آزمایش ازدواج

33 بازدید
سوال شده اکتبر 5, 2018 در قبل از ازدواج توسط مجید
آزمایش ازدواج بارداری هم نشون میده
2 پاسخ
پاسخ داده شده اکتبر 6, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اکتبر 14, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام دوست عزیر
این تست برای بررسی این مساله است که تالاسمی و مشکلات اینچنینی نباشد و به لحاظ گروه خونی و داشتن فرزند د اینده فرد با مشکلی مواجه نشود مساله دیگری نیست که شما فکر کنید ان مطرح است و دلیل گرفتن تست بتای بارداری هم هست
ان تست کاملا جداست و خب اگر کسی تمایل داشته باشد ان تست را نیز برای او خواهند گرفت .منتهی اکنون این مساله مطرح نمی شود .
به هر حال نکته بسبار مهم حتی نشان دادن بیماری هایی مثب هپاتیت است که وجود ان در افراد مسائلی را ایجاد می کند که شاید در ابتدای ازدواج واقعا ان را درنظر نداشته باشند ولی خب اهمیت بسیار ویژه ای دا رد .
به هر حال اگجای نگرانی نیست شما بل مراجعه به مراکز ازمایشگاهی و درمانی می توانید د مورد موارد تشخیصی این
 تست مطلع شوید
موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689558

موفق باشید
پاسخ داده شده اکتبر 6, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اکتبر 14, 2018 توسط دکتر روانشناس
عروس و داماد با مراجعه به محضر از انجام پاره‌ای از آزمایشات مطلع می‌شوند. محضر دار ، زوجین را با معرفی‌نامه عکس‌دار مهرشده به آزمایشگاه مربوطه که ازمایشتات ازدواج را انجام میدهند می‌فرستد.

آزمایشات مربوطه به ازدواج شامل :
۱- آزمایش عدم اعتیاد از زوجین؛ اعتیاد به عنوان یک معظل اجتماعی است و تأثیرات سویی که بر ادامه طرفین ازدواج یک زندگی دارد مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
۲- بررسی بیماری سیفلیس برای زوج ؛ انجام این تست برای آقایان الزامی است.
۳- بررسی زن و مرد از نظر تالاسمی؛ تالاسمی یک نقص ژنتیکی است که به دلیل شیوع بالای آن در بین زوجین مورد توجه قرار می‌گیرد.
۴- تزریق واکسن کزاز برای خانم‌ها.
۵- گذراندن کلاس مشاوره تنظیم خانواده.

ازمایشات پیش از ازدواج،ازمایش زوجین

ازدواج ها چیزی در حدود 50- 60 سال پیش مثل حالا نبود و خیلی از دختر و پسرها قبل از مراسم ازدواج همدیگر را نمی دیدند ولی در این دوره زمانه مسئله خیلی فرق کرده است . دختر و پسر نه تنها قبل از ازدواج بارها و بارها با یکدیگر صحبت می کنند بلکه چند شرط هم برای جاری شدن خطبه عقد در پیش رویشان قرار دارد یکی از این پیش شرط ها انجام آزمایش های پیش از ازدواج است. این آزمایش ها می تواند خیلی از مشکلات پس از ازدواج را کاهش بدهدو مشکلات جدی در مورد سلامت فرزند اینده را تضمین میکند و اما چندین مورد از این آزمایش ها اجباری است.

