نگرانیم ازآینده دخترم

37 بازدید
سوال شده سپتامبر 28, 2018 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
دخترم باهوش ودرس خون وتیزهوشانیه.ولی به تارگی پسری هم سنش 14 ساله بهش پیشنهاددوستی داده.خودش (دخترم) میگه چه اشکالی داره منم مثل دوستهام دوست مجازی داشته باشم؟ ومیگه میتونم خودم رو کنترل کنم وابسته اش نشم.حالا بگید من چیکار کنم.و خودم شاغل دو بچه کوچیک زیر دو سال دارم.
1 پاسخ
پاسخ داده شده سپتامبر 28, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اکتبر 1, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
بهترین کار مراجعه به روانشناسه با دخترتون و اینکه ایشون میگه کاری می کنم که وابستگی پی ا نکنم که خب خودتون بهتر می دونید که کاملا اشتباهاست و اصلا درست نیست که این طوری مساله رو در نظر بگیرید و فکر کنید خب خودش حواسش هست به هر حال خود دوستی ها باعث می شود که دختر شما شرایط کاری خود را از دست بدهد و در شرایط نامطلوبی قرار بگیرد.
و خب از اهداف اساسی که دارد باز بماند که خب طبیعتا اینها همه اسیب و مشکل هستند که شما باید دقت کافی را داشته باشید .
ضمن اینکه  یک نکته دیگر این است  که  شما  بهتره به ایشون در مورد اسیب های این دوستی ها توضیح دهید فکر می کنم ایشون به شرایط سنی رسیدند که  خب طبیعتا  از طریق دوستان مسائلی را می شنوند .که بهتره این مسائل را از طریق شما متوجه شوند تا اینکه  از دیگران بفهمند .
پس اسیب هایی که در سن نوجوانی متوجه نیستند و همیشه فکر می کنند خودشان در منطقه امن هستند را شما باید یاداود شوید و لفرمایید بهشون که چه معضلات و مشکلاتی وجود دارد و باید توجه کافی داشته باشند .
به هر حال امیدوارم موفق باشید و مشکلی ایجاد نشود

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02188422495

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,078 سوال

4,684 پاسخ

774 دیدگاه

2,963 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 6 بازدید
سوال شده 1 روز قبل در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 23 بازدید
1 پاسخ 63 بازدید
2 پاسخ 48 بازدید
1 پاسخ 19 بازدید
2 پاسخ 30 بازدید
1 پاسخ 24 بازدید
3 پاسخ 21 بازدید
...