خواستگاری ومشاوره قبل از ازدواج

47 بازدید
سوال شده 4 می 2019 در قبل از ازدواج توسط عرفان
سلام پسری هستم24ساله و سرباز ارتش هستم، در جایی که خدمت میکنم به یک دخترعلاقمندشدم.قصدداشتم پاپیش بزارم اماچون درخال خدمت هستم از ترس بلاهایی که شاید سرم بیادپشیمون شدم،با یک ارتشی راجع این موضوع صحبت کردم که پاپیش بزاره اماگفت این خانواده نه وگفت فعلا خدمت هستی این کار رو نکن چون عواقب بدی داره،وصبرکن بعد از تموم شدن خدمتت اقدام کن،الان به نظرم چون ایشون پا پیش نزاشتن به نظرم اگه بعد از خدمتم هم بیام خواستگاری جواب منفی میشنوم!!!!الانم موندم چیکارکنم؟بیخیال دختره بشم یا صبرکنم بعدازخدمتم برم خاستگاری
1 پاسخ
پاسخ داده شده 4 می 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (45,860 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

احساسات شما قابل درک می باشد اما نیاز است که شما در کنار احساسات به آمدگی اقتصادی، مسئولیت پذیری، روحی و.. در اول توجه کنید اگر شرایط شروع یک زندگی مشترک را دارید بهتر است نسبت به این موضوع اقدام کنید . دقت کنید که نیاز است در کنار احاسات شما زمانی را برای شناخت فرد مقابل و تحقیق و همجنین مشورت با خانواده و مشاوره پیش از ازدواج اختصاص بدهید تا در این مسیر هردوی شما بهترین عملکرد و انتخاب را داشته باشید .

دقت کنید که نیاز است از نظر فرهنگی، سطح طبقاتی، دیدگاه ، تحصیلات و. .. تفاوتهای بین شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید .

فردی که شما بیان می کنید نیر ممکن است به دلیل های مختلف مثلا اینکه هنوز سربازی شما تمام نشده است و یا شرایط اقتصادی و... از این موضوع خوداری کرده اند بهتر است در این مورد با خانوادیتان نیز مشورت کنید و نسبت به شرایط خودتان در این مسیر گام بردارید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-88472864

شاد باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

4,277 سوال

5,877 پاسخ

1,159 دیدگاه

2,892 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 138 بازدید
5 پاسخ 79 بازدید
1 پاسخ 50 بازدید
2 پاسخ 125 بازدید
2 پاسخ 103 بازدید
2 پاسخ 94 بازدید
2 پاسخ 61 بازدید
3 پاسخ 48 بازدید
1 پاسخ 43 بازدید
...