اضطراب از سرعت و اتوباندر رانندگي

26 بازدید
سوال شده اوت 31, 2018 در آدرس بهترین مرکز مشاوره توسط بی نام
سلام. مدت ٢٠ ساله كه رانندگي مي كنم .ولي در رانندگي در اتوبانو جاده  و سرعت، تغيير لاين ، رد شدن از كنار ماشين سنگين و اتوبوس  احساس اضطراب و طپش قلب مي كنم . مخصوصا با وجود سرنشين تشديد ميشه . تا حدي كه سرعتم ٦٠-٧٠ بالاتر نمي ره. همش فكر مي كنم ممكنه جلويي ترمز كنه يا كناري تغيير مسير بده. ولي داخل شهر مشكلي ندارم. اين موضوع ناراحتم مي كنه. لطفا راهنمايي كنيد
1 پاسخ
پاسخ داده شده سپتامبر 1, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,560 امتیاز)
ویرایش شده سپتامبر 11, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
ببینید این مساله مساله اضطراب است که ایجاد شده است و خب تا حدی هم  برمی گردد به اضطراب هایی که قبلا در گذشته وجود داشته است  .و خب همه اینها با هم مساله ساز می شود .
پس توجه داشته باشید که به هر صورت   باید حضورا مراجعه داشته باشید چون نقش اینکه  شرایط کودکی چگونه بوده که چنین حالتی در این شرایط ایجاد می شود مهم است برخی مسائل به صورت ناهشیار در ذهن فرد است  به همین خاطر است  که باید توجه داشته باشید که  نقش  این دوران مهم است حتی دیدن یک صحنه تصادف و شرایطی که ممکن است عارض شده باشد خودش باعث مشکلات بسیاری خواهد شد .
یک نکته دیگر این است که شما اضطراب و شرایط جسمی ان را دیگر در چه شرایطی تجربه می کردید یا تجربه کردید   و چه شرایطی ایجاد شده است .
به هر حال  دقت  داشته باشید که  گاهی اضطراب در زمینه دیگر است منتهی چون اون زمینه و حیطه خطراتی دارد برای عنوان شدن فرد شرایط رو به این سمت میکشه که  به مساله ای دیگر اضطراب منتقل می شود و در روانکا ی هر چیزی نماد و نشانه ای دارد .
به هر حال اگر مساله جدی باشد و نیاز به دارو باشد هم قطعا روانشناس به روانپزشک شما را ارجاع خواهد داد .
به هر حال امیدوارم  خوشبخت باشید .و مسائل به درستی حل و مدیرزت شود منتهی حتما باید وقت بگذارید و مراجعه  داشته باشید
امیدوارم به زودی بهبودی حاصل شود

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689534

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

2,926 سوال

4,538 پاسخ

754 دیدگاه

2,630 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 16 بازدید
سوال شده دسامبر 5, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط محمد
2 پاسخ 53 بازدید
1 پاسخ 33 بازدید
سوال شده ژوئن 15, 2018 در آدرس بهترین مرکز مشاوره توسط بی نام
1 پاسخ 23 بازدید
1 پاسخ 48 بازدید
1 پاسخ 20 بازدید
...