عوارض و اثرات از شیر گرفتن کودک یک سال و نیمه

13 بازدید
سوال شده 11 می 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط مادر نگران
روزتون بخیر
پسر یک سال و نیمه م رو با کلی مطالعه و رعایت کردن ملاحظات روانشناختی، به صورت تدریجی از شیر گرفتم و همسرم هم خیلی بهم کمک کرد. الان یک ماه میگذره ولی گریه های وحشتناک و شدیدش، کابوس دیدن شبانه (یا وانمود کردن به این مساله)، لجبازی و بداخلاق شدنش، تب و بیقراریش خیلی نگرانمون کرده. دائم سراغش رو میگره و داره علائم خفیفی از افسردگی رو هم نشون میده حتا.  بیشتر از این واکنشهایی که "ممکنه" گذرا باشه نگران تاثیرات این رفتارها توی آینده ش و مراحل بعدی رشدش هستم. لطفا کمکم کنید مستاصلم
1 پاسخ
پاسخ داده شده 11 می 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (44,660 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

نگرانی شما قابل درک است  بسیاری از کودکان بعد از شیر گرفته شدن نیز به سراغ سینه مادر می روند و یا در مورد آن سوال می پرسند و بسته به سبک شخصیتی واکنش های متفاوتی نشان می دهند. این موضوع مانند از دست دادن فردی عزیز و یا یک چیز با ارزش می تواند باشد و نیاز است که در آرامش با او رفتار شود و این دوران طی شود .اما نیاز است که شیوه از شیر گرفتن شما و در کنار آن علایم فرندتان به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد با توجه به اینکه واکنش فرزندتان شدید می باشد و به نظر می رسد نوعی فقدان را تجربه می کند نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس متخصص کودکان مراجعه کنید تا بررسی دقیق در این زمینه و واکنش های رفتاری شما و کودکتان صورت گیرد.

نیاز است بدانیم که در افکار کودکتان با کمک نقاشی و بازی در این مورد چه چیزی وجود دارد تا بتوانیم در این مسیر بهتر گام برداریم.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

021-22685741

شاد باشید
دارای دیدگاه 11 می 2019 توسط بی نام
ممنونم از جوابتون. دغدغه پیدا کردن یه روانشناس خوب رو دارم. اغلب ما تازه مادرها قبل از به دنیا اومدن بچه کلی سرچ میکنیم و بهترین متخصصهای اطفال رو پیدا میکنیم برای فرزندمون اما از روانش غافل میشیم. کانون مشاوران ایران رو توصیه میکنید شما؟
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

4,245 سوال

5,842 پاسخ

1,145 دیدگاه

2,106 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 30 بازدید
1 پاسخ 16 بازدید
2 پاسخ 31 بازدید
2 پاسخ 25 بازدید
سوال شده Mar 4, 2018 در قبل از ازدواج توسط علی رحیمی
1 پاسخ 13 بازدید
سوال شده 5 روز قبل در روانشناسی کودک و نوجوان توسط marjan ممتاز (120 امتیاز)
1 پاسخ 106 بازدید
1 پاسخ 306 بازدید
سوال شده دسامبر 11, 2017 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط ملیکا
...