل شود یا خیر و تداوم جلسات روانشناختی و اگر روانشناس تشخیص دهد درجه اضطراب بالاست و منج به علائم بدنی شدیدی شده  ارجاع به روانپزشک هم می تواند کارساز باشد

موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

44034490

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

7,480 سوال

9,186 پاسخ

4,960 دیدگاه

2,200 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 78 بازدید
1 پاسخ 61 بازدید
1 پاسخ 210 بازدید
1 پاسخ 343 بازدید
1 پاسخ 262 بازدید
سوال شده نوامبر 14, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
2 پاسخ 99 بازدید
1 پاسخ 139 بازدید
سوال شده دسامبر 5, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط محمد
2 پاسخ 49 بازدید
...