ترس از بیان تاریخ تولدم

13 بازدید
سوال شده 2 فوریه 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام

با سلام و خسته نباشید.بنده 33سالم هست کارمند هستم و تحصیلاتم کارشناسی ارشد هست.خواستگارانی که تا به حال داشتم همه از من کوچیکتر بودن.حتی وقتی 22 ساله بودم مثلا خواستگار20ساله داشتم.همیشه از این بابت زجر کشیدمو میکشم.اینکه مادرم پشت تلفن به خواستگارها میگه که نه سن دخترم از پسر شما بزرگتر هست و بعد اونا معذرت خواهی میکنن و تلفن رو قطع میکنن خیلی اعتماد به نفسمو ازم گرفته.جوری که دیگه الان روم نمیشه سنم رو به کسی بگم و سعی میکنم سریع دور بشم از اون جمع.چون میدونم اخرش چی میشه.الان یک خواستگار خیلی خوب دارم که واقعا از لحاظ دینی تحصیلی موقعیت اجتماعی خیلی بهم نزدیکن ولی واقعا حتی خجالت میکشم بهشون بگم ازشون سه سالو نیم بزرگترم.یک جلسه بیرون صحبت کردیم و خود ایشون  گفتن باید حدود 25سالتون باشه من حتی جرات نکردم بگم اره یانه و سکوت کردم.اصرار زیادی کردن برای جلسه دوم و خواستگاری رسمی حتی مادرشون بهم زنگ زدن و ازم شماره تماس مادرمو خواستن ولی من رد کردم و بهانه اوردم که جوابم منفی هست.علیرغم میل باطنی زیادم برای زندگی با ایشون بخاطر اختلاف سنم باید بازم فرار کنم و نه بگم.منو راهنمایی کنید لطفا.ممنونم

1 پاسخ
پاسخ داده شده 3 فوریه 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (7,020 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

بهتر است به این موضوع دقت بیشتری کنید چون ممکن است فردی با اختلاف سنی با شما بازهم از رشد اجتماعی ، جنسی، عاطفی و... از میزان سن تقویمی خود بالاتر باشد و با سن شما برابری کند . با توجه به گفته های شما پس ظاهرتان میزان سنتان را نشان نمی دهد و این می تواند از این نظر نیز به شما کمک کند. بهتر است به خودتان و ایشان اگر واقعا با معیارهای شما برابری دارند فرصت شناخت بدهید و در مورد سنتان نیز خودتان با ایشان صحبت کنید و برای سنجش میزان سن عقلی نسبت به سن تقویمی و برابری شما باهم می توانید به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید و به کمک تست های موجود و بررسی بالینی به نتیجه گیری برسید. دقت کنید که هرچقد شما در اجتماع  بیشتر حضور داشته باشید موقعیت های شما برای ازدواج بیشتر می باشد و با کناره گیری شما و ایجاد محدودیت برای خودتان میزان انتخابهایتان پایین می آید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
02122354783

شاد باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,070 سوال

4,676 پاسخ

772 دیدگاه

2,096 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 16 بازدید
سوال شده دسامبر 31, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 15 بازدید
سوال شده دسامبر 1, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 45 بازدید
سوال شده ژوئیه 16, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
2 پاسخ 36 بازدید
2 پاسخ 65 بازدید
1 پاسخ 49 بازدید
سوال شده دسامبر 23, 2017 در مشاوره رایگان فردی توسط soksok
1 پاسخ 156 بازدید
1 پاسخ 22 بازدید
1 پاسخ 7 بازدید
...