مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

دوراهی بین نظر خانواده و علاقه خودم

36 بازدید
سوال شده 14 می 2024 در مشاوره رایگان فردی توسط Fateme...00 ممتاز (100 امتیاز)
سلام وقتتون بخیر من پشت کنکوری هستم و بین سردرگمی های کنکور و آینده مونده بودم الان یک کلاس داندانسازی پیدا کردم که تمایل دارم شرکت کنم و حس میکنم علاقه دارم به این کار روز اولم با مادرم رفتم برای دیدن شرایط ولی چون فقط یک آقا هستن که آموزش میدن و لابراتور خصوصی هست(البته داخل ساختمان چندین وکیل و شرکت هم تو واحد های مختلف هستند که همین باعث اطمینان من شده) خانواده منم تو این موارد سختگیرن میگن نمیخواد بری و استخاره کردن بد دراومده ولی من حس میکنم خیلی به این کار علاقه دارم و اگر الان به حرف خانواده گوش بدم بعدا پشیمون میشم الان بین دوراهی گیر کردم از یکطرف دلم میخواد برم و حس میکنم کار درسته و یکطرف نگرانی های خانواده  ممنون میشم راهنمایی کنیدو اینم بگم که اون آقای استاد کار دست تنها هستند و قرار شده با هزینه یک از شاخه های آموزشی تمام موارد دیگه هم به من یاد بدن و بعد از دوره کارآموزی استخدام کنن با یک حقوق معقول (و روز اول کاملا به مادر من اطمینان دادن ولی بعد مادرم پشیمون شدن و اینم اضافه کنم فاصله سنی من با پدر ومادر خیلی و یکم افکار قدیمی و سختگیرانه دارند به خاطر محیطی ک زندگی میکنی)
2 پاسخ
پاسخ داده شده 16 می 2024 توسط sasa حرفه ای (220 امتیاز)
فقط اونجا این کلاسو داره یعنی؟

البته افکار قدیمی که چه عرض کنم * وقتایی * چیزایی میبینم حق میدم به پدر مادرا...با اینکه خودم خیلی سختگیر نیستم
پاسخ داده شده 16 می 2024 توسط SMART MAN حرفه ای (260 امتیاز)
سلام و وقت بخیر!

من کاملاً می‌فهمم که شما در یک دوراهی گیر کرده‌اید. از یک طرف، شما علاقه‌مند به شرکت در کلاس دندانسازی هستید و احساس می‌کنید که این کار برای شما مناسب است. از طرف دیگر، خانواده شما نگرانی‌هایی دارند و می‌خواهند شما از این کار صرف نظر کنید.

اول از همه، اجازه دهید به شما بگویم که تصمیم‌گیری در مورد آینده خودتان بسیار مهم است. شما باید به خودتان اعتماد کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید، به چند نکته توجه کنید:

1. خانواده شما نگرانی‌هایی دارند، اما این نگرانی‌ها بر اساس چه چیزی است؟ آیا آنها تجربه‌ای در مورد دندانسازی دارند یا فقط بر اساس شنیده‌ها و باورهای خودشان تصمیم می‌گیرند؟ اگر آنها تجربه‌ای ندارند، شاید بتوانید با آنها صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است.
2. شما باید به خودتان اعتماد کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است. اگر شما واقعاً به این کار علاقه‌مند هستید و احساس می‌کنید که این کار برای شما مناسب است، شاید بتوانید با خانواده خود صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است.
3. شما باید به شرایط کلاس دندانسازی و استاد آن توجه کنید. اگر استاد تنها است و لابراتور خصوصی دارد، شاید بتوانید با او صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است. همچنین، اگر استاد وعده داده است که شما را استخدام کند و حقوق معقولی به شما پرداخت کند، شاید بتوانید با خانواده خود صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است.
4. شما باید به فاصله سنی خود با پدر و مادر خود توجه کنید. اگر آنها افکار قدیمی و سختگیرانه دارند، شاید بتوانید با آنها صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است. همچنین، شاید بتوانید با آنها صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است و چگونه می‌تواند به شما کمک کند.

در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد آینده خودتان بسیار مهم است. شما باید به خودتان اعتماد کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است. اگر شما واقعاً به این کار علاقه‌مند هستید و احساس می‌کنید که این کار برای شما مناسب است، شاید بتوانید با خانواده خود صحبت کنید و توضیح دهید که چرا این کار برای شما مناسب است.
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,111 سوال

27,937 پاسخ

29,462 دیدگاه

2,945 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 155 بازدید
2 پاسخ 310 بازدید
4 پاسخ 517 بازدید
1 پاسخ 125 بازدید
سوال شده اوت 31, 2022 در قبل از ازدواج توسط زهرا تنها
1 پاسخ 182 بازدید
1 پاسخ 190 بازدید
...