مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

شرایط خواستگار مهم است؟

100 بازدید
سوال شده فوریه 22, 2022 در قبل از ازدواج توسط P.hz حرفه ای (1,340 امتیاز)
مثلا اگه ظاهرش به دل نشینه ممکنه بعدا مشکل ساز شه؟ من ادم ارمان گرا و کمال گراییم خیلیم جذب ادمای خوش چهره میشم و کلا حس میکنم اگه شریک زندگیم به دلم نشینه اصلا حس عاطفی و جنسی بهش ندارم یه عشق ارمانی و احساسی تو ذهنمه ولی نه از نوع غیر منطقی

یا اینوه خودم قدم ۱۶۳ مردای هم قد و کوتاه ترو اصلا نمیتونم میل جنسی بهشون داشته باشم اون حس مردونگی رو توی من ارضا نمیکنن و حس میکنن همجنسم هست و همش به شدت جذب مردای قد بلند و خوش چهره میشم

ازدواج با این افراد واسه من اشتباهه یا نه؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده فوریه 22, 2022 توسط ravanshenasesite حرفه ای (135,540 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

 در هرصورت در مسیر ازدواج نیاز است که فرد مقابل برای شما جذابیت ظاهری اولیه را داشته باشد و شما بتوانید ارتباط لازم را برقرار کنید.

در کنار اینکه خب اگر مشکل کمال گرایی دارید خب بهتر است قبل از تصمیم گیری در مسیر ازدواج این مشکل به کمک درمانگر بررسی و درمان شود.

اگر مشکل کمالگرایی برطرف نشود خب یک سری مشکلات می تواند ادامه پیدا کند مثلا اینکه استانداردهای شما ثبات نداشته باشد و یا یک مشکل کوچک را به همه ابعاد وجودی فرد مقابلتان معنا دهی کنید.

همچنین ترس مداوم از شکست که باعث می شود فرصت تجربه کردن را به خودتان ندهید.

کسانی که کمالگرایی دارند اصولا مضطرب هستند و این ویژگی روی زندگی مشترک تاثیر منفی زیادی دارد . اما در عین حال این افراد وابستگی  و احساسات و عواطف زیادی را هم دارند یعنی نباید تصور کنید که این افراد بی عاطفه هستند و شاید کمالگرایی در ازدواج ویژگی باشد تا زوجین را در کنار یکدیگر نگه دارد  .  تاثیر کمال گرایی در ازدواج گاهی به جدایی منجر نمی‌شود. بلکه ممکن است یکی از زوجین بر روی دیگری تاثیر بگذارد.  پس نمی توانیم به طور قطعی بگوییم که همه * افراد کمال گرا زندگیشان از هم می پاشد  ؛ مثلا وقتی مرد  به‌شدت کمال گراست، بر روی همسر خود تاثیر می‎‎گذارد و بعد از مدتی همسرش هم به او شبیه می‎‎شود.

افراد کمالگرا همه به یک اندازه درگیر این مشکل نیستند. بلکه برخی از آنها به میزان کمتری گرفتار کمال طلبی هستند.

در این مسیر ممکن است شما یک سری مشکلات را تجربه کنید که خب در زیر تعدادی از آنها را بیان می کنم اما هدف از بیان این موارد این است که خب اگر واقعا کمالگرایی شما به میزانی می باشد که خودتان متوجه آن شده اید و در موقعیت های مختلف تجربه می کنید خب بهتر است در زمان فعلی این مشکل را با درمانگر بررسی و درمان کنید و بعد در کنار ان در مسیر ازدواج گام بردارید.

داشتن انتظارات زیاد از خود و دیگران و داشتن نگرانی و مشغول بودن بیش از حد ذهن از جهت برآمدن از پس توقعات و آمال‌های بیجا، مسئولیت‌های سنگین و غیرمنطقی باعث کم شدن انرژی آنها می شود   و در نتیجه  تاثیرمنفی روی کار های آنها در طول روز می گذارد و زندگی کردن برایشان مشکل و سخت می شود .

این مسئله در والدین هم باعث می شود تا یک سری رفتار ها و انتظارات غیر منطقی  از فرزندانشان داشته باشند در نتیجه آنها را تحت فشار قرار می دهند  و مشکلاتی به وجود می آورند .

افرادی که کمالگرایی  بالایی دارند بیش از حد رقابت طلب  و جدی هستند و  با همین جدی بودن افراطی آنها در مقابل خطاها باعث آسیب زدن به فرزند خود می شوند .

این افراد به خاطر افکار های خودشان ممکن دچار خود خواهی شوند و به نظرات و علایق دیگران توجهی نداشته باشند و همیشه خواسته های خودشان را به دیگران تحمیل می کنند .همیشه دچار ترس از شکست، کامل نبودن و نارضایتی دیگران هستند و دربعضی  مواقع برای رسیدن به خواسته * خودشان دست به هر کاری بزنند .

افراد کمال گرا از کارهایی که انجام می دهند هیچ لذتی نمی برند زیرا همیشه به استرس دارند که سرانجام ؛ کارشان با شکست روبه رو شود.

کمال‌گرایی یا ایده‌ال‌گرایی در ازدواج نیز مشکل‌ساز است چراکه به‌طور مثال یک شوهر کمال گرا ممکن است به دلیل انتظارات کمال‌گرایانه خود و تحمیل آنان، همسر خودرا تحت فشار بگذارد و باعث کاهش عزت نفس جنسی و افزایش اضطراب جنسی و مشکل در عملکرد جنسی شود و همچنین به‌دلیل سخت‌گیری و ایرادگیری همسر به خاطر اینکه همه چیز کامل و بی عیب و نقص باشد به‌طبع آن بحث بیشتری اتفاق بیافتد و همینطور عمل اعتماد کردن نیز در فرد کمال‌گرا دیرتر از بقیه افراد اتفاق بیافتد

ممکن است خودرا برتر و بهتر از بقیه ببیند و همیشه از بالا به دیگران نگاه کند . زیرا او همیشه آرمانی فکر می کند و خودش را مانند آرمان هایش می بیند به همین علت انتظاراتش بالاتر می رود .

برای تأیید خود نیاز به احترام و تأیید دیگران دارند و تحسین آنها از دیگران بیشتر مبنی بر احساسات خودشان است.

همیشه از اینکه نقاط ضعف و عیب هایشان را دیگران بفهمند می ترسند و تمام تلاششان را می کنند تا آن ها را نمایان نکنند

همه * تلاششان را می کنند تا در کارهایشان از دیگران کمک نخواهند.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,137 سوال

28,034 پاسخ

29,556 دیدگاه

2,382 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 241 بازدید
سوال شده ژوئن 27, 2021 در قبل از ازدواج توسط Ki@n
1 پاسخ 99 بازدید
سوال شده دسامبر 9, 2020 در قبل از ازدواج توسط سردرگم
1 پاسخ 525 بازدید
سوال شده ژوئیه 24, 2018 در قبل از ازدواج توسط بی نام
3 پاسخ 302 بازدید
1 پاسخ 52 بازدید
سوال شده 10 ژان 2024 در قبل از ازدواج توسط Birds ممتاز (100 امتیاز)
1 پاسخ 250 بازدید
سوال شده می 16, 2020 در قبل از ازدواج توسط بی نام
1 پاسخ 148 بازدید
سوال شده مارس 14, 2019 در قبل از ازدواج توسط ستاره
2 پاسخ 186 بازدید
3 پاسخ 542 بازدید
...