عدم استجابت دعا

23 بازدید
سوال شده 11 می 2019 در مشاوره مذهبی توسط الهام
با سلام
من مدتهاست که هر چیزی از خدا درخواست میکنم نمیشه. اینکه میگم هر چیزی به معنای واقعی کلمه است.نمی دونم دیگه چقدر خودم راضی کنم که مصلحت و حکمت اینه که قطعا همینه. ولی خب یه جورایی حس میکنم خدا منو واقعا فراموش کرده یا  بدی و گناهان من چقدر می تونه زیاد باشه که اینهمه سال هر چی دعا میکنم در هر موردی و هر چیزی نمیشه که نمیشه! واقعا ناامیدم خیلییی حس بدی دارم. حس اینکه پیش خدا هیچ جایگاهی ندارم واقعا اذیتم میکنه. دیگه خسته شدم . همون یه ذره ایمانی هم که واسم مونده دارم از دستش میدم کمکم کنید . ممنون از شما
2 پاسخ
پاسخ داده شده 11 می 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (25,340 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که خداوند ابزارهایی از جمله تلاش و کوشش ، حافظه، هوش و.. را در اختیار انسان گذاشته است تا از آنها بهره بگیرد و در مسیر خواسته های درست خود گام بردارد و اینکه هرچیزی را به مصلحت خداوند ربط بدهید ممکن است از بی مسئولیتی  ما باشد و یا اینکه به اندازه کافی تلاش خود را اننجام نداده ایم ولی انتظار داریم خداوند برایمان اتفاق متفاوتی را رقم بزند . ما در اینجا اطلاع دقیقی از درخواست های شما از خداوند نداریم اما بهتر است خودتان نیز در مسیر رسیدن به خواسته هایتان شروع به گام برداشتن کنید تا خداوند نیز به شما کمک کند دقت کنید که خداوند بخاطر گناه چشم از بندگانش بر نمی دارد چون اگر به این گونه بود درهای توبه را باز نمی گذاشت .

بهتر است ما بپذیریم که با امکاناتی که خداوند در اختیارمان گذاشته است مسئول زندگی خود می باشیم و این بار مسئولیت را بپذیریم و دنبال معجزه نباشیم بله در این مسیر تلاش کنیم و از خداوند نیز بخواهیم که مسیر درست را پیش روی ما قرار بدهد .

البته بهتر است در این مسیر به صورت حضوری یا تلفنی با مشاوره دینی نیز صحبت داشته باشید تا بررسی بیشتری نسبتب ه مشکلات شما صورت گیرد.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22247100

شاد باشید
پاسخ داده شده 5 روز قبل توسط بی نام
با سلام خدمت شما دوست عزیز

شاخه های یک درخت را تصور کن لحظه به لحظه زندگی ما بر سر یک دو راهی هستم وقتی یک مسیر را انتخاب می کنیم فقط خدا می داند که در نهایت به کجا ختم می شود بنابراین باید از خدا بخواهیم که مسیر درست را به ما نشان بدهد که منجر به پشیمانی نشود ما روزی 17 رکعت نماز واجب می خوانیم که در آن ها 10 بار می گوییم اهدنا الصراط المستقیم یعنی خدایا ما را به راه راست هدایت کن . بنابر این اولا باید راضی باشیم به قضا و قدر الهی و ثانیا باید هرچه از او می خواهیم همراه با تقاضای مصلحت باشد مثلا می گوییم خدایا من نیاز به ازدواج دارم ولی عفت خودم را حفظ می کنم تو هم اگر مصلحت من است شرایط ازدواجم را فراهم و بهترین همسر را روزیم گردان.

دیگر اینکه باید شرایط دعا را رعایت کرد

و اینکه یکی از مواردی که خدا دعا را مستجاب نمی کند اینست که بنده اش را دوست دارد و می خواهد بیشتر صدایش را بشنود

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,610 سوال

5,213 پاسخ

851 دیدگاه

2,299 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 54 بازدید
سوال شده 19 Mar 2019 در مشاوره مذهبی توسط نازنین
1 پاسخ 49 بازدید
سوال شده اوت 29, 2018 در مشاوره مذهبی توسط فاطمه
1 پاسخ 10 بازدید
سوال شده 26 مارس 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 22 بازدید
سوال شده 25 مارس 2019 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط پوریا
1 پاسخ 67 بازدید
سوال شده 24 مارس 2019 در آموزش جنسی و زناشویی توسط بی نام
1 پاسخ 11 بازدید
سوال شده 5 مارس 2019 در مشاوره تحصیلی توسط کیمیا
2 پاسخ 26 بازدید
سوال شده 23 فوریه 2019 در مشاوره تلگرامی توسط سمیه ممتاز (120 امتیاز)
1 پاسخ 26 بازدید
سوال شده 20 فوریه 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
0 پاسخ 11 بازدید
سوال شده 20 فوریه 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
...