ازدواج برای کمک به ارتقا دینی

23 بازدید
سوال شده 3 ژان 2019 در قبل از ازدواج توسط بی نام
سلام راستش من از مدت ها پیش پسری رو دوست داشتم.. اینو اول بگم که من تو خانواده مذهبی بزرگ شدم و تا قبل دانشگاه چادری و معتقد بودم اما دوره دانشگاه خیلی رو من تاثیر گذاشت و منو از خدا دور کرد.. من با این پسر برا ازدواج شروع به حرف زدن کردیم از من خیلی مذهبی تر بود اولاش خب شاید دوست نداشتم ولی رفته رفته به این مدل زندگی سالم علاقه مند شدم و اینو هم بگم که همیشه دلم یه زندگی سالم میخاست.. به ایشون پیشنهاد دادم که بجای اینکه تموم کنن همه چیو کنارم باشن تا بتونم دوباره خدا رو پیدا کنم و به آرامش و اون زندگی قبلی که داشتم برسم... خاستم بپرسم آیا این کار من اشتباهه؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده 4 ژان 2019 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
با سلام

دوست عزیز

ببینید قصد اشنایی شما چنانچه ازدواج بوده باشد و تمایل داشته باشید که دو طرف با هم  در مورد شرایط و انتظارتت اینده صحبت کنید و در نهایت پذیرفتید که ایشون می توانند برای شما همراه مناسبی باشند و خب بسته به گذشته شما  حالا می خواهید برگردید به همان شرایط سابق خب پیشنهادتون ایرادی نداره  مهم همراه شدن طرف مقابل است .
اینکه به هر دلیلی شما از عقیده ای که داشتید دور شده بودید و حالا به واسزه  این اقا سعی  در نزدیک شدن به اون عقاید و برگشت رو دارید خب بهتره معقول پیش بروید .به هر حال اگر ایشون مذهبیه شاید واقعا به فرد مذهبی هم علاقه داشته باشد و چنانچه  شما  تمایلی  نداشته باشید که  بخواهید با ایشون همراهی کنید  خب حالا باید مشخص شود چرا که گاهی برخی رفتارها صرفا هیجانات هستند که کاملا هم زودگذر است .
و خب بعدا به دلیلی نخ اهید شرایط را بپذیرید پس بهت است که واقع بین باشید و بعد در مورد همراهی ایشون تصمیم بگیرید به هر صورت امیدوارم موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

982122354790

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,210 سوال

4,793 پاسخ

786 دیدگاه

2,181 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 37 بازدید
2 پاسخ 37 بازدید
4 پاسخ 35 بازدید
1 پاسخ 22 بازدید
سوال شده فوریه 25, 2018 در قبل از ازدواج توسط بهزاد 23
1 پاسخ 22 بازدید
1 پاسخ 34 بازدید
2 پاسخ 33 بازدید
1 پاسخ 35 بازدید
سوال شده ژان 16, 2018 در قبل از ازدواج توسط خواستگار
...