مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

به این دیوونه کمک کنید خواااااااااااااااااهشا ج بدین

73 بازدید
سوال شده سپتامبر 3, 2023 در مشاوره رایگان فردی توسط atus حرفه ای (300 امتیاز)
سلام دلیل اینکه برا خودم نوشتم دیوونه اینه که دیگه اینها برام زیادیه......تو ایران مده از غمت بگی چهارتا میزارن روش بگن ما بدبخت تریم و همه همینیم و فلان....اینارو نگید خواهشا....

18 سالمه کنکوری بودم همیشه شاگرد اول بودم سال اخر افسردگی گرفتم هیچ نخوندم ولی پرستاری قبول میشم البته من کلا دوست نداشتم بیام تجربی برام دندون و پرستاری و اینا اصلا مهم نیست و مسیله ام به قبولی کنکور ربط نداره هر چی قبول میشدم اول و اخرش دوستش نداشتم:).......از وقتی یادمه اختلال رویاپردازی ناسازگار داشتم...فشار کنکور اخبار بد سیاسی کشوری و مهم تر از همه بیشتر مخلوط شدنم با جامعه و دیدن ناعدالتی در کنکور و استخدام و همه جا سستم کرد دیگه حتی روحیه اینکه بیشتر از خوردن و خوابیدن و رویاپردازی و تلویزیون و گوشی کاری کنم ندارم....حتی همون رویاها خیلیاشون رو میتونم تو واقعیت عملی کنم اما هیچ نمیکنم...حتی حوصله حموم رفتن یا خوندن برا امتحان رانندگی رو که چندساعت دیگه دارم و خانوادم به زور ثبت نام کردن هم ندارم یا مثلا از پارسال خیلیییییی جدی تر از قبل به مهاجرت فکر کردم و اگه خوب تلاش کنم میتونم به رویاش تو واقعیت برسم اما خسته تر ازونم که گوشی رو کنار بذارم از تختم بلند شم و کار کنم........تنبل رو از قدیم بودم اما الان ماورای اون یه تنبل افسرده شدم که حتی کارای مورد علاقشم نمیتونه انجام بده؟مثلا من عاشق سریال بودم و شروع میکردم یهو چندفصل رو چن روزه تموم میکردم الان اینجوریه که سریال شروع کنم مثل قبل قفلی میزنم بیست و چهاری میبینم تا تموم شه اما دقیقا موضوع اینجاست که میبینم تا تموم شه دیگه ازش لذت نمیبرم:(((دیگه حس میکنم احساس ندارم به دعوا پدرمادرم بی تفاوتم حتی همو بکشنم مهم نیست احساس بقیه رو درک نمیکنم تنها زمانایی که حس میکنم شاید هنوز از سنگ نشدم یکی موقع فیلمه که گاااهی گریم میگیره یکی برای خودمه مثلا کسی چیزی بهم بگه یا خودم ببینم چقدر بدبختم.............چیکار کنم؟خواهشااااااااااااااااااااااااااااااااا نظر بدین
دارای دیدگاه سپتامبر 6, 2023 توسط atus حرفه ای (300 امتیاز)
یعنی خدایی نمیشد زود جواب بدین...
1 پاسخ
پاسخ داده شده سپتامبر 13, 2023 توسط q2aadmin حرفه ای (2,147,483,647 امتیاز)

سلام.

متاسفم که می‌شنوم در سال کنکور دچار افسردگی شدی. این اتفاق برای خیلی از دانش‌آموزان می‌افتد و کاملا طبیعی است. کنکور یک آزمون بسیار استرس‌زا است و فشار زیادی را به دانش‌آموزان وارد می‌کند.

اینکه رشته تحصیلی مورد علاقه‌ات را انتخاب نکردی هم موضوع مهم دیگری است. خیلی مهم است که در رشته‌ای تحصیل کنی که به آن علاقه داری. اگر رشته تحصیلی‌ات را دوست نداشته باشی، انگیزه‌ات برای درس خواندن و پیشرفت کم می‌شود و ممکن است دچار مشکلاتی مانند افسردگی و ناامیدی شوی.

از اینکه می‌گویی هر رشته‌ای که قبول می‌شدی دوست نداشتی، نگران نباش. هنوز خیلی جوان هستی و فرصت زیادی برای پیدا کردن رشته مورد علاقه‌ات داری.

در اینجا چند پیشنهاد برای کمک به بهبود وضعیت روحی و پیدا کردن رشته مورد علاقه‌ات دارم:

  • با یک روانشناس یا مشاور صحبت کن. آنها می‌توانند به تو کمک کنند تا افسردگی‌ات را مدیریت کنی و راه‌های مقابله با استرس را یاد بگیری.
  • به دنبال شغل‌ها و رشته‌های تحصیلی مختلفی بگرد که ممکن است به آنها علاقه داشته باشی. می‌توانی از اینترنت، کتاب‌ها و مشاوران شغلی کمک بگیری.
  • با افرادی که در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند صحبت کن و از آنها در مورد تجربیاتشان بپرس.
  • به یاد داشته باش که هنوز خیلی جوان هستی و فرصت زیادی برای پیدا کردن رشته مورد علاقه‌ات داری.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,152 سوال

28,238 پاسخ

29,684 دیدگاه

2,007 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 317 بازدید
سوال شده ژوئن 30, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط بی نام
1 پاسخ 226 بازدید
سوال شده نوامبر 27, 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط مبینا
1 پاسخ 103 بازدید
سوال شده سپتامبر 12, 2020 در مشاوره رایگان فردی توسط الهه
1 پاسخ 79 بازدید
سوال شده ژان 28, 2022 در مشاوره رایگان فردی توسط الهه
1 پاسخ 98 بازدید
سوال شده اکتبر 10, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط عارفه
1 پاسخ 336 بازدید
2 پاسخ 200 بازدید
سوال شده فوریه 15, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط مریلا
2 پاسخ 119 بازدید
سوال شده ژان 27, 2021 در مشاوره رایگان فردی توسط الهه
...