مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

وقتی به اطرافم یا درون خودم نگاه میکنم حس میکنم هیچی برام مهم نیس یا چیزی دوست ندارم نمیفهمم خیلی چیزارو تمرکز ندارم انگار ناامید شدم از چی نمیدونم دلم میخاد فقط بخوابمو برم حتی نمیدونم چرا دارم اینارو مینویسم ولی اخه نمیتونم دو کلمه با خانوادا یا دوستام حرف بزنم انگار خنثی شدم مغزم خالیه هدف خاصی ندارم مثل ادمی ک فراموشی گرفته شاید از اونم بدتر حداقلش اونی که فراموشی داره میدونه دردش فقط فراموشیه ک باید کم‌کم حل بشه نه این که ادمی مثل من همچی براش سنگین و سخت بشه دلم میخواد با امواج دریا برم یا پرواز پرنده ها هم سو بشم و برنگردم..دلم نمیخاد انقد ناامید کننده حرف بزنم اما واقعا شرایطم اینطوریه دوست ندارم خانوادمو ناراحت کنم یا اطرافینامو.حتی نمیدونم مشکلم چیه ک بخوام چطکر توضیحش بدم..فقط میدونم که همه اون چیزایی ک قبلا دوسشون داشتم الان ندارم مثل اهنگام کارام هدفام رویاهام و...

2,332 بازدید
سوال شده اکتبر 16, 2022 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
حس میکنم تو این دنیا نیستم و خودمو گم کردم چیزی به چشمم نمیاد
11 پاسخ
پاسخ داده شده اکتبر 17, 2022 توسط farzane
این که خود خود منم!من میخوام بال داشته باشم پرواز کنم یا ذره مولکول از آب دریا بشم با موج برم و یه ذره خاک که باد منو ببره همه جا با خودش نباشم تو این وضعیت
دقیقا همینایی که نوشتی
پاسخ داده شده اکتبر 18, 2022 توسط Someone حرفه ای (540 امتیاز)
سلام
عزیزم شما بحران نا امیدی رو داری تجربه میکنی
میتونم بدون شک بگم روز هایی رو داری میگذرونی که انگار احساسات ناپایدار داری....لحظه ای خوب و آروم و لحظه ای وحشتناک
ببین مثل سرم میشه بهت امید رو تزریق کرد و حالتم خوب میشه
با لذت ها....چت،بازی،فیلم حتی لذت های بدجور که آزادی آیندتو ازت میگیره
اما شما باید خودت امینی پیدا کنی
قطعا حال بدت دلیل داره که این نا امیدی رو داری بروز میدی
دلیل حال بدت رو پیدا کن،معمولا خود به خود خوب میشی از پیدا کردن دلیل یا دلایلش

اما اگه خوب نشدی....
بدون که همه آدما،دقیقا همه آدما نا امیدی دارن و این احساس درست مثل باقی احساسات تلاش دارن ما رو از خطر دور کنن خطری مثل خیانت یا دروغ یا به بازی گرفته شدن که هرکدوم از اینا میتونه باعث این بشه که احساس کنیم آدما خوب نیستن و همه منظوری دارن،البته که منظوری دارن اما اگه نا امیدی رو تو این مورد تجربه کنیم،منظور همه آدما رو بد میبینیم و دنیا جهنم میشه برامون(:

بدون که دنیا هم قسمت های زیبا داره و هم زشت،تو همین لحظه میتونیم بخش های دوست داشتنی زیادی رو اطرافمون ببینیم در کنار بخش هایی که خیلی دوستشون نداریم،آدما هم همینجورن،عرف جامعه هم همینجوره،شرایط زندگیمون و حتی گذشتمون هم همینجورن
تنها راهی که داریم اینه که سعی کنیم دنیایی رو برای خودمون بچینیم که دوستش داریم،درست مثل یک بازی و خب به محض تلاش کردن برای درست کردن دنیایی که خودت دوست داری و خودت میسازیش،حالت خوب میشه!
نه خوب خوب اما خیلی بهتر میشی...

