دیدن سکس پدر و مادر توسط بچه

58 بازدید
سوال شده 10 اکتبر 2021 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
پسر۳/۵, ساله م سکس منو باباشو دید.من اولش هول شدم و رفتم دستشویی ولی برگشتم بغلش کردم و ازم پرسید چرا بابا کار بد کرد؟منم گفتم کار بد نبود و این بازی ما بزرگتر هاست
حالا نمی‌دونم اگه باز سوال کرد چی بگم.یا اگه اون نپرسید بهش توضیحی باید بدم یا نه؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده 10 اکتبر 2021 توسط ravanshenasesite حرفه ای (68,220 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

درک میکنم که تجربه این شرایط شما را نگران کرده است اما در این مواقع داشتن ارامش از اهمیت زیادی برخودار می باشد .

در اولین فرصت، لباس هایتان را بپوشید یا پتو و ملحفه ای روی بدن عریان خود بکشید. کودک را نزد خود بخوانید و به او توجه و خوشرویی نشان دهید بهتر است او را به اتاق خواب خودش ببرید اگر کنار شما نمی خوابد و اگر در کنار شما می خوابد بهتر است که به مرور برای اینکه اتاق خودش را داشته باشد تلاش کنید البته دقت کنید در زمان فعلی نه که احساس کند این جدا شدن به دلیل تنبیه از دیدن این صحنه می باشد.

نترسید چون کودک این ترس را احساس می کند.آرام از او بپرسید که با شما کاری داشته که نیمه شب سراغتان آمده؟ آیا مشکل یا خواسته ای دارد؟ اگر سوال کرد مشغول چه کاری بودید،در اول نیاز است که متوجه شوید او چه میزان رابطه شما را دیده است و در این مورد چه فکر می کند چون عموما کودکان فکر میکند که پدر دارد به مادر آسیب وارد می کند. برایش روشن کنید چیزی که اتفاقی شاهدش بوده، به هیچ وجه به معنی دعوا و خشونت بین پدر و مادر نیست. باید به کودک توضیح داد مامان باباها وقتی همدیگر را خیلی دوست دارند، یکدیگر را در آغوش می گیرند، نوازش می کنند، می بوسند و می خندند و کارهایی می کنند که عشقشان را به هم نشان دهند و از وجود هم لذت ببرند. لازم نیست اصل رابطه زناشویی و فرایند آن برای کودک تشریح شود.

هرگز فرزندتان را به خاطر وارد شدن به اتاق خواب یا دیدن رابطه جنسی، سرزنش یا دعوا نکنید، چرا که با این کار به نگرانی‌های او می‌افزایید سعی کنید که به او احساس گناه کار بودن ندهید و تنها اگر با سوالاتی روبرو شدید بدون نگرانی و با ارامش و با دریافت اینکه او چه فکر می کند به آن پاسخ بدهید.

در این مسیر اگر رفتارهایی مبنی بر اضطراب، ترس ، کناره گیری از شما و همسرتان، کاهش ارتباط با همسالان و هرچیزی که قبلا وجود نداشته است و یک رفتار نرمال نمی باشد را مشاهده کردید بهتر است که برای بررسی دقیق به صورت حضوری یا تلفنی به روانشناس مراجعه کنید.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

13,667 سوال

20,664 پاسخ

18,742 دیدگاه

2,741 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 372 بازدید
8 پاسخ 1,096 بازدید
سوال شده اکتبر 7, 2020 در آموزش جنسی و زناشویی توسط بی نام
1 پاسخ 1,575 بازدید
سوال شده سپتامبر 23, 2020 در آموزش جنسی و زناشویی توسط بانو
2 پاسخ 1,243 بازدید
1 پاسخ 276 بازدید
سوال شده 27 ژوئیه 2021 در آموزش جنسی و زناشویی توسط لیلا امیر
2 پاسخ 1,053 بازدید
سوال شده 5 Mar 2021 در قبل از ازدواج توسط نیلا
0 پاسخ 443 بازدید
سوال شده 27 فوریه 2021 در زوج درمانی توسط mohammabazzi0935 ممتاز (140 امتیاز)
...