کنجکاوی جنسی نوجوان

37 بازدید
سوال شده اوت 21, 2018 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
سلام و خسته نباشید،

من یک بردار ۱۴ ساله دارم، که از من 10 سال کوچکتر هست. اخیراً متوجه شدم که در اینترنت عبارات نامناسبی را  سرچ کرده و فیلم‌های بزرگسالان را دیده است. و با کمی پیگیری متوجه شدم کنجکاوی زیادی در مورد مسائل جنسی دارد که این فی‌نفسه طبیعی است اما نگران شکل آشنایی او با این مسئله و تصورات و برداشت‌های غلط و تاثیر این موضوع بر زندگی او هستم. کمی با او آرام و منطقی و بی هیچ فشاری صحبت کردم، بازخورد خوبی داشت. اما بعد متوجه شدم که فقط باعث شد در خلوت و به صورت پنهانی این کار را ادامه دهد که این مسئله من را نگران‌تر کرد. با پدر و مادر همچنان این مسئله را مطرح نکردم، زیرا ترس از این دارم که بازخورد هیجانی تاثیری کاملا منفی بگذارد. به نظر شما برای این مسئله چه باید کرد؟
1 پاسخ
پاسخ داده شده اوت 22, 2018 توسط دکتر روانشناس حرفه ای (91,960 امتیاز)
ویرایش شده اوت 29, 2018 توسط دکتر روانشناس
با سلام
دوست عزیز
بسیار عالی که شما در این حد منطقی و همراه ایشون هستید و کار درستی کردید که با خانواده هم مطرح نکردید چون قطعا برخوردها هیجانی خواهد بود .به هر حال با همه این شرایطی که می فرمایید ..
بهتره با روانشناس حضوری صحبت کنید   و شرایط و جوانب در نظر گرفته شود ..و اینکه البته جای نگرانی هم وجود ندارد به هر حال ایشون پسر هستند و طبیعی است که پسر ها در شرایطی هستند که در سن نوجوانی بیشتر از دخترها  گاها در  مورد مسائل جنسی کنجکاوی هایی دارند   و خب طبیعی است که  این کنجکاوی ها   وجود دارد که  به هر حال از طریق عکس و یا فیلم ها افراد به این سمت ها کشیده خواهند شد ..
و در این شرایط به هر حال  خطراتی متوجه انهاست منتهی بهتره اگر شرایط باشه ایشون با روانشناس صحبت کنند و روانشناس انها را توجیه کند چون غرور خاصی هم در سن نوجوانی وجود دارد که دوست ندارند
خانواده  تذکراتی به انها بدهد حالا هر چند روابط خوبی باشد و حتی ممکن است  مشکلات گسترده شود  .که این را باید در نظر بگیرید ..
پس حالت نصیحت و تذکر اصلا جواب نمی دهد و نمی تواند کارساز باشد ..
نکته مهم دیگر  نظارت غیر مستقیم است و حتی کمک گرفتن از افرا ی که روی برادر شما تاثیر دارند و حرف شنوی وجود دارد این هم مساله مهمی است که باید توجه داشته باشید ..
امیدوارم موفق باشید و مشکلی ایجاد نشود و این مساله هم به درستی مدیریت شود

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

982122354790

موفق باشید
به مشاوره آنلاین روانشناسی خوش آمدید، مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و مشاوران مجرب و منتخب کانون مشاوران.

4,005 سوال

5,639 پاسخ

1,042 دیدگاه

2,885 کاربر

سوالات مشابه
1 پاسخ 59 بازدید
1 پاسخ 71 بازدید
سوال شده 7 ژان 2019 در مشاوره مذهبی توسط بی نام
3 پاسخ 29 بازدید
2 پاسخ 23 بازدید
سوال شده 13 ژوئیه 2019 در مشاوره روانشناسی آنلاین توسط mentally ill
1 پاسخ 21 بازدید
سوال شده نوامبر 17, 2018 در دوستی یا نامزدی توسط بی نام
3 پاسخ 449 بازدید
1 پاسخ 29 بازدید
سوال شده 26 ژوئن 2019 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
1 پاسخ 76 بازدید
1 پاسخ 53 بازدید
سوال شده 9 Mar 2019 در مشاوره خانواده آنلاین توسط بی نام
...