دلیل روانشنــــــاسی و عـــــــلمی این پدیده چیه؟ چرا هزاران نفر در کشورهای مختلف جهان این مرد رو تو خواب میبینند؟

29 بازدید
سوال شده 20 نوامبر 2022 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط مائده
سلام.

لطفا این متن رو که از یک سایت کپی کردم بخونید و دلیل روانشناسی و علمی این پدیده رو بگید. متاسفانه نمیشه عکس گذاشت تو این سایت. متن اینه:

مردی که در تصویر بالا می بینید تا به حال در خواب بیش از ۲۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان دیده شده است و در خواب ها به زبان های مختلف با اشخاص صحبت می کند. سایت ها و کمپین های زیادی در سراسر دنیا و شبکه های مجازی برای شناسایی او تشکیل شده ولی تا این لحظه کسی او را شناسایی نکرده و کسانی هم که او را دبده اند فقط در خواب هایشان بوده است. خیلی از افراد بارها او را در خواب می بینند و بعضی هم فقط یکبار دیده اند.

تمام افرادی که او را در خواب دیده اند هیچوقت همچین شخصی را در بیداری ندیده بودند و با این شخص اشنایی ندارند

در سال ۲۰۰۶ در نیویورک، بیمار روانپزشکی، چهره مردی را کشید که بارها در خواب هایش دیده بود. او همیشه برای اینده و زندگی اش به این زن توصیه هایی می کرده است.

این زن قسم می خورد که این مرد را هرگز در زندگی اش ندیده است. نقاشی این زن چند روز روی میز ان پزشک می ماند تا اینکه چند روز بعد، بیمار دیگری تصادفا تصویر را تشخیص می دهد و می گوید که ان مرد را اغلب در خواب هایش می بیند.

همچنین او ادعا می کند که او را هرگز در زمان بیداری ندیده است. ان روانپزشک تصمیم می گیرد تا ان تصویر را برای برخی از همکارانش بفرستد تا انها هم به بیمارانشان نشان دهند. در طی چند ماه، ۴ بیمار این مرد را که چندین بار در خواب هایشان دیده بودند، شناسایی کردند. همه این بیماران به ان تصویر «این مرد» میگفتند. به همین دلیل سایت و کمپینی به همین اسم ( این مرد) تشکیل شد تا افراد بیشتری او را شناسایی کنند.

حداقل ۲۰۰۰ نفر ادعا کرده اند که این مرد را در خواب دیده اند؛ از شهرهایی چون لس انجلس، برلین، سایوپایولو، تهران، پکن، روم، بارسلونا، استکهلم، پاریس، دهلی نو، مسکو و…

رفتار این فرد در خواب متفاوت ارزیابی شده. با بعضی ها بسیار مهربان بوده و به انها توصیه کرده و برای بعضی ها هم به شکل یک قاتل ظاهر گردیده

برخی می گویند احتمالا این مرد، انسانی واقعی است که توانایی سیر در رویای افراد را دارد و یکی از فرضیه های قوی هم این مورد است یعنی فرد توانایی رویاسازی دارد.عده ای او را متعلق به سیاره ای دیگر می دانند و عده ای دیگر می گویند او از موجودات ماورایی است که در رویاهای افراد اشکار می شود. پوستر و عکس هایی از این چهره در تمام جهان منتشر شده است. وب سایت این کمپین، پوسترهایی از ان را در کشورهای لتونی، برزیل، المان و جاهای مختلف دنیا نشان می دهد . اگر شما هم این مرد را در خواب دیده اید به سایت زیر که به عنوان منبع معرفی شده بروید و این موضوع را از طریق فرم تماس با ما اعلام کنید. توجه داشته باشید که باید قبل از خواندن این پست و دیدن این عکس او را در خواب دیده باشید و هیچگونه تصویری از این فرد در ضمیر ناخوداگاه شما وجود نداشته باشد.

این مرد کیه؟ چه جوری تو خواب این همه ادم میره؟
پاسخ شما
نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
کد امنیتی:
برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.

15,634 سوال

24,541 پاسخ

25,123 دیدگاه

2,988 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 181 بازدید
1 پاسخ 149 بازدید
سوال شده ژان 23, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط حمیده بانو
1 پاسخ 112 بازدید
سوال شده می 2, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط امیرحسین
1 پاسخ 60 بازدید
سوال شده 22 فوریه 2022 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
2 پاسخ 76 بازدید
1 پاسخ 116 بازدید
1 پاسخ 130 بازدید
سوال شده ژوئیه 4, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط مریم
1 پاسخ 103 بازدید
...