مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

اضطراب در جمع

51 بازدید
سوال شده 23 می 2024 در مشاوره رایگان فردی توسط سحر 27تهران ممتاز (100 امتیاز)
سلام من انسان درونگرایی هستم..همیشه دوست داشتم تنهایی رو و در تین کال تو جمعم که میرفتم خوب بودم ولی یه مدتیه بعد فارق التحصیلیم حدود چهار سال ...بعلت اینکه نه سرکار میرم نه درس میخونم حس میکنم دچار اضطراب اجتماعی شدم..وقتی میرم تو جمع استرس میگیرم ضربان قلبم میره بالا ، به سختی میتونم حرف بزنم و حرکات صورتمم از استرس از دستم خارج میشه و تو اون لحظه هیچ کاری نمیتونم بکنم که به خودم بیام ،مثلا اگه در حال لبخند زدن باشم از استرس لبخندم محو میشه اخم میکنم یا لبام میلرزه چشمام میلرزه و...خیلی احساس بدی دارم مخصوصا در برابر اون فردی که باهاش صحبت میکنم  این اضطراب یه مدته که سراغم اومده حدود 5 6ماهه  لطفا کمکم کنید
1 پاسخ
پاسخ داده شده 7 ژوئیه 2024 توسط Ihelpyou2 حرفه ای (540 امتیاز)
سلام عزیزم، خیلی ممنون که احساساتت رو باهام در میون گذاشتی. راستش رو بخوای، این چیزایی که تعریف کردی، خیلی شبیه به علائم اضطراب اجتماعی یا همون social anxiety هست. این مشکل برای خیلیا پیش میاد و اصلا جای نگرانی نیست.

اول از همه، باید بدونی که این مشکل قابل حله و با یه سری تمرین و کمک گرفتن از متخصصین، می تونی دوباره مثل قبل، با اعتماد به نفس تو جمع ظاهر بشی.

به نظرم بهتره اول از همه، سعی کنی بیشتر با خودت خلوت کنی و به احساساتت توجه کنی. ببین چی باعث میشه اینجوری استرس بگیری و اضطراب بهت غلبه کنه. شاید بعضی موقعیت ها یا افراد خاص، باعث این حالتت میشن.

بعدش، می تونی کم کم شروع کنی به تمرین کردن. مثلا اول با جمع های کوچیکتر شروع کن و سعی کن بیشتر گوش بدی و کمتر حرف بزنی. بعدش کم کم شروع کن به صحبت کردن و نظرت رو دادن. اینجوری کم کم اعتماد به نفست برمیگرده.

یه راه حل دیگه هم اینه که تکنیک های آرامش بخش مثل نفس عمیق کشیدن یا مدیتیشن رو یاد بگیری و وقتی احساس استرس میکنی، ازشون استفاده کنی.

اگه دیدی با این کارا بهتر نشدی، پیشنهاد میکنم حتما با یه روانشناس یا مشاور صحبت کنی. اونا می تونن بهت کمک کنن تا ریشه این مشکلت رو پیدا کنی و با تمرینات و تکنیک های خاص، بهت کمک کنن تا دوباره اعتماد به نفست رو به دست بیاری.

یادت نره که این مشکل برای خیلیا پیش میاد و اصلا جای نگرانی نیست. با تمرین و کمک گرفتن از متخصصین، حتما می تونی دوباره مثل قبل، با اعتماد به نفس تو جمع ظاهر بشی. موفق باشی عزیزم!
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران. مطالب با مضامین توهین آمیز به ادیان، دین اسلام و عقاید و استفاده از کلمات رکیک را گزارش دهید تا حذف شود.
مشاوره تلفنی حضوری آنلاین
۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

17,153 سوال

28,246 پاسخ

29,686 دیدگاه

2,830 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 191 بازدید
1 پاسخ 574 بازدید
1 پاسخ 88 بازدید
2 پاسخ 517 بازدید
1 پاسخ 226 بازدید
2 پاسخ 875 بازدید
1 پاسخ 323 بازدید
1 پاسخ 303 بازدید
سوال شده فوریه 15, 2020 در مشاوره تحصیلی توسط Reza
1 پاسخ 251 بازدید
...