چطور به کودکم دارو بدهم؟

31 بازدید
سوال شده اکتبر 13, 2018 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط الهام
باسلام

دختر من 2سال و نیم دارد و از خوردن دارو میترسد.به شدت گریه میکند و بالا می آورد. دارو را در غذایش هم بریزم متوجه میشود و غذا را نمیخورد.برای ریختن ترسش به حالت بازی به عروسکهایش دارو دادم اما باز خودش قبول نمیکند بخورد و متاسفانه با زور هم امتحان کردم بخاطر گریه شدید تمام دارو را بالا می آورد.لطفا رهنمایی بفرمایید چکار کنم
1 پاسخ
پاسخ داده شده اکتبر 13, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اکتبر 14, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
برخی کودکان حساسیت هایی نسبت به مزه دارند که خب اگر با دکتر هم مشورت شود ممکنه داروهایی که جایگزین هستند و بو و مزه کمتری دارند طببعتا داده شود .و اینکه چقدر در هنگام دارو دادن شما تاکید می کنید که خب این دارو است و باید خورده شود .
به هر حال شرایطی که وجود دارد این است که  شما اصلا حتی در هنگام دادن نمایش با عروسک نام دارو نیاورید و به نوعی غذا دادن به عروسک کار را به طور طبیعی انجام دهید سپس نکته مهمی که وجود دارد این است که بعد از این حتی هنگام دارو دادن به خودش  سعی کنید جایزه در نظر بگیرید و چیزی که مورد علاقه اوست و طبیعتا ضرری هم ندارد به عنوان دارو به او بدهید اینگونه فرزند شما قطعا شرایط بهتری پیدا خواهد کرد .
حتی نوع غذاهایی که دارو در انها مخلوط می شود اهمیت دارد به هر حال کودک شما علاقه ای به دارو ندارد و سریع متوجه می شود ولی در مایعات رقیق و یا حتی سوپ ممکنه اصلا متوجه نباشد این چیزی است که شما خودتون طبیعتا متوجه خواهید شد و می توانید به ان دسترسی داشته باشید .
بهتره این شرایط را در نظر بگیرید که هر کودکی روش خاص خودش را دارد و نباید حتی کودکان با هم مقایسه شوند و از روش هایی که سایر مادرین استفاده کردند و نتیجه گرفتند شما استفاده کنید به همان صورت چون بعد از نتیجه نگرفتن ممکن است کاملا کلافه و نگران شوید و خب این شرایط سختی را ایجاد خواهد کرد.
ضمن اینکه در نظر داشته باشید که  با این شرایط موجودی که وجود دارد شاید بهترین مساله شناخت چیزهایی است که مورد علاقه دختر شما می تواند باشد .و خب طبیعتا برای او جذاب خواهد بود .
حتما با روانشناس کودک هم مشورت داشته باشید امیدوارم موفق باشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02188422495

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,165 سوال

4,783 پاسخ

785 دیدگاه

2,428 کاربر

سوالات مشابه
2 پاسخ 35 بازدید
1 پاسخ 27 بازدید
سوال شده اکتبر 9, 2018 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط فاطمه
1 پاسخ 31 بازدید
سوال شده نوامبر 2, 2018 در مشاوره رایگان فردی توسط Respina ممتاز (120 امتیاز)
1 پاسخ 36 بازدید
1 پاسخ 7 بازدید
سوال شده 28 فوریه 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط سارا
1 پاسخ 19 بازدید
سوال شده 25 فوریه 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط مین هو
1 پاسخ 18 بازدید
سوال شده 22 فوریه 2019 در روانشناسی کودک و نوجوان توسط بی نام
1 پاسخ 27 بازدید
...