برنامه ریزی درسی

22 بازدید
سوال شده دسامبر 25, 2017 در مشاوره تحصیلی توسط پدرام ذاکری
سلام من دانش آموز پایه دهم رشته تجربی هستم میخواستم یک برنامه ریزی درسی مناسب داشته باشم تا بتونم در طول روز انجام بدم در کنارش ورزش و درس زبان ولی به مشکل برمیخوردم و بهتره بگم بیش تر موقع ها وقت کم میارم امکانش هست مقداری راهنماییم کنید تا بتونم یک جدول برنامه ریزی داشته باشم؟
3 پاسخ
پاسخ داده شده دسامبر 25, 2017 توسط غزل
یه کاغد بردار و برنامه ات رو توش بنویس که در روز چه ساعت مدرسه ای چه ساعت خوابی چه ساعت ورزش میری و چه ساعت کلاس زبان اونوقت میفهمی وقت آزادت به چه صورت هست و وقت آزادت رو یکی یکی پر کن.اگر میبینی وقت کم میاری از ورزشت کم کن چون ورزش رو بعدا هم میتونی بیشتر ادامه بدی و فعلا درس مهمتر همستش
پاسخ داده شده دسامبر 25, 2017 توسط راهنما
برنامه ثابت داشته باش.هر روز که از مدرسه اومدی درس همون روز رو بخون نه زیاد دقیق یه خوندن یه ساعته یا دوساعته.بعدش برنامه ثابت رو اجرا کن.برنامه ثابت یعنی مثلا روزای زوج زیست و ریاضی و ادبیات و دینی بخون روزای فرد شیمی و فیزیک و عربی و زبان و... دو تا درس اختصاصی دو تا عمومی.حالا به تناسب نیاز ساعات رو بینشون تقسیم کن.آخر شب هم درسی که دبیر قراره فردا درس بده رو یه نگاه کن یا صبح که داری میری مدرسه .این برنامه ثابت باعث میشه که دیگه ذهنت آشفته نباشه.ورش و زیان هم داخلش جا بده یجور.حالا میتونی چهارشنبه پنجشنبه و جمعه هم بذارینشون.پنجشنبه جمعه ها هم درسای هفته رو بخون درسایی که عقب موندی
پاسخ داده شده دسامبر 26, 2017 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده دسامبر 26, 2017 توسط دکتر روانشناس
با سلام  
ابتدا باید بدونید باید مراجعه حضوری داشته باشید تا با شرایط روحی و تایم هایی که می توانید برای  درس بگذارید واقف شوید و بتوانید  برنامه ریزی مناسبی داشته باشید هیچ وقت نمی شود یک برنانه کلی که همه اجرا می کنند در مورد شما هم صادق باشد .
برای اینکه در برنامه جایی برای زبان و ورزش هم داشته باشید باید بدونید که  طبیعیه  ابتدا درس های خود را در دو سطح ساده و دشوار برنانه ریزی کنید و سپس زمان هایی که می توانید برای این دروس بگذارید توجه داشته باشید مثلا برای هر درسی چقدر می توانید زمان بگذارید .
و بعد در فاصله هر درس دشوارو درس ساده زمانی برای استراحت بگذارید و طبیعی است که خب زمان کلاس برای زبان شما از قبل مشخص می شود و از قبل قابل پیش بیتی است و در برنانه جای ان  را خالی می گذارید .در هر صورت موفق باشید .

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122689534

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

3,798 سوال

5,439 پاسخ

937 دیدگاه

2,811 کاربر

سوالات مشابه
3 پاسخ 36 بازدید
1 پاسخ 17 بازدید
سوال شده ژان 9, 2018 در مشاوره تحصیلی توسط علی اصلانی
2 پاسخ 38 بازدید
سوال شده دسامبر 26, 2017 در مشاوره تحصیلی توسط سینا
2 پاسخ 29 بازدید
سوال شده دسامبر 21, 2017 در مشاوره تحصیلی توسط اختیاری
1 پاسخ 21 بازدید
2 پاسخ 33 بازدید
1 پاسخ 22 بازدید
1 پاسخ 20 بازدید
2 پاسخ 19 بازدید
سوال شده دسامبر 21, 2017 در مشاوره تحصیلی توسط نیروانا
...