بی انگیزگی وبی حوصله

31 بازدید
سوال شده اکتبر 5, 2018 در مشاوره تحصیلی توسط بی نام

سلام من مشکلم اینه که در درس خوندن بی انگیزه هستم تا حالا کارهایی کردم ولی تاثیر چندانی نداشتند مثلا برای کنکور خوندن شروع کردم ولی بعد از مدتی بی انگیزگی منو فرا می گیره.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.در رابطه با نکته اول که فرمودین توانایی واستعدادتون باید دید چقدر است؟یعنی چه؟یعنی اینکه شاید من توانایی واستعداد در درس رو ندارم؟

1 پاسخ
پاسخ داده شده اکتبر 10, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اکتبر 14, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
ببینید دلایل مختلف بررسی شد که شاید اصلی ترین هدفی باشد که باید شما داشته باشید و به ان بپردازید و این نکته بسیار حائز اهمیتی است .از طرفی دیگدر بحث توانایی ها یعنی فرضا شما هنوز با استعدادتون اشنا نیستید اینکه کدوم رشته و دروس بیشتر می توانند به شما کمک کند که بتوانید موفق عمل کنید طبیعتا اینها نکات بسیار مهمی هستند که باید به انها پرداخته  شود .

مثلا فردی عاشق رشته پزشکی است پس الزاما  وارد  رشته پزشکی می شود و تمایل دارد که  در ان رشته  تحصیل کند ولی اصلا استعدادی  در ان زمینه ندارد .
در دروس شیمی و زیست و ..
از طرف دیگر ماجرا فردی ممکن است کلا شاگرد اول باشد همه دروس رو با نمرات عالی گذرانده باشد ولی اصلا توانایی های خاصی که باید در رشته  تجربی داشته باشد را ندارد این هم خودش مشکلات خاصی را ایجاد می کند .
یعنی وارد رشته می شود منتهی اصلا علاقه ای به کار در این حیطه ندارد .
خب طبیعتا همه اینها مسائل زیادی را ایجاد می کند .
شما اول باید هدفتون رو مشخص کنید و بعد از انکه هدف مشخص شد طبیعتا به فرد   کمک شود   که بداند چه می خواهد مرحله بعد باید فرد  
به روانشناس مراجعه کند و بداند که دقیقا به هر صورت چه ویژگی ها و توانایی  هایی دارد و چه می خواهد .
خب اینها اهمیت ویژه ای دارند .
به هر صورت امیدوارم که موفق باشید و بتوانید  هدفتون رو پیدا کنید و با علاقه و انگیزه در مسیرش گام بردارید البته یک استثنا وجود دارد ان هم این است که یک فرد به طور کل چیزی نخواهد و تمایل نداشته باشد که  درس بخواند و جورد علاقه اش نباشد و اهداف را در گرو مسائل دیگر پیگیری کند .
به هر حال موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689558

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,069 سوال

4,673 پاسخ

772 دیدگاه

2,388 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 19 بازدید
1 پاسخ 14 بازدید
1 پاسخ 13 بازدید
2 پاسخ 47 بازدید
1 پاسخ 30 بازدید
سوال شده دسامبر 25, 2017 در مشاوره رایگان فردی توسط مانیا
1 پاسخ 53 بازدید
2 پاسخ 39 بازدید
2 پاسخ 27 بازدید
1 پاسخ 11 بازدید
2 پاسخ 20 بازدید
...