دخترم 3 سالشه و احساس می کنم بعد از دیدن یه فبیلم خودارضایی داره البته مطمئن هم نیستم

56 بازدید
سوال شده 12 ژان 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط مریم
2 پاسخ
پاسخ داده شده 12 ژان 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (11,380 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

کودکان در این سن ممکن است کنجکاوی های در مورد جنسیت خودشان و اندام تناسلیشان داشته باشند گاهی لخت می شوند و به اندام خود توجه می کنند و یا به اندام های خود دست میزنند در این موارد بهتر است واکنش تندی نشان ندهید چون منظور آنها بیشتر کنجکاوی است و از مفهوم خودارضایی اطلاعی ندارد و به او یاد بدهید که این اندام های خصوصی می باشد و همچنین سعی کنید به کنجکاوی های او پاسخ درستی بدهید از قصه و بازی می توانید استفاده کنید برای آموزش کودکتان . ممکن است این کنجکاوی های در این سن اگر با چیزهایی مانند دیدن فیلم یا رابطه شما همراه شود ممکن است بیشتر شود و به مرور زمان به این کار عادت کنند سعی کنید یک سری مراقبت ها انجام دهید تا فرزندتان در معرض این گونه چیزها قرار نگیرند. در این موقعیت ها سعی کنید حواس کودکتان را به مواردی دیگر که برایش جذاب است پرت کنید و از آن موقعیت دور کنید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

۰۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳

شاد باشید
پاسخ داده شده 12 ژان 2019 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
با سلام

دوست عزیز
ببینید شما می فرمایید که مطمئن نیستید خب اول باید پرسید چقد مطمئن هستید چه رفتاری از دختر سه ساله دیدبد که این طور مسائل را در نظر گرفنید ضمنا نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که  بدانید که  دیدن چه فیلمی خب طبیعتا  باعث ایجاد مساله شده  است بهتره سوالتون رو دقیق تر بپرسید
به هر حال مادر گرامی شما نگران دختر سه ساله خودتون هستید خب این دختر سه ساله شما نباید در معرض برخی مسائل و رفتارها قرار بگیرید .
اینکه فیلمی دیده شود خب  این کنترل شخص شما را می طلبید و باید دقت کافی داشته باشید که بچه ها امروزه زودتر از قبل به  مرحله بلوغ جنسی میرسنددخب طبیعتا باید دقت کافی داشته باشید
این مراقبت ها لحاظ شو و خودتون هم رص کنید که ابا واقعا مساله ای پیش امده است یا خیر
اگر سوالی داشتید لطفا  واضح تر مطرح کنید و چه رفتارهابی مشاهده کردید که فکر می کنید مساله خودارضای است
موفق باشید
در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

982122354790

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,210 سوال

4,793 پاسخ

786 دیدگاه

2,279 کاربر

سوالات مشابه
...