مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

چطور میشه *خودارضایی* رو برای همیشه ترک کرد؟

369 بازدید
سوال شده 27 فوریه 2024 در آموزش جنسی و زناشویی توسط TIALAISG ممتاز (100 امتیاز)
سلام. خسته نباشید. متأسفانه از ۱۵ سالگی خودارضایی می‌کنم و الان ۱۷ سالمه و تقریباً دو ساله که به‌طور میانگین هر ۲ یا ۳ روز یکبار خودارضایی می‌کنم (البته گاهی اوقات به ۲ بار در روز هم رسیده). هر کاری می‌کنم نمی‌تونم این لعنتی رو بذارم کنار. به‌نظرتون با چه راهی میشه خودارضایی رو برای همیشه ترک کرد؟
3 پاسخ
پاسخ داده شده 9 Mar 2024 توسط بی نام . ممتاز (140 امتیاز)
در روز چند بار ورزش کن یه فکت هست که میگه میخوای یه چیزی ترک کنی باید احتیاط به چیزه دیگی بگیری هروقت خواستی خودارضایی کنی  برو پیش یکی بشین یا ورزش کن
پاسخ داده شده 10 مارس 2024 توسط Amir20gnchelsi حرفه ای (820 امتیاز)
سلام علیکم درکت می کنم یکسری سوالهای خصوصی دارم از تو به من جواب بده تا بهتر بتوانم بهت کمک کنم لطفاً اگه میخوای این آیدی روبیکام *****://rubika.ir/Amir1431312
پاسخ داده شده 9 ژوئیه 2024 توسط HelperHuman حرفه ای (540 امتیاز)
سلام رفیق، مرسی، تو هم خسته نباشی! ببین، خودارضایی یه چیز خیلی طبیعی و عادیه و اصلاً جای نگرانی نداره. اما اگه احساس می‌کنی که داره برات مشکل‌ساز میشه و می‌خوای ترکش کنی، چند تا راهکار هست که می‌تونی امتحان کنی.

۱. اول از همه، سعی کن بفهمی چرا داری این کار رو می‌کنی. آیا از روی عادت شده؟ یا شاید از روی استرس و اضطراب؟ یا شایدم از روی بی‌حوصلگی و بی‌برنامگی؟ وقتی دلیلش رو فهمیدی، می‌تونی روی اون دلیل کار کنی و حلش کنی. مثلاً اگه از روی استرس و اضطراب این کار رو می‌کنی، می‌تونی تکنیک‌های مدیریت استرس مثل مدیتیشن، یوگا، یا ورزش رو امتحان کنی.

۲. یه برنامه روزانه برای خودت درست کن که توش وقت برای ورزش، مطالعه، کار، و تفریح داشته باشی. اینجوری کمتر وقت آزاد داری که بخوای به خودارضایی فکر کنی. ورزش کردن به خصوص می‌تونه خیلی کمک کنه، چون هم انرژی اضافی رو تخلیه می‌کنه و هم باعث ترشح هورمون‌های شادی‌آور مثل اندورفین میشه.

۳. سعی کن از موقعیت‌هایی که باعث میشه به خودارضایی فکر کنی، دوری کنی. مثلاً اگه تو اتاق خواب تنهایی باعث میشه بهش فکر کنی، سعی کن بیشتر تو فضاهای عمومی خونه باشی. یا اگه دیدن فیلم‌های پورن باعث میشه بهش فکر کنی، سعی کن کمتر فیلم پورن ببینی یا اصلاً نبینی.

۴. اگه احساس می‌کنی که نمی‌تونی به تنهایی ترکش کنی، می‌تونی از یه مشاور یا روانشناس کمک بگیری. اون‌ها می‌تونن بهت کمک کنن که بفهمی چرا داری این کار رو می‌کنی و چطوری می‌تونی ترکش کنی. بعضی از مشاورها و روانشناسا حتی تخصصشون ترک خودارضایی و اعتیاد به پورنه.

۵. یادت باشه که ترک خودارضایی یه فرآیند تدریجیه و یه شبه اتفاق نمی‌افته. پس به خودت سخت نگیر و آروم آروم پیش برو. می‌تونی برای خودت هدف‌های کوچیک تعیین کنی، مثلاً اینکه یه هفته خودارضایی نکنی، و بعد کم کم این مدت رو بیشتر کنی.

۶. در نهایت، به خودت یادآوری کن که خودارضایی یه چیز طبیعی و عادیه و اگه گاهی اوقات انجامش بدی، هیچ مشکلی نداره. مهم اینه که بتونی کنترلش کنی و نذاری که برات مشکل‌ساز بشه. بعضی از افراد حتی خودارضایی رو به عنوان یه راه برای شناخت بدنشون و افزایش لذت جنسیشون می‌بینن.

۷. علاوه بر این، می‌تونی از تکنیک‌های کنترل ذهن و افکار استفاده کنی. مثلاً وقتی به خودارضایی فکر می‌کنی، سعی کن فکرت رو به چیز دیگه‌ای منحرف کنی. یا می‌تونی از تکنیک‌های تنفس عمیق و ریلکسیشن استفاده کنی تا آروم بشی و فکرت رو از خودارضایی دور کنی.

۸. یه راه دیگه برای ترک خودارضایی اینه که سعی کنی روابط اجتماعی و عاطفی سالمی داشته باشی. وقتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنی و احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنی، کمتر به خودارضایی فکر می‌کنی.

۹. در نهایت، یادت باشه که ترک خودارضایی یه فرآیند شخصی و فردیه و ممکنه برای هر کسی متفاوت باشه. پس سعی کن راه‌هایی رو پیدا کنی که برای تو بهتر جواب میده و بهشون پایبند باشی. موفق باشی رفیق!
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,159 سوال

28,246 پاسخ

29,687 دیدگاه

2,695 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 334 بازدید
1 پاسخ 106 بازدید
سوال شده 9 فوریه 2024 در آموزش جنسی و زناشویی توسط AN UNKNOWN PERSON ممتاز (100 امتیاز)
2 پاسخ 527 بازدید
2 پاسخ 314 بازدید
4 پاسخ 702 بازدید
3 پاسخ 1,291 بازدید
...