برگه ی ازمایش یک ماه اعتبار دارد
آزمایش های ازدواج در نگاه اول یک عمل پر هزینه به حساب می آیند ولی با انجام این ازمایشات تا حدود زیادی خیال زوجین راحت می شود. بسیاری از زوج های جوان تا زمانی که برای گرفتن وقت برای زمان عقد رسمی به محضر مراجعه نکرده اند از این آزمایشها اطلاعی ندارند و وقتی در برابر آن ها این آزمایش ها به عنوان پیش شرط قرار می گیرد کمی دچار اضطراب و نگرانی می
تالاسمی را چگونه میتوانیم تشخیص بدهیم ؟
تالاسمی یک بیماری ارثی است و از نسلی به نسل دیگر انتقال پیدا میکند . آمارها نشان می دهد که هر 20 نفر یک نفر به تالاسمی از نوع مینور مبتلاست  و اگر 2 نفر با هم ازدواج کنند که هر 2 تالاسمی از نوع  مینور داشته باشند مشکلات زیادی برای بچه دار شدن در پیش روی آنها قرار خواهد گرفت و کودکشان در معرض ابتلا به تالاسمی ماژور خواهد بود.
«دکتر بهروز مصلحی» پزشک و پژوهشگر می گوید:«افرادی که تالاسمی از نوع مینور دارند با مشکل خاصی مواجه نیستند و ژن تالاسمی در آن ها به صورت مغلوب است .اگر دختر و پسری که هر 2 این ژن را به صورت مغلوب یا مینور دارند  و با هم ازدواج کنند چیزی حدود 25 درصد احتمال اینکه فرزندشان به تالاسمی ماژور یا غالب مبتلا شود وجود دارد. ولی در صورتی که یک فرد مبتلا به تالاسمی مینور با فردی که تالاسمی  ندارد ازدواج کند چنین مشکلی به وجود نمیاد و تنها ممکن است فرزند هم مینور شود. اما اگر فردی به تالاسمی ماژور مبتلا شود با مشکلات بسیار زیادی مواجه می شود ضمن اینکه طول عمر فرد کاهش پیدا می کند و از آنجایی که تعداد نسبتا زیادی از افراد به تالاسمی مینور مبتلا هستند، غربالگری پیش از ازدواج بسیار مهم و ضروری است. اما اگر فردی دچار کم خونی و فقر آهن باشد، نتیجه آزمایش تالاسمی او با خطا همراه خواهد بود به همین دلیل قبل از انجام چنین آزمایشی باید این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که فردی به کم خونی یا فقر آهن مبتلا باشد باید تحت درمان قرار بگیرد و بعد از درمان  خود اقدام به انجام آزمایشات تالاسمی کند. »

زدن واکسن کزاز
زدن واکسن کزاز جزو آن دسته ازواکسن هایی است که نمی توان از زیر آن در رفت . شخصی که واکسن کزاز  را نمی زند و یادآورهای آن را انجام نمی دهد با ایجاد هر زخم کوچکی بر روی بدنش باید دچار نگرانی شود.
«دکتر مصلحی» در این رابطه  می گوید:«زدن واکسن کزاز یکی از کارهای ضروری است که هر فردی باید انرا انجام بدهد و به عنوان یک کار پیشگیری کننده از بیماری ها این کار را انجام می دهند . چنانچه فردی یادآورهای این واکسن را فراموش کرده باشد و دچار یک زخم در بدنش شود باید علاوه بر زدن واکسن کزاز اقدام به زدن سرم مخصوص هم  کند که هزینه این سرم نسبتا بالاست.برای اینکه یک اقدام پیشگیری کننده از بیماری ها وجود داشته باشد ، زدن این واکسن قبل از ازدواج اجباری است.»

آزمایشات اعتیاد
بارها و بارها در مقالات متعدد از اعتیاد به عنوان یک بلای خانه مان سوز گفته شده استد. اعتیاد علاوه بر اینکه تاثیرات منفی بر روی افراد دارد باعث متلاشی شدن بنیان  گرم خانواده ها هم  خواهد شد و آثار سوء آن جامعه را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد.شاید همه این ها دلیل خوبی برای اجباری شدن آزمایش بررسی اعتیاد قبل از ازدواج باشد. البته افراد معتاد هزار و یک جور راه برای خودشان ابداع می کنند تا نتیجه آزمایش خود  را منفی جلوه بدهند.
«دکتر مصلحی» می گوید:«افراد که دچار اعتیاد هستند از گذشته تا به امروز کارهای زیادی را انجام می دهند تا نتیجه آزمایشاتشان را منفی جلوه دهند .امروزه انجام تقلب در آزمایش اعتیاد تقریبا به صفر رسیده است ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که منفی بودن جواب آزمایش دلیل بر عدم اعتیاد افراد نمی تواند باشد. برخی از افرادی که به مواد  حاوی مخدر اعتیاد دارند برای مدتی اقدام به ترک  این مواد مصرفی می کنند و آزمایش شان منفی می شود در نتیجه انجام آزمایش نمی تواند تضمینی برای عدم اعتیاد فرد باشد به همین دلیل افراد باید پیش از هر چیز در مورد فرد مورد نظر خود  تحقیق کنند و کارهای لازم را برای شناخت هر چه بیشتر فرد انجام بدهند. برای اینکه کسی نتواند در انجام آزمایش اعتیاد تقلب کند در گذشته با نصب آینه در جایی که فرد نمونه ادرار را برای آزمایش اعتیاد آماده می کرد امکان تقلب را کاهش می دادند بعد از آن به دلیل تقلب هایی که انجام گرفت از یک ناظر هم برای اینکار استفاده می شد که این کار هم به دلیل غیر اخلاقی بودن خیلی کم انجام می شود و امروزه دوربین های مدار بسته جایگزین های این ناظرها هستند.کارهایی هم قبل از انجام آزمایش اعتیاد به عنوان تقلب انجام می شود که برای از بین بردن هر یک از آن ها شیوه جدیدی وجود دارد.یکی از این راه ها رقیق سازی و حجیم کردن ادرار است ، و این درحالی است که حجم ادرار در قالب استاندارد موجود آزمایشگاهی قرار نگیرد تست های اختصاصی تری بر روی ادرار  افراد برای رد تقلب انجام می شود.اگر ادرار فرد بنا بر هر دلیل مشکوک به دستکاری و تقلب باشد بر روی آن تست دیگری انجام می شود این تست خطاهای آزمایش قبلی را تا حدود 99 درصد نشان می دهد و متقلبین را رسوا می کند.به تازگی روش های دیگری هم ابداع شده اند که امکان هر گونه تقلب در این ازمایش  را غیر ممکن کرده است ، چنانچه مسئولان آزمایشگاه لازم بدانند علاوه بر انجام آزمایش ادرار ممکن است آزمایش خون هم برای متقلبین انجام بدهند .»

آزمایش ژنتیک برای همه زوجین لازم نیست
انجام آزمایش ژنتیک یکی از کارهایی است که در چند سال اخیر تبدیل به مدهای قبل از ازدواج شده است و خیلی از افراد تمایل برای انجام این قبیل آزمایش هایی دارند، البته انجام این نوع از آزمایش ها  برای زوجین اختیاری است. اما باید دید واقعا چه افرادی به انجام این  نوع آزمایش ها نیاز دارند.
«دکتر مصلحی»  می گوید:«خیلی از زوج های جوان تصور می کنند که باید پیش از ازدواجشان  حتما آزمایش ژنتیک را انجام بدهند در حالی که آزمایش ژنتیک برای همه افراد ضرورت ندارد و آن چیزی که اهمیت دارد مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج است. متخصصین ژنتیک با انجام این مشاوره ها می تواند درخت ژنتیکی را طراحی کند و در صورت نیاز متخصص ژنتیک افراد را برای انجام آزمایشات ژنتیک و بررسی های بیشتر راهنمایی کنند.آزمایش ژنتیک به این معنی نیست که می توان همه ژن ها و صفات موروثی را مورد بررسی قرار داد چنین کاری تقریبا غیر ممکن است و بررسی ها  تنها در رابطه با یک بیماری خاص صورت خواهد گرفت.هدف از مشاوره و انجام آزمایش ژنتیک مشخص کردن خطر وقوع و تکرار بیماری های ارثی از نسلی به نسل دیگر است.مشاوره ژنتیک برای همه ی افراد می تواند مفید باشد ولی برای برخی از افراد ضرورتی ندارد برای مثال افرادی که تصمیم به ازدواج فامیلی دارند باید حتما این مشاوره را داشته باشند تا مشکل ژنتیکی برایشان پیش نیاید. خانم هایی که در زیر سن 18 سال یا بالای 33 سال قصد ازدواج و بارداری را دارند هم باید این مشاوره را انجام بدهند.چنانچه اختلال ژنتیکی در یکی از بستگان نزدیک یکی از زوجین یا هر دو وجود داشته باشد هم انجام این کار بسیار ضروری است.»

منبع :خانه مقالات

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689558

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,069 سوال

4,673 پاسخ

772 دیدگاه

2,573 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 21 بازدید
2 پاسخ 36 بازدید
1 پاسخ 10 بازدید
1 پاسخ 64 بازدید
1 پاسخ 35 بازدید
2 پاسخ 27 بازدید
2 پاسخ 24 بازدید
2 پاسخ 56 بازدید
سوال شده دسامبر 18, 2017 در قبل از ازدواج توسط سام
1 پاسخ 133 بازدید
2 پاسخ 23 بازدید
...