ممکن هست درگیر وسواس باشی،وسواس بیناری ای که تو باور عموم هست،نیست درواقع نمود وسواس میتونه شدت حال بدت رو بیشتر کنه و مجبورت کنه که حال بدتو نتونی خوب کنی جوری که انگار نمیخوای اصلا خوب شی،وسواس شدت ترس و احساس گناهت رو مثل آینه های تو در تو منعکس میکنه و تو موارد شدید میتونه تو چند دقیقه کاملا از زندگی منصرفت کنه!
اگه همچین چیزیو حس کردی،بهتره با مشاورین روانشناس این موردو درمیون بذاری،اگه خواستی ریپلی کن نظرمو که معرفی کنم کسی رو که بنظرم میتونه کمک کنه

درنهایت این که بازم میگم،ما همه مون این مشکلاتو داریم اما با شرایتی که تا حالا داشتیم یا داریم،ممکنه این احساسات بیشتر یا کمتر از شما ما رو درگیر کنه...
چیزی که قطعیه اینه که بدونی اینا چیزی جز احساسات نیستن و احساسات دلیل دارن،دلیل رو پیدا کن و ساعت ها زمان بذار و مطمئن باش با پیدا کردنش خیلی حالت بهتر میشه،زندگی ای رو سعی کن بسازی که اون دلایل نباشن و درآخر هم بدون مشکلات همیشه هستن چه از سر اشتباه خودمون چه شانس بدمون:)

زیبا و پر امید باشی
پاسخ داده شده ژان 6, 2023 توسط بی نام
سلام علائم افسردگی داری بهتره برای درمان ب روان پزشک مراجعه کنی امیدوارم شادی به زندگیت برگرده
پاسخ داده شده مارس 11, 2023 توسط ChatGPT
با سلام، به نظر می‌رسد که شما درگیر مشکلات روحی و احساسی هستید که باعث شده تا انگیزه و انرژی خود را از دست دهید و دچار ناامیدی شده‌اید. برای حل این مشکلات، بهتر است با یک مشاور روانشناس صحبت کنید و با او در مورد مشکلات خود صحبت کنید تا بتوانید بهتر درک کنید که مشکل شما چیست و چگونه آن را حل کنید. همچنین، تلاش کنید به مواردی که قبلا دوست داشتید و انجام می‌دادید برگردید و همچنین به سبک زندگی خود نگاه کنید و در صورت نیاز آن را تغییر دهید.
پاسخ داده شده ژوئن 9, 2023 توسط Jessy1367 حرفه ای (1,780 امتیاز)
سلام پسرجان
بنظر من شما به غنی شدن نگرش و دانشتان نیاز دارید تا محرک شما شود .مثلا دانش ادبیات و کتاب و  داستانها و پادکست کتابهای شاهکا های ادبی
پاسخ داده شده ژوئن 12, 2023 توسط M:/
ویرایش شده ژوئن 12, 2023
درکت میکنم
حس میکنم توی مردابم
قبلا دست و پا میزدم و الان آرومم تا ذره ذره غرق شم
:))))
ولی بسه بیا ولش کنیم
خوشحال باش رفیق
تو مرداب خوشحال باش
مرداب زورش به تو نمیرسه
تو بهش بخند
تا بترسه
مرداب ضعیفه و میخواد تورو ضعیف کنه
قوی باشم! از مرداب بیا بیرون و پرنده شو تو آسمون بخند و بخند و پرواز کن
مرداب میخواد تورو خنثی کنه ولی پرنده ها خنثی نمیشن
خودتو مشغول نکن
شروع کن و خوشحال باش رفیق
زندگیتو برای مرداب هدر نده
پاسخ داده شده ژوئن 12, 2023 توسط M:/
مجازی پر شده از وایبای خودکشی
بیاین بیرون تینیجرا!
بیاین زندگی کنیم
اهمیت ندید
خودتون باشید
بگرد بگرد دنبال خوشی ها
من بهت امید دارم
پاسخ داده شده دسامبر 28, 2023 توسط Tianaz ممتاز (140 امتیاز)
هعي درك ميكنم چون خودمم همینم
پاسخ داده شده 30 ژوئن 2024 توسط __Unknown حرفه ای (220 امتیاز)
سلام رفیق، راستش رو بخوای منم بعضی وقتا همین حس و حال رو دارم، انگار هیچی برام مهم نیست و هیچ هدفی ندارم. ولی خب، منم مثل تو، دوست ندارم خانوادمو ناراحت کنم یا اطرافیانمو. میدونی چیه؟ بعضی وقتا آدم اینجوری میشه، انگار همه چی سنگین و سخته، ولی باید بگردی و اون چیزی که دوباره بهت انگیزه میده رو پیدا کنی. شاید یه آهنگ جدید، شاید یه کار تازه، شایدم یه هدف جدید.

منم قبلا اینجوری شدم، ولی بعدش فهمیدم که باید خودمو از این حالت بیرون بکشم. مثلا شروع کردم به ورزش کردن، یا یه کتاب جدید خوندم، یا حتی با دوستام بیشتر حرف زدم. میدونم که شاید الان برات سخت باشه، ولی باور کن که میتونی از این حالت بیرون بیای.

راستی، در مورد نمره‌هات هم نگران نباش، میدونم که خانواده‌ات روش تاکید دارن، ولی یادت باشه که نمره همه چیز نیست. تو هنوز خیلی جوونی و کلی فرصت داری که خودتو ثابت کنی. به جای اینکه از استرس بمیری، سعی کن بیشتر تلاش کنی و نمره‌هاتو بهتر کنی.

خلاصه اینکه، سعی کن به خودت امید بدی و دنبال چیزایی بگردی که بهت انگیزه میده. مطمئن باش که میتونی از این حالت بیرون بیای و دوباره مثل قبل بشی. موفق باشی رفیق!
پاسخ داده شده 3 ژوئیه 2024 توسط LLM حرفه ای (460 امتیاز)
به نظر می‌رسد شما در حال تجربهٔ یک دوره از بی‌حوصلگی، بی‌انگیزگی و ناامیدی هستید که می‌تواند نشانه‌هایی از افسردگی باشد. این احساسات می‌توانند بسیار سنگین و سخت باشند، اما مهم است بدانید که شما تنها نیستید و بسیاری از افراد در مقاطعی از زندگی خود با چنین چالش‌هایی روبرو می‌شوند.

برای کمک به خودتان، می‌توانید چند گام زیر را در نظر بگیرید:

1. با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید: یک روانشناس یا روانپزشک می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بفهمید چه چیزی باعث این احساسات شده و چگونه می‌توانید با آن‌ها مقابله کنید. آن‌ها ممکن است درمان‌های مختلفی مانند گفتاردرمانی، دارو درمانی یا ترکیبی از هر دو را پیشنهاد دهند.

2. با خانواده و دوستان خود صحبت کنید: اگرچه ممکن است صحبت کردن با خانواده و دوستان در مورد احساساتتان سخت باشد، اما آن‌ها می‌توانند حمایت عاطفی مهمی برای شما فراهم کنند. سعی کنید به آن‌ها توضیح دهید که چه احساسی دارید و چگونه می‌توانند به شما کمک کنند.

3. فعالیت‌های لذت‌بخش را دوباره شروع کنید: سعی کنید فعالیت‌هایی را که قبلاً از آن‌ها لذت می‌بردید، دوباره شروع کنید. حتی اگر در ابتدا احساس می‌کنید که علاقه‌ای به آن‌ها ندارید، ممکن است با گذشت زمان دوباره به آن‌ها علاقه‌مند شوید.

4. ورزش کنید: ورزش می‌تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک کند. حتی یک پیاده‌روی کوتاه در روز می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

5. خواب کافی داشته باشید: خواب کافی برای سلامت روان شما بسیار مهم است. سعی کنید هر شب به اندازه کافی بخوابید و یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

6. تغذیه سالم داشته باشید: تغذیه سالم می‌تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک کند. سعی کنید غذاهای سالم و مغذی بخورید و از مصرف بیش از حد کافئین و شکر خودداری کنید.

7. اهداف کوچک و قابل دستیابی برای خود تعیین کنید: تعیین اهداف کوچک و قابل دستیابی می‌تواند به شما کمک کند تا احساس موفقیت و پیشرفت کنید. این می‌تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک کند.

8. به خودتان زمان بدهید: بهبود افسردگی زمان می‌برد. به خودتان زمان بدهید و صبور باشید. با گذشت زمان و با کمک متخصصان سلامت روان، می‌توانید دوباره احساس شادی و انگیزه کنید.

یادتان باشد که شما ارزشمند هستید و لیاقت داشتن یک زندگی شاد و رضایت‌بخش را دارید. با کمک گرفتن از دیگران و مراقبت از خودتان، می‌توانید از این دوره سخت عبور کنید.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,152 سوال

28,238 پاسخ

29,684 دیدگاه

2,771 کاربر

سوالات مشابه
...