نرفتن به مهد وترس از تنهایی

16 بازدید
سوال شده 11 می 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط اسماعیلی
سلام دختر دارم شش سال که امسال باید پیش دبستانی برود قبلا کلاس مختلف ثبت نام کردم سه وچهار جلسه را می رفت ودیگه نمی رفت اگه می گفتم کلاس برو خودش می زد یا گریه می کرد وقتی خواهرش کلاس می رود از پشت در نگاه می کند وموضوع کلاس یاد می گیرد واگه گفتی برو توی کلاس گریه می کند .وقتی خواهرش توی خونه نیست خیلی احساس تنهایی می کند. ولی حاضر نیست با بچه دیگه بازی کند وقتی مهمانی یا پارک می رویم اگه خواهرش باش بازی می کند اگه نباشد به من چسبده فقط خونه مامان خودم می موند واین هم هر ده دقیقه زنگ می زندکه کی میاید خیلی با رایانه وگوشی بازی می کند ولی وابسته به اون نیست اگه سر گرم باشد یا بیرون باشیم سراغش نمی رود. الان برای پیش دبستانی ثبت نام کردم وقتی با صحبت می کنم وبرای تعریف می کنم که توی مهد به بچه خوش می گذرد. میگوید خوش بگذرد من که نمی روم وشروع به دادو گریه می کند همیشه می گوید مامان غذا نخورد که چون تو دیگه بزرگ شدید اگه غذا بخورد پیر می شی ومیمری ومن تنها می شود.   کمک کنی
1 پاسخ
پاسخ داده شده 11 می 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (46,100 امتیاز)

با سلام خدمت شما دوست عزیز

نگرانی شما قابل درک می باشد با توجه به توضیحات شما به نظر می رسد که فرزندتان مشکلات وابستگی دارند که این موضوع با توجه به گفته فرزندتان به شما که غذا  نخوردی چون پیر می شوید و می میرید این موضوعی است که می تواند از اضطراب جدایی نشات بگیرد و موضوعی است که نیاز به بررسی دقیق دارد و بهتر است شما نیز این موضوع را جدی بگیرید و برای بررسی دقیق این موضوع به صورت حضوری به روانشناس کودکان مراجعه داشته باشید تا ریشه اینگونه افکار کودکتان شناسایی شود و با بازی درمانی و... در این مسیر به او کمک شود . ممکن است وابستگی زیاد کودکتان به شما نیز به علت اضطراب از دست دادنتان باشد که در اضطراب جدایی در بین کودکان قابل مشاهده می باشد این موضوع قابل درمان می باشد و نیاز است که رفتارهای اصلاحی از سمت شما صورت گیرد.اگر  بین کودکان 3 تا 18 ساله از موارد زیر سه مورد را کودک  دار باشد نیاز است که مراجعه حضوری داشته باشد چون نشات گرفته از اضطراب جدایی می باشد. مخصوصا اگر این علایم به مدت 4 هفته حداقل در فرد وجود داشته باشد.

1.کودکتان دائم نگران از دست دادن شماست.

2.کودکتان نگران است که اگر از شما دور شود اور ا می دزند ، گم می شود و..

3. از مدرسه رفتن خوداری می کند چون نمی تواند از شما جدا شود

4. ممکن است بعد از جدایی از شما مثلا بگوید یک قسمت از بدنم درد می کنند مثلا دل درد دارم

5. از تنهایی با دیگران ترس دارد

6. کابوس و خوابهای بد در این زمینه می بیند

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354282

شاد باشید

به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

4,292 سوال

5,883 پاسخ

1,165 دیدگاه

2,604 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 19 بازدید
سوال شده 6 مارس 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط اسماعیلی
1 پاسخ 42 بازدید
1 پاسخ 24 بازدید
سوال شده 27 مارس 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 33 بازدید
1 پاسخ 20 بازدید
سوال شده 29 ژوئیه 2019 در مشاوره تحصیلی توسط به ارزوهام فول رسیدن دادم
1 پاسخ 19 بازدید
سوال شده نوامبر 29, 2018 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط هدیه
2 پاسخ 26 بازدید
1 پاسخ 44 بازدید
2 پاسخ 21 بازدید
سوال شده دسامبر 13, 2017 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط نازنین زهرا
...