ترس از عشق!!!

29 بازدید
سوال شده 1 اوت 2022 در مشاوره رایگان فردی توسط TaK
باسلام من یک نوجوانم 16 سالمه و مدتی هست که درگیر یکی شدم و تا به خودم اعتراف کنم که عاشقم مدت طولانی گذشت و همش احساساتمو سرکوب میکردم و میگفتم از اون فرد متنفرم...من با وجود اینکه بیشتر وقتا مثل بچه ها رفتار میکنم عقلم خیلی بیشتر از سنم میفهمه و درک خیلی بالایی دارم وقتی12 سالم بود یکی از اطرافیانم که تو سن جوانی بود شکست عشقی خورد و من مو به مو تمام حالات و حسشو درک میکردم با اینکه اونموقع حتی به فکر عاشقی هم نیفتاده بودم...

من دختر زرنگیم و تو تیزهوشان درس میخونم و خلاصه کاملا میدونم که الان نباید با این چیزا حواسم رو پرت کنم و به فکر هدفم باشم ولی عاشق شدن دست خودم نبود:) ولی خب با این وجود تا قبل از رسیدن به هدفم قرار نیست وارد رابطه شم فقط میخوام از عشق طرف مقابل اطمینان داشته باشم

باتوجه به اینکه طرف مقابل هم توی سن نوجوانیه و با توجه به شناختی که من دارم اونجوری نیس که بخواد چشم و گوشش رو ببنده و خب پسر است دیگر!! چند باری شده که بخاطر حرص دادن من افتاده باشه دنبال دخترای دیگه و به دخترای دیگه جلوی روی من تیکه انداخته و من با وجود تمام عصبانیتم هرچقد سعی کردم که فراموشش کنم که اون همون آدمه سابقه ولی موفق نشدم و دلم کوتاه اومده در مقابل عقلم

خلاصه ی کلام اینکه من میدونم عشق من نسبت به اون عین حقیقته با اینکه خیلی چیزاش مورد پسندم نیست ولی خیلی دوستش دارم وقتایی که با هم چشم تو چشم میشیم انگار دنیا رو بهم دادن و بدجوری معتاد چشماش شدم

فقط میترسم، میترسم به خاطر سنش حواسش تمام و کمال به من نباشه میترسم جوری که به من نگاه میکنه به بقیه هم نگاه بکنه. اگه بشه جوری فهمید که اون واقعا عاشق منه و از روی هوس و زودگذر نیست (البته ایشون دو ساله که بهم علاقه دارن) اگه ی اطمینانی باشه راحت تر میتونم به فکرام سر و سامان بدم و تمرکزم برگرده چون من الان چند سال مهم زندگیم رو میگذرونم و باید تمرکز داشته باشم... یا باید یه اطمینانی باشه و یا هم فراموشش کنم...
2 پاسخ
پاسخ داده شده 1 اوت 2022 توسط ravanshenasesite حرفه ای (112,860 امتیاز)
سلام به شما دوست عزیز

در اول اینکه نوجوان بودن به معنای نداشتن بینش و یا درک نیست بلکه خب به دلیل شرایط دوران نوجوانی و بعد هیجانی که در این زمان در روابط وجود دارد و همچنین اینکه تمرکز زیادی بر این روابط گذاشته می شود بیان می شود که بهتر است از وارد شدن به این روابط خوداری شود .

در کنار اینکه شما حتی اگر شرایط را خوب آنالیز کنید بازهم یک سری از رشد ها در زمان خاص خودش حدودا رخ می دهد پس اینکه هردوی شما به طی کردن دوران نوجوانی و تجربیات آن نیاز دارد شکی در آن وجود ندارد و حتی قسمتی از مغز انسان نیز در 18 سالگی به رشد کامل خودش می رسد که تاثیر زیادی هم در مسیر های انتخابی انسان دارد.

در مورد دوم خب قرار نیست کسی به شما بگوید که شما اجازه ندارید دوست داشتن و یا حتی تمایل به دوست داشته شدن را تجربه کنید چون این یک احساس نیاز و تجربه کاملا طبیعی در مسیر رشدی انسان می باشد اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که شما چه میزان محدودیت های این دوست داشتن و همچنین متناسب با شرایط به این احساسات پاسخ می دهید.

اگر شرایط مناسب آن وجود ندارد می توانید این احساس را در روان خودتان نگهدارید تا زمانی که شرایط مناسب پاسخ دهی به آن وجود داشته باشد.

در مورد سوم خب شما با این آقا ارتباط دارید خب می توانید واضح به ایشان بیان کنید که این رفتاری که به خانم های دیگر متلک می گویند و... برای شما با چه احساسی همراه می باشد و با صحبت و تعامل باهم در این مورد تصمیم گیری کنید.

در مورد چهارم اهمیت زیادی دارد که شما به شناخت برسید و بر مبنای شناختی که دارید در مورد شرایط ارتباطی تصمیم گیری کنید چون در هرصورت نمی توان با نادیده گرفتن پیش رفت.

در مورد پنجم خب هیچ راه تضمینی وجود ندارد که در آینده نیز احساس شما و این آقا حتما همین گونه بماند چون شماها با معیار فعلیتان این انتخاب را دارید و خب در آینده معیارهای شما ها می تواند تغییرات زیادی کند پس بهتر است از تصمیم گیری در زمان فعلی برای آینده خوداری کنید.

در کنار اینکه خب در مورد احساس این آقا نیز می توانید از خودشان سوال کنید اما بازهم بیان می کنم که در مورد اینکه این احساس چقدر ادامه پیدا می کند و.... نمیتوان صحبت کرد.
پاسخ داده شده 5 اوت 2022 توسط King_master313 حرفه ای (1,120 امتیاز)
.        ..      ..      ...     .... .....
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.

15,432 سوال

23,370 پاسخ

20,827 دیدگاه

2,007 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 72 بازدید
سوال شده سپتامبر 15, 2020 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط a.a
1 پاسخ 35 بازدید
سوال شده 11 مارس 2022 در مشاوره رایگان فردی توسط رضاکاظمی قربانکندی
3 پاسخ 68 بازدید
سوال شده 31 Mar 2022 در مشاوره رایگان فردی توسط جواد صادقی
2 پاسخ 78 بازدید
1 پاسخ 132 بازدید
0 پاسخ 54 بازدید
0 پاسخ 54 بازدید
سوال شده اوت 24, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط Zahrajslali ممتاز (160 امتیاز)
2 پاسخ 85 بازدید
سوال شده مارس 18, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط شایان
...