مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

ازمشاورمحترم سایت درخواست راهنمایی دارم

108 بازدید
سوال شده اکتبر 20, 2023 در مشاوره خانواده آنلاین توسط به من حرفه ای (4,380 امتیاز)
سلام و خدا قوت. بنده دختری ٣۴ ساله هستم و با خانواده ام زندگی می کنم. مادرم چند سال است که به اضطراب، وسواس و افسردگی مبتلاست و به هیچ عنوان حاضر به مصرف داروهایش نیست (هر چند که مشکلاتش را پذیرفته است). تحمل نوع افکار و اعمالش _که مصرانه سعی در القای آن ها به بنده دارد_ برایم روز به روز طاقت فرساتر می شود. اجازه نمی‌دهد که عملی خلاف آنچه با معیارهای ذهنی او تطابق دارد، انجام شود. این پافشاری های غیرمنصفانه و اجبار اطرافیان بر عملکردی بر اساس دیدگاه های او، همه ما را کلافه، خسته و درمانده کرده. به شدت همه چیز را کنترل کرده و با برخوردهای نامناسب اجبار به تغییر رویه می کند. از اینکه نمی‌توانیم با میل درونی کاری را انجام دهیم، احساس خفگی داریم و از منزل فراری هستیم. به عنوان مثال بنده روز گذشته از ٧صبح تا ۶عصر کلاس داشتم و مجبور بودم صبح خیلی زود بیدار شده و به سمت مقصد حرکت کنم. ساعت های کلاس فکرم درگیر و جسمم در شرایط ثابتی بود. زمانی که به منزل برگشتم، شدیداً نیاز به استراحت داشتم. اما با مادری رو به رو شدم که از من انتظار داشت ظرف ها را بشویم و امور منزل را سروسامان دهم. به علاوه مرا مجبور به تماس تلفنی با بعضی از افراد فامیل کرد در حالی که اصلاً توان صحبت نداشتم. پس از آن هم هجمه سرزنش ها و تذکرها شروع شد مبنی بر اینکه چرا با لحن رسا و محکم صحبت نکردی و خستگی مفرط مرا درک نمی کند. در چنین موارد مشابهی چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟ ( لازم به ذکر است که بنده به دفعات عنوان می کنم که فردا کار موردنظرت را انجام می دهم. یا اینکه در حال به خواب رفتن هستم و زمان تماس تلفنی نیست چون ذهنم یاری نمی کند که معنی صحبت های دیگران را متوجه شوم. ولیکن مادرم باز هم بر خواسته های خودشان پافشاری دارند و توان درک وضعیت دیگران برایش غیرممکن است)
1 پاسخ
پاسخ داده شده نوامبر 21, 2023 توسط Jessy1367 حرفه ای (1,780 امتیاز)
سلام عزیز
اولا خودت رو بپذیر و راجع به خوبی ِ خودت نگرانی و استرس نداشته باش.تا فشار روی خودت سبک شود و اجازه دهد حالت خوب بماند.
دوم بله مادرتان شرایط خاصی دارد اما بودنش از نبودنش بهتر است.و خانه از نبود ِ خانه * گرم و اعضای خانواده بهتر است.
سوم مساله شما کمی کمبود اعتماد به نفس و عژت نفس است بیشتر بعلاوه * کمی اضطراب و اگاهی روانشناختی کم.که موقعیتها رو انتزاعی میبینید و لی زندگی واقعی یعنی توانایی خشمگین شدن وقتی مادرت دعوات میکنه یا ناراحت میشه و البته بروز ندادن ِ خشم
نمیگم عصبانی شدی داد بزن ولی حس کن
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,097 سوال

27,917 پاسخ

29,459 دیدگاه

2,739 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 103 بازدید
0 پاسخ 50 بازدید
1 پاسخ 78 بازدید
سوال شده اوت 10, 2019 در مشاوره رایگان فردی توسط Help ممتاز (100 امتیاز)
0 پاسخ 201 بازدید
3 پاسخ 387 بازدید
3 پاسخ 147 بازدید
سوال شده نوامبر 25, 2020 در دوستی یا نامزدی توسط bahram227 ممتاز (120 امتیاز)
0 پاسخ 46 بازدید
سوال شده ژوئیه 27, 2019 در مشاوره تحصیلی توسط بی نام
...