دلتنگی و افکار منفی

48 بازدید
سوال شده اوت 7, 2018 در مشاوره مذهبی توسط دل
سلام
ببخشید من مسئله ایی داشتم. حدود ۲ساله که ازدواج کردم و از شهرستان به تهران آمدم و از پدر و مادرم دور شدم. الان بعد از گذشت ۲ سال هنوز احساس دلتنگی شدید میکنم.مخصوصا وقتی که ما از پیش اونا میایم یا اونا میاین و سر میزنن و میرن. به طوری که انگیزه انجام کارای خونه و ارتباط با همسرم هم ندارم و خیلی وقتاش گریه میکنم. حتی دچار اضطراب هم میشم. من خونه دارم همسرم هم خونه س و سرکار نمیره.برای ارشد کنکور داده.
خانواده همسرم هم تهران هستن و باهم خیلی خوبیم ولی با این وجود خیلی احساس دلتنگی دارم. افکار منفی و ناامید کننده خیلی سراغم میاد حتی بعضی شبها ترس شدیدی وجودم رو میگیره و باعث میشه نخوابم. مشکل وسواس هم دارم . از بچگی تا وقتی که ازدواج کردم پیش پدر و مادرم میخوابیدم.خیلی مادر و پدرم توی ذهنم میان و بهشون فکر میکنم اینقدر که به فکر اینم که پیش اونا باشم به فکر زندگیم نیستم. خیلی اذیت میشم و از خودم کلافه میشم. من دختر مذهبی هستم و ادعای ایمان به خدا رو دارم. دلم میخواد مشکلم رو اساسی و از این طریق حل کنم . پیش روانپزشک هم رفتم بهم دارو داد اما بعد از قطع دارو دوباره روحیاتم برگشت. میخواستم کمکم کنید
1 پاسخ
پاسخ داده شده اوت 8, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اوت 9, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
چرا با این شرایط مراجعه نمی کنید به هر حال این چیزی که شما می فرمایید شرایط سختی است که خب طبیعتا برای شما ایجاد مشکل خواهد کرد و شرایط سختی را به وجوددمی اورد .. اینکه به دلیل وابستگی بسیار زیادی که دارید نمی توانید به زندگی خودتوت برسید و نمی توانید در زندگی شرایط مطلوبی را داشته باشید ..
داشتن وسواس اگر فکری باشد بعنی افکار منفی که وجود داشته باشد برای افراد ایجاد مشکل می کند .و خب باید مساله وسواسحل شود .شما باید بدانید که وقتی دچار مشکل هستید باید به گذشته و تربیت توجه کنید اینکه شما مدت زیادی را با خانواده بودید و خب می فرمایید عادت داشتید با پدر و مادد می خوابیدید خب این مساله بسیار حساسی است ..وابستگی بیش از حد افراد نسبت به هم  خودش باعث ایجاد این شرایط شده
بهتره برای حفظ زندگی و رهایی از شرایطی که دارید مراجعه داشته باشید و باید به شما کمک شود که مساله حل شود ..
و باید چندین جلسه برای حل مشکلتون داشته باشید
و خب طبیعتا زمان بگذارید چون مساله مهمی است که باید توجه داشته باشید .امیدوارم موفق باشید و مساله حل  شود

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

44034490

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,079 سوال

4,684 پاسخ

774 دیدگاه

2,571 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 54 بازدید
1 پاسخ 27 بازدید
2 پاسخ 83 بازدید
1 پاسخ 35 بازدید
1 پاسخ 31 بازدید
سوال شده اکتبر 23, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 23 بازدید
0 پاسخ 34 بازدید
سوال شده 29 ژان 2019 در مشاوره مذهبی توسط از شیراز
2 پاسخ 54 بازدید
1 پاسخ 31 بازدید
سوال شده 7 ژان 2019 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
...