عاشقم هست یا نه ؟

25 بازدید
سوال شده 12 می 2019 در دوستی یا نامزدی توسط بی نام
سلام خسته نباشید . من به مدت ۳.۴ ماه هست با یه اقایی دوست هستم . اولش این اقا خیلی عاشقانه بامن رفتار کرد و کاملا با رفتارا و کاراش بهم میفهموند منو خیلی دوست داره و عاشقمه یک روز من رو نمیدید نمیتونست .مدام زنگ و پیام . تا پیام میدادم میخوند و جواب میداد . من خیلی وابسته و دلبستش شدم و الان واقعا عاشقشم و بدون وجودش نمیتونم. اما اون مثل قبل یک  هفته هم نبینیم براش مهم نیست. همیشه شروع کننده صحبتها منم و تماس فقط من میزنم . خیلی عذا میکشم . رو در رو که باهاش حرف میزنم میگه من عاشقتم و یدون تو نمیتونم ولی وقتی نمیبینمش حس میکنم منو نمیخاد. الان بلاتکلیف موندم و دارم عذاب میکشم
لطفا بهم راه چار بدین من چی کار کنم . وقتی منو میبینه طوری باهام حرف میزنه و برای حرفام دلیل داره که دهنم بسته میشه و اینکه از اون اول به قصد ازدواج اومد جلو و گفت من تو رو به چشم دوست دخترم نمی بینم تو این چند روز اخیرم جوابمو تک حرفی میده و ازش پرسیدم ازم خسته شدی گفت اره میگه حوصله ندارم . من واقعا سختمه جدایی ازش چیکار کنم ؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده 12 می 2019 توسط zahra.dehghan حرفه ای (46,100 امتیاز)
با سلام خدمت شما دوست عزیز

احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که شما بهتر بود اول به خودتان اجازه شناخت بیشتر را می داید و بعد در مورد موضوعات مهمی چون ازدواج تصمیم گیری می کردید متاسفانه گاه افراد اول وارد یک رابطه احساسی می شوند و با خیال پردازی این رابطه را برای خودشان بزرگ می کنند بدون اینکه شناخت لازم را از فرد مقابل بدست آورده باشند و بعد زمانی که فرد مقابل از عطش اولیه اش کاسته می شود و به شناخت بیشتری رسیده است و می خواهد رابطه را ترک کند فرد با احساس وابستگی خود روبرو می شود و فکر می کند که اگر این رابطه تمام شود او با مشکلات زیادی مواجهه می شود ، و افکاری چون احساس اینکه همیشه تنها می ماند و... به سراغ او می آید و سعی می کند به هرطریقی که شده است فرد مقابل را کنار خود نگه دارد درصورتی که با این رفتار بیشتر باعث دور شدن فرد مقابل و آسیب به خود می شود .

بهتر است با واقعیت پذیری بیشتر به اتفاقات افتاده بین خودتان نگاه کنید و با احترام به احساساتی که به عنوان یک انسان تجربه کرده اید اگر این رابطه به سمت هدفی که در ذهن شما بوده است و این آقا نیز آن را بیان کرده اند پیش نمی رود در احترام نسبت به این فرد برای زندگی خودتان و این رابطه تصمیم گیری کنید  تا آسیب های احتمالی برای شما کاهش یابد.

این آقا اگر مایل به ازدواج با شما باشند بهتر است دوباره در احترام و از طریق خانواده ها اقدام کنند و در ان صورت نیز بهتر است در کنار تحقیق در مورد این آقا و مشورت با خانواده ها ، مشاوره پیش از ازدواج را نیز تجربه کنید تا به هردوی شما در تصمیم گیری کمک کند.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
021-22354790

شاد باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

4,285 سوال

5,883 پاسخ

1,165 دیدگاه

2,670 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 39 بازدید
سوال شده 11 می 2019 در دوستی یا نامزدی توسط ابراهیم
1 پاسخ 73 بازدید
سوال شده ژوئیه 18, 2018 در دوستی یا نامزدی توسط f60
1 پاسخ 49 بازدید
سوال شده اوت 11, 2018 در دوستی یا نامزدی توسط هیچی
2 پاسخ 41 بازدید
1 پاسخ 13 بازدید
...