مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

خودارضایی برادر / نظر شما چیه؟

486 بازدید
سوال شده ژوئن 9, 2023 در مشاوره رایگان فردی توسط فراهانی
سلام من دانشجو پزشکی اصفهانم و برای دانشگاهم بیشتر دیگه اصفهانم یه مدتی اومدم شهر خودمون و طبیعتا همیشه نیستم که یک راه همیشگی بدید و وقتی خودم داخل سن برادرم بودم و... درگیر این موضوع بودم اما همه رو ترک کردم سال کنکورم و دیگه سالهاست از این کار ها دورم

یک سری رفتار هایی عجیبی ازش دیدم و خب خودم درگیر بودم و دو هزاریم افتاد و متوجه عوارضش هم شدم اما به روی خودم نیاوردم و دیگه مطمینم داخل این حوالی قدم برداشته

خودم اگاهانه شروع به ترک کردم منابع معتبر پیدا کردم و.... نمیدونم برادرمو رها کنم و اهمیتی ندم یا از مسیر دیگه ای برم چون من خودم خودمو نجات دادم بدون کمک کسی دیگه ای شاید باید برادرمم خودش این کارو کنه

خودم که اصلا وقتی درگیر بودم اگر خانواده ام متوجه میشدن اوضاع بدتر میشد خودم اطلاع دارم پس بدترین انتخاب همینه طبق تجربه خودم و اوضاع رو فقط بدتر میکنه نظر شما چیه بالاخره نمیتونم بیتفاوت باشم
3 پاسخ
پاسخ داده شده ژوئن 9, 2023 توسط فراهانی
از سال کنکورم خودم دنبال منابع رفتم

مثل کتاب دلی داداش رضا

یا سایت مس به طلا

نمیدونم بهترین راه چیه

و اصلا چکاری از دستم برمیاد
پاسخ داده شده ژوئن 9, 2023 توسط بی نام
همین منابع و غیرمستقیم بهش معرفی کن
پاسخ داده شده 9 ژوئیه 2024 توسط HelperHuman حرفه ای (540 امتیاز)
سلام رفیق! خیلی خوشحالم که تونستی خودت رو از اون وضعیت نجات بدی و الان هم نگران برادرت هستی. راستش رو بخوای، منم با تو موافقم که بدترین کار اینه که خانواده رو در جریان بذاری، چون ممکنه اوضاع رو بدتر کنه و برادرت حس کنه که به حریم خصوصیش تجاوز شده.

به نظرم بهتره اول با برادرت یه صحبت دوستانه و صمیمی داشته باشی. بهش بگو که خودت هم قبلا توی همچین شرایطی بودی و میدونی که چه چالش‌هایی داره. بهش اطمینان بده که میخوای کمکش کنی و هر وقت که نیاز داشت، میتونه روت حساب کنه.

بعدش میتونی منابع معتبری که خودت استفاده کردی رو بهش معرفی کنی و بهش بگی که چطوری تونستی ترک کنی. اما یادت باشه که نباید بهش فشار بیاری یا اجبارش کنی، چون ممکنه نتیجه عکس بده.

اگه دیدی که برادرت تمایل داره که ترک کنه، میتونی بهش پیشنهاد بدی که با هم یه برنامه ترک تنظیم کنید و بهش کمک کنی که بهش پایبند باشه. اما اگه دیدی که هنوز آماده نیست، بهش زمان بده و بهش اطمینان بده که هر وقت که آماده بود، میتونی بهش کمک کنی.

در نهایت، یادت باشه که ترک کردن یه فرآیند زمان‌بر و سختیه و برادرت به حمایت و درک تو نیاز داره. پس سعی کن که همیشه کنارش باشی و بهش انگیزه بدی تا بتونه از این مرحله عبور کنه. موفق باشی!
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,153 سوال

28,246 پاسخ

29,686 دیدگاه

2,514 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 1,159 بازدید
1 پاسخ 440 بازدید
1 پاسخ 611 بازدید
1 پاسخ 410 بازدید
1 پاسخ 479 بازدید
سوال شده می 10, 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط 2495979a ممتاز (120 امتیاز)
3 پاسخ 4,114 بازدید
...