مشکلات درسی و مشکلت خانوادگی

45 بازدید
سوال شده اوت 27, 2018 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
با عرض سلام و خسته نباشید ،

من دختری ۱۲ ساله هستم و فوق العاده خیال پرداز به خاطر همین موضوع هم روی در ساهایم و خانواده ام تمرکز ندارم ، همیشه آهنگ گوش میدم و لای کتاب هم باز نمی کنم ، از خودم متنفرم که حتی یه ذره مسئولیت پذیر نیست ، گاهی وقتا به خودم و اینترنت فحش میدم که من رو معتاد کردن از خودم خیلی بدم میاد چون که دارم وارد یک مقطع جدید میشم و همه بهم میگن که از این به بعد قراره همه چیز سخت بشه و من حتی یک ذره مسئولیت پذیر نیستم تلاش نمی کنم افسردگی گرفتم ، با خواهره بزرگترم هم همیشه جر و بحث می کنیم خیلی سخته خسته شدم از خودم بدم میاد از خودم متنفرم کاشکی نا پدید شم ، دیگه نمیدونم چیکار کنم به هر مشاوره ای هم میگم میگن که اونا حق دارن و تو باید درک کنی اخه منم انسانم ، لطفا بهم بگید باید چیکار کنم به کمکتون نیاز دارم لطفا
1 پاسخ
پاسخ داده شده اوت 28, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اوت 29, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
ببینید یک نکته مهم وجود دارد ان هم اینکه علت و چرایی شرایط است ..ما باید بدانیم  دقیقا چرایی چیست چرا شما مسئولیت پذیر نیستید چرا با دیگران بحث می کنید گاهی ما نسبت به رفتاری ناهشیار هستیم خب در این شرایط که ناهشیار هستیم  ..
گاهی باید ما را متوجه این مساله کنند که مشکلی وجود دارد .شما خودتون نمی خواهید مسئولیت قبول کنید ببینید اینترنت یا هر چیز دیگری صرفا وسیله است ..وسیله ای برای اینکه  شما را با مساله مواجه کنند ..
این وسیله دست خود شماست شما نباید مقحور ان شوید و ان شما را تحت کنترل بگیرید .نداشتن برنامه ریزی درست هم خودش مساله ساز است و مشکلاتی را ایجاد می کند که باید توجه داشته باشید ..
اگر شما به روانشناس مراجعه کنید و طبیعتا به شما کمک شود که  بتوانید برنامه ریزی درستی داشته باشید وقتی گام به گام پیش بروید و شاهد موفیت هاتون باشید طبیعتا می توانید بسیار موفق عمل  کنید و مشکلی ایجاد نخواهد شد ..
پس اصلا جای نگرانی وجود ندارد .و در سن حساس نوجوانی هم قرار دارید و خب در این سن  تعارضات بیشتر است باید تصمیمات مهمی بگیرید اهدافی که برای زندگی تعیین می کنید نقش تعیین کننده دارد و همه و همه تاثیر گذار هستند ..
به همین خاطر باید دقت کافی را در مورد این مسائل داشته باشید ..پس در این دوره حساس مراجعه داشته باشید بسیار کمک کننده است ..
موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

982122354790

موفق باشید
دارای دیدگاه اوت 28, 2018 توسط بی نام
خیلی ممنون کمک بزرگی کردید خسته نباشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,079 سوال

4,684 پاسخ

774 دیدگاه

2,555 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 26 بازدید
7 پاسخ 30 بازدید
2 پاسخ 23 بازدید
1 پاسخ 129 بازدید
2 پاسخ 34 بازدید
1 پاسخ 28 بازدید
2 پاسخ 27 بازدید
2 پاسخ 16 بازدید
2 پاسخ 40 بازدید
1 پاسخ 14 بازدید